Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorka: Maja Kaczyńska. Janusz Korczak, a właściwie Henryk Goldszmit urodził się w Warszawie, 22 lipca 1878r (lub 1879). Był synem Józefa i Cecylii z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorka: Maja Kaczyńska. Janusz Korczak, a właściwie Henryk Goldszmit urodził się w Warszawie, 22 lipca 1878r (lub 1879). Był synem Józefa i Cecylii z."— Zapis prezentacji:

1 Autorka: Maja Kaczyńska

2 Janusz Korczak, a właściwie Henryk Goldszmit urodził się w Warszawie, 22 lipca 1878r (lub 1879). Był synem Józefa i Cecylii z domu Gębickich. W wieku piętnastu lat napisał w swoim pamiętniku, że wpadł w furię czytania i tylko książka się dla niego napisał w swoim pamiętniku, że wpadł w furię czytania i tylko książka się dla niegoliczyła. 26 kwietnia 1896r zmarł ojciec Korczaka. Jego syn, żeby pomóc rodzinie się utrzymać po stracie ojca, dawał dzieciom korepetycje. Studiował na Wydziale Lekarskim Cesarskiego Uniwersytetu w Warszawie sześć lat (powtórzył pierwszy rok). W latach 1903–1912 pracował jako pediatra w Szpitalu Dla Dzieci im. Bersonów i Baumanów jako pediatra. 23 marca 1905r otrzymał dyplom lekarza. Grób Józefa Goldszmita na cmentarzu żydowskim Grób Józefa Goldszmita na cmentarzu żydowskim

3 Rodzina Goldszmitów mieszkała przy ulicach: Bielańska 18, w roku 1881 przeprowadziła się na Krakowskie Przedmieście 77, w 1883 zamieszkali na ul. Miodowej 19, pl. Krasińskich 3, Nowosenatorska 6 (dziś Moliera), na Świętojerskiej i na Leszno 18 mieszkanie 10.Mieszkał razem z rodzicami (Celiną i Józefem), siostrą Anną, babcią ze strony matki- Emilią.

4 Getto Warszawskie zostało utworzone w 1940r. przez władze hitlerowskie. Janusz Korczak ostatnie chwile spędził właśnie w Warszawskim Getcie, gdzie tworzył swój pamiętnik. tworzył swój pamiętnik. Nie pisał w swoim pamiętniku prawie 2,5 roku, wszystko dlatego, że opiekował się dziećmi z Domu Sierot. Dom dla Sierot. Sierot.

5 Janusz Korczak dobrowolnie poszedł do Treblinki, razem ze swoimi wychowankami. Był to bardzo szlachetny czyn, ponieważ nie każdy poszedłby tam z własnej woli. Zmarł 6 sierpnia 1942 r.

6 Informacje zostały napisane na podstawie Wikipedii. Zdjęcie grobu ojca Janusza Korczaka zostało zrobione przez Mzungu. Wszystkie zdjęcia zostały pobrane z Wikipedii. Zdjęcie tabliczki z napisem Treblinka zostało zrobione przez David Shankbone.


Pobierz ppt "Autorka: Maja Kaczyńska. Janusz Korczak, a właściwie Henryk Goldszmit urodził się w Warszawie, 22 lipca 1878r (lub 1879). Był synem Józefa i Cecylii z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google