Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane informacyjne Nazwa szkoły

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane informacyjne Nazwa szkoły"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane informacyjne Nazwa szkoły
Zespół Szkół Zawodowo- Usługowych w Pleszewie ID grupy 97/18_P_G1 Dane opiekuna Maria Rzepka Kompetencja Przedsiębiorczość Temat projektowy Projektowanie i zakładania firmy. Semestr/ rok szkolny II semestr roku 2010/2011

3 E-mail: teleporter@wp.pl
Firma Transportowa Ul. Gierymskiego 12 Pleszew Tel:

4 „Potrzebujesz transportu zadzwoń do teleportu”.
Hasło reklamowe. „Potrzebujesz transportu zadzwoń do teleportu”.

5 Chcesz zamówić nasze usługi
Chcesz zamówić nasze usługi?? Zgłoś się do nas 3 dni wcześniej  Wtedy z pewnością spełnimy Twoje oczekiwania.

6 Pytania do urzędu pracy
Ile firm przewozowych działa na terenie Powiatu Pleszewskiego? Ile ofert pracy znajduję się dla osób z zawodem kierowcy? Czy firma przewozowa ma jakiekolwiek szanse na dotacje z Unii Europejskiej? Czy nasza firma ma szanse aby utrzymać się na rynku pracy?

7 Ile osób poszukuje pracy w zawodzie kierowcy?
Jakie wykształcenie i kwalifikacje powinny mieć osoby zakładające tego rodzaju firmę? Czy zakładając firmę transportową trzeba posiadać duży kapitał? Ile czasu potrzeba aby firma weszła na rynek ? Jakie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju firmy?

8 Do jakich Instytucji trzeba się zgłosić zakładając firmę?
Czy opłaca się założyć taką firmę? Czy można liczyć na duże zyski? W jaki sposób można pomóc początkującej firmie?

9 ANKIETA

10 Spis treści O firmie Dokumentacja i formalności związane z założeniem firmy. Biznesplan Dokumenty potrzebne do założenia firmy Reklama.

11 O firmie… Teleporter – firma transportowa osób i rzeczy w rejonie Wielkopolski. Na rynku działamy od 2010 roku. Oddajemy do dyspozycji 2 samochody ciężarowe do przewozu różnych sprzętów gospodarstwa domowego oraz 2 samochody 16 osobowe. Gwarantujemy wszystkim naszym klientom bezpieczeństwo w trakcie jazdy oraz radość podróżowania.

12 Nasza oferta… Oferujemy przewóz osób na: Wesela 18-stki Lotniska
Wakacje Wyjazdy biznesowe Zlecenia indywidualnie pod wskazany adres Imprezy okolicznościowe

13 Oraz… Przewóz rożnego rodzaju rzeczy:
Transport nietypowych gabarytów i ciężarów Transport mebli domowych i biurowych w tym szaf, zestawów wypoczynkowych, meblościanek, komód mebli kuchennych Kompleksowe przeprowadzki mieszkań, domów, biur Ponadto przewóz obrazów, antyków

14 Gwarantujemy bezpieczny przewóz twoich antyków

15 Dokumentacja i formalności związane z założeniem przedsiębiorstwa

16 Czego potrzeba by założyć firmę transportową?
Licencja na przewóz. Licencja transportowa. Certyfikat kompetencji zawodowych. Zaświadczenie o niekaralności. Biznes plan.

17 Licencja na przewóz – jak ją uzyskać?
Osoba chcąca uzyskać licencje na przewóz musi złożyć odpowiedni wniosek w Ministerstwie Transportu , lub starostwie właściwego do miejsca działalności firmy. Poza samym wnioskiem trzeba złożyć cały szereg dokumentów i potwierdzeń kwalifikacji zawodowych.

18 Do uzyskania licencji potrzebujemy:
Nadanie numeru Regon. NIP. Potwierdzenie założenia działalności gospodarczej.

19 Licencja na transport Prowadzenie usług transportowych w formie samozatrudnienia, z użyciem pojazdu, którego dopuszczalne obciążenie przekracza 3,5 tony, wymaga uzyskania licencji transportowej i zezwoleń. Aby zdobyć licencję na transport, należy spełnić wiele warunków, m.in. zabezpieczenia finansowego na każdy pojazd oraz uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych.

20 Wzór licencji na przewóz:

21 Certyfikat kompetencji
Bez certyfikatu kompetencji zawodowych można być kierowcą zawodowym, ale nie można prowadzić działalności w zakresie usług transportowych. Aby go uzyskać, konieczne jest zdanie egzaminu, który obejmuje elementy prawa cywilnego, pracy i finansowego. Należy się zgłosić do Instytutu Transportu Samochodowego.

22 Zaświadczenie o niekaralności
Właściciel firmy lub certyfikatu, musi posiadać zaświadczenie o niekaralności. Może je zdobyć w Biurze informacji Rejestru Krajowego.

23 Pieczątka Choć polskie prawo formalnie nie nakłada obowiązku posiadania pieczęci firmowej, to procedury Urzędu Skarbowego i banków zazwyczaj czynią niezbędnym wyrobienie pieczęci w procesie rejestracji firmy. Na pieczątce muszą znajdować się następujące informacje: pełna nazwa firmy, siedziba (adres), oraz numer REGON. Pieczątka to zazwyczaj wydatek około 25,00 zł. Zazwyczaj żadne dodatkowe dokumenty nie są potrzebne. Wiele firm produkujących pieczątki można znaleźć w Internecie (pieczątki wysłane są w tym wypadku pocztą lub kurierem).

24 Pieczątka

25 BIZNESPLAN

26 Biznesplan Przedmiotem biznes planu jest przedsięwzięcie polegające na otworzeniu przedsiębiorstwa transportowego. Przedsiębiorstwo to miałoby świadczyć usługi w zakresie przewozów materiałów budowlanych i opałowych, surowców, gruzu , węgla, żwiru, piachu oraz mebli i osób. Biznes plan jest stworzony w celu uzyskania kredytu oraz dofinansowania z UE o który stara się nasza firma.

27 Spis treści biznesplanu.
Nazwa i lokalizacja firmy. Krótkie dane o firmie. Pracownicy i ich obowiązki. Wynagrodzenia pracowników. Klienci firmy. Działalność marketingowa. Koszty utrzymania. Zysk.

28 Krótkie dane o firmie Jest to firma przewozowa- transportowa działające na terenie Wielkopolski. Celem firmy jest przewóz towaru i osób. Firma działa w zakresie usług.

29 Pracownicy i ich obowiązki
W firmie pracuję jedenastu pracowników. Każdy z nich jest ubezpieczony na wypadek urazu doniesionego podczas pracy. Pracownik ma obowiązek uczęszczania do pracy a w razie choroby zgłosić to pracodawcy. Więcej to obowiązkach proszę przeczytać w kodeksie pracy.

30 Wynagrodzenia pracowników
Każdy pracownik naszej firmy ma zapewnione wynagrodzenie za wykonaną pracę. Księgowa dostanie 4000 zł, Kierowcy w liczbie 5 dostaną po 4500 zł, a pracownicy biurowi oraz porządkowi w liczbie 5 dostaną po 3000 zł. Każdy pracownik może raz na rok ubiegać się o premie w wysokości 500 zł.

31 Klienci firmy Naszymi klientami będą osoby które potrzebują pomocy usług transportowych. Czyli osoby które coś przewożą Np. (meble, palety, urządzenia RTV i AGD) albo które chcą być przewieźone do wybranego miejsca.

32 Działalność marketingowa
Firma „Teleporter ” promować będzie się poprzez: Reklamy w Telewizji regionalnej Reklama w radiu Np.( radio Eska) Reklama na stronach internetowych typu NK, WP, Onet oraz na własnej stronie internetowej. Reklama w gazetach Ulotki Plakaty

33 Działalność marketingowa

34 Koszty utrzymania Prąd 450zł Telefon 500zł Woda 30zł
Pensje dla pracowników zł Paliwo zł VAT zł Ubezpieczenie zł Razem zł

35 84000zł + 3500zł( dofinansowanie z UE)= 87500zł
Zysk 600 km - 1 kierowca 3000km - 5 kierowców 1km zł 3000zł x 28dni= zł 84000zł zł( dofinansowanie z UE)= 87500zł

36

37 Różnica między zyskiem a stratą

38


Pobierz ppt "Dane informacyjne Nazwa szkoły"

Podobne prezentacje


Reklamy Google