Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W Maastricht w Holandii znajduje się wyjątkowy kościół. W Maastricht w Holandii znajduje się również wyjątkowa księgarnia. Dwóch architektów, Merkx+Girod.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W Maastricht w Holandii znajduje się wyjątkowy kościół. W Maastricht w Holandii znajduje się również wyjątkowa księgarnia. Dwóch architektów, Merkx+Girod."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W Maastricht w Holandii znajduje się wyjątkowy kościół. W Maastricht w Holandii znajduje się również wyjątkowa księgarnia. Dwóch architektów, Merkx+Girod Architects, zaprojektowało wnętrze nowoczesnej księgarni prowadzonej przez dominikanów. The Bookstore Salexyz Dominicanen została utworzona z przekształcenia byłego zabytkowego kościoła z XIII wieku. Zajmuje ponad 750 m² powierzchni sprzedażowej. Większość książek dostępnych jest w angielskiej wersji językowej.

4 Księgarnia Selexyz w Maastricht w Holandii otwarta została w 2007 roku.

5 Klient i projektanci toczyli spory na temat rozwiązań przestrzennych. Jednak szczęśliwie wykonano monumentalne regały rozciągające się przez trzy kondygnacje. Regały pełne książek kontrastują z sakralną architekturą, ze starożytnymi malowidłami na suficie. Na niższych półkach ułożone są popularne książki, Natomiast na wyższych czyli bliżej nieba a akademickie, ezoteryczne i religijne.

6 Pomieszczenie na parterze posiada miejsce na wyświetlacze książek, punkty informacyjne, stojaki na czasopisma, kasy fiskalne.

7

8 W prezbiterium znajduje się kawiarnia. W jej centrum stoi stół w kształcie krzyża. Do oświetlenia wnętrza wykorzystano współczesne systemy oświetlania kościoła.

9

10

11 Architekci Merkx+Girod (czyli Ewelyne Merkx oraz Patrice Girod) zdobyli za projekt księgarni Selexyz nagrodę The Lensvelt de Architect Interior Prize 2007.

12 Borderlands Science Fiction Bookstore w San Francisco Borderlands Books w San Francisco to księgarnia specjalizująca się wyłącznie w tematyce science fiction, fantasy i horror. Jest domem bezwłosego kota Sfinksa.

13 Shakespeare & Co. Antiquarian Books, Paryż. Prawdopodobnie najczęściej fotografowana księgarnia świata.

14

15 Shakespeare & Co. Antiquarian Books, wnętrza

16 Shakespeare & Co. Antiquarian Books Na trzecim piętrze księgarni znajduje się łóżko i stół.

17 Księgarnia Akateeminen Kirjakauppa w centrum Helsinek została zaprojektowana przez słynnego architekta fińskiego Alvara Aalto (ojciec modernizmu) i jest jedną z największych księgarń w krajach Skandynawskich.

18 Księgarnia znajduje się w Porto (Portugalia). Budowniczym obecnej księgarni był inż.architekt Francisco Xavier Estaves. Otwarcie nastąpiło w 1906 roku. Wcześniej mieściła się tam otwarta w 1869 roku "Livraria Internacional de Ernesto Chardron". Po nieoczekiwanej śmierci założyciela (przeżył zaledwie 45 lat), księgarnia trafiła w ręce nowych właścicieli "Lugan & Genelioux Sucessores".

19 Livraria Lello e Irmão

20 Widok na szklany sufit księgarni Charakter wnętrza księgarni odpowiada stanowi pierwotnemu z roku otwarcia (1869) Elegancki, klasyczny wystrój, drewniane schody, neogotycka fasada. W 2008 roku czasopismo The Guardian" uznało Livraria Lello za trzecią najpiękniejszą księgarnię na świecie. Pierwsze miejsce zajęła Selexyz Dominicanen Bookshop w Maastricht, drugie El Ateneo w Buenos Aires)

21

22 Livraria Lello e Irmão, schody wewnątrz księgarni

23

24

25

26

27

28

29

30

31 Borders Bookstore w Time Warner Center w Nowym Jorku, z widokiem na Columbus Circle i pomnik Kolumba.

32 Bardzo ciasna księgarnia w Kalkucie, w Indiach.

33 Księgarnia w Paryżu

34 Mona Lisait

35 Mona Lisait, duża księgarnia w centrum Paryża. Na trzecim znajduje się piętrze dział grafiki i plakatów.

36 Księgarnia El Ateneo w Buenos Aires.

37 Księgarnia El Ateneo w Buenos Aires. Wcześniej był to budynek teatru i kina.

38

39 Księgarnia El Ateneo w Buenos Aires - Argentyna.

40

41 Księgarnia El Ateneo w Buenos Aires - Argentyna

42 Wejście do księgarni Le bal des Ardents w Lyon, Francja

43 Alta Aqua, księgarnia w Wenecji

44 Księgarnia AltaAqua

45

46 Brattle Book Shop, Boston,

47 P.Mascagni-Intermezzo opracowała na podst.WEB - jokoretsina


Pobierz ppt "W Maastricht w Holandii znajduje się wyjątkowy kościół. W Maastricht w Holandii znajduje się również wyjątkowa księgarnia. Dwóch architektów, Merkx+Girod."

Podobne prezentacje


Reklamy Google