Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miała 11 lat, gdy pojawiła się w domu Maryli i Mateusza. Straciła rodziców bardzo wcześnie. W wieku 8 lat pracowała już jako opiekunka do dzieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miała 11 lat, gdy pojawiła się w domu Maryli i Mateusza. Straciła rodziców bardzo wcześnie. W wieku 8 lat pracowała już jako opiekunka do dzieci."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Miała 11 lat, gdy pojawiła się w domu Maryli i Mateusza. Straciła rodziców bardzo wcześnie. W wieku 8 lat pracowała już jako opiekunka do dzieci. Następnie trafiła do domu dziecka, a stamtąd na Zielone Wzgórze. Często się zamyślała i marzyła. Mówiła bardzo dużo w sposób dziwaczny, dostojny i zawiłym. Była piegowata, chuda, z zadartym nosem i rudymi warkoczykami. Twierdziła, iż jest bardzo brzydką osobą

5 Gilbert Blythe to chłopiec, który ma 16 lat. Chodzi do szkoły razem z Anią, Dianą i innymi 11- latkami, gdyż przed trzema laty jego ojciec zachorował i gilbert nie chodził do szkoły. Ponadto Gilbert dokucza wszystkim dziewczynkom i żartuje z nich, ale dziewczynki się o to nie gniewają. Wyjątkiem była Ania. Jest wysoki, ma kręcone włosy i piwne oczy. Jego usta zdobi złośliwy i łobuzerski uśmieszek. Nie jest przyzwyczajony aby któraś z dziewczynek go ignorowała. Ponadto Gilbert dokucza wszystkim dziewczynkom i żartuje z nich, ale dziewczynki się o to nie gniewają. Wyjątkiem była Ania. Jest wysoki, ma kręcone włosy i piwne oczy. Jego usta zdobi złośliwy i łobuzerski uśmieszek. Nie jest przyzwyczajony aby któraś z dziewczynek go ignorowała.

6 Była śliczną dziewczynką o niebieskich oczach i kruczoczarnych włosach oraz różowych policzkach i wesołej mince, która odziedziczyła po tacie. Ubranie Diany o krągłej sylwetce zawsze było czyste i eleganckie. To osoba z dobrymi manierami, spokojna, wierna przyjaźni, szlachetna, życzliwa, prawdomówna.

7 Maryla Cuthbert była około pięćdziesięcioletnią starą panną, mieszkającą na Zielonym Wzgórzu z bratem. Była to kobieta wysoka i szczupła, o nieco kanciastej budowie ciała. Ciemne włosy o niewielu siwych pasmach upinała w gruby węzeł. W sposobie bycia sprawiała wrażenie osoby o niezbyt szerokim światopoglądzie i bardzo wymagającej, jednakże cechowało ją utajone poczucie humoru. Mateusz Cuthbert był sześćdziesięcioletnim kawalerem o nieco dziwacznej powierzchowności i niezgrabnej figurze. Miał długie, popielato-siwe włosy, sięgające zgarbionych pleców i gęstą, ciemną brodę, którą zapuścił, mając dwadzieścia lat. W Avonlea uchodził za dziwaka i samotnika, lecz ludzie cenili go za gospodarność i darzyli go powszechnym szacunkiem. Z natury małomówny i nieśmiały, obawiał się towarzystwa kobiet.

8 Tytuł książkiRok wydania Wiek Ani Ania z Zielonego Wzgórza 1908 rok11-16 lat Ania z Avonlea 1909 rok16-18 lat Ania na Uniwersytecie 1915 rok18-22 lat Ania z Szumiących Topoli 1936 rok22-25 lat Wymarzony dom Ani 1917 rok25-27 lat Ania ze Złotego Brzegu 1939 rok34-40 lat Dolina Tęczy 1919 rok41 lat Rilla ze Złotego Brzegu 1921 rok49-53 lat

9

10

11 Magiczne miejsce. W tych dwóch słowach, niby z pozoru zwyczajnych, zawiera się wszystko co można powiedzieć o Zielonym Wzgórzu. Na wzgórzu rosły świerki, sosny, brzozy, a zaraz obok rozciągało się wielkie pole rozciągało się wielkie pole koniczyny. Obok niewielkiego dworu kwitła olbrzymich dworu kwitła olbrzymich rozmiarów wiśnia. Wyglądem rozmiarów wiśnia. Wyglądem przypominała ona pannę młodą w biało - różowej sukni. Za posiadłością znajdował się duży Za posiadłością znajdował się duży sad, w którym rosły drzewa jabłoni. Tuż obok był ogródek, gdzie kwitły na fioletowo bzy. Z okna poddasza można było zobaczyć mały potok z krystaliczna wodą. Ze wzgórza rozciągał się niepowtarzalny widok połyskującego morza.

12


Pobierz ppt "Miała 11 lat, gdy pojawiła się w domu Maryli i Mateusza. Straciła rodziców bardzo wcześnie. W wieku 8 lat pracowała już jako opiekunka do dzieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google