Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ania z Zielonego Wzgórza

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ania z Zielonego Wzgórza"— Zapis prezentacji:

1 Ania z Zielonego Wzgórza
Wykonała: Krystyna Pastwa kl ,,VI b’’

2 Menu O Autorce Bohaterowie Ciekawostki

3 Bohaterowie Ania Shirley Maryla Cuthbert Mateusz Cuthbert
Małgorzata Linde

4 O Autorce Z powrotem Lucy Maud Montgomery urodziła się w 1874r. Na wyspie Księcia Edwarda. Zmarła w 1942r. Rozgłos i sławę przyniosła jej powieść Ania z Zielonego Wzgórza, która ukazała sie w USA w 1908r. Pani Mongmery napisała jeszcze wiele księżek np: Anai z Avolea (1909) Ania na uniwesytecie (1915) Ania z Szumiacych Topoli (1936), Wymarzony dom Ani (1917) i Rilla ze Złotego Brzegu ( 1921)

5 Z powrotem Ciekawostki Scena, w której Matthew odwozi Anie do domu po uratowaniu Minnie May była kręcona latem. We wszystkich scenach, w których widzimy Anię w oddali, gra ją inna osoba. Dlaczego? Ponieważ te oszukane sceny zostały nagrane dużo wcześniej zanim wybrano ostateczną osobę grającą Anię. Bufiaste rękawy od sukienek Ani były wypychane papierem, aby były jeszcze bardziej wielkie i bufiaste.

6 Ania Shirley następne Ania jest bardzo szczupłą i drobna dziewczynką, o rudych wlosach. Ania zawsze potrafiła zachowac pogodę ducha, ale jest osobą wrażliwą i impulsywną. Głeboko przyżywa każda radość i smutek. Ania ma zawsze swoje zdanie i niełatwo z niego rezygnuje. Aby udowodnic odwage i słuszność swoimch racji dziewczynka jest gotowa zrobic wszystko.

7 następne Maryla Cuthbert Maryla sprawia wrażenie bardzo oschłej, bez serca. Nigdy nie pozwala sobie na wzruszenia. Ale to nieznaczy że Maryla jest zła kobietą-ona tylko nadzwyczaj poważnie traktuje życie, a swoje obowiązki w szczególności. Chłodna, pedantyczna, wymagajaca Marya okazała się znakomitą opikunka i wychowawczynią.

8 następne Mateusz Cuthbert Mateusz ma nieco dziwaczny charakter, bał się kobiet, z wyjątkiem Maryli i Małgorzaty Linde, wierzył w istnienie istot z zaświatów. Pod ta dziwaczną powierzchownościa kryje sie jednak wielkie serce, gotowe do obdarzenia miłości. Cichy niepozorny,ciężko pracujacy miał w życiu jedyna radość, Anie.

9 Z powrotem Małgorzata Linde Koniec Pani Linde jest wścibską, apodyktyczną i nitaktowną kobietą. Lubiła plotkować oraz wszystkich pouczać. Potrafiła jednak dochowac tajemnicy, a pozatym każdemu dobrze życzyła i nawet grube nietakty popełniała w dobrej wieże.

10 Chcesz obejżeć prezentacje ponownie?? Kliknij tutaj.
Koniec Chcesz obejżeć prezentacje ponownie?? Kliknij tutaj.


Pobierz ppt "Ania z Zielonego Wzgórza"

Podobne prezentacje


Reklamy Google