Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ania z Zielonego Wzgórza Informacje dotyczące autorki książki Lucy Maud Montgomery oraz streszczenie wyglądu Avonela.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ania z Zielonego Wzgórza Informacje dotyczące autorki książki Lucy Maud Montgomery oraz streszczenie wyglądu Avonela."— Zapis prezentacji:

1

2 Ania z Zielonego Wzgórza Informacje dotyczące autorki książki Lucy Maud Montgomery oraz streszczenie wyglądu Avonela

3 Lucy Maud Montgomery Urodziła się 30 listopada 1874 roku w Clifton na Wyspie Księcia EdKiedy miała 21 miesięcy, jej matka zmarła na gruźlicę. Ojciec przeniósł się na zachód Kanady, oddawszy dziecko do adopcji swoim teściom, zamieszkałym w rybackiej wiosce Cavendisch na Wyspie Księcia Edwarda.warda.

4 Avonlea Jedenastoletnia Ania zamieszkała tam w domu Maryli i Mateusza Cuthbery, którzy adoptowali ją z sierocińca. Miejscowość na wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie, opisywana w książce.

5 Ania z Zielonego Wzgórza Cechy charakteru Ani Schirley.

6 Charakter Ani Ania jest bardzo uczuciową, miłą dziewczynką z bujną wyobraźniom.

7 Mateusz Cuthber Mateusz Cuthbert był bratem Maryli i właścicielem majątku rodziny. Wraz z siostrą chcieli zaadoptować chłopca do pomocy w gospodarstwie, lecz nastąpiła pomyłka i zamiast chłopca dostali 11-letnią dziewczynkę zwaną Ania Shirley.


Pobierz ppt "Ania z Zielonego Wzgórza Informacje dotyczące autorki książki Lucy Maud Montgomery oraz streszczenie wyglądu Avonela."

Podobne prezentacje


Reklamy Google