Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Okiem i szkiełkiem - przez działanie do sukcesu Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siedlcach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Okiem i szkiełkiem - przez działanie do sukcesu Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siedlcach."— Zapis prezentacji:

1 Okiem i szkiełkiem - przez działanie do sukcesu Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siedlcach

2 Obszar: : przyroda, ICT Cele: rozbudzenie zainteresowań i kompetencji kluczowych z uwzględnieniem nauk matematyczno- przyrodniczych zagospodarowanie czasu wolnego ucznia poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych poszukiwanie i dostrzeganie zagrożeń w środowisku wynikających z rozwoju cywilizacji poszukiwanie osobliwości przyrodniczych i miejsc wstydliwych naszych miejscowości wykorzystanie technologii ICT do publikacji

3 Metody: wykład wyjścia edukacyjne obserwacja doświadczenia Uczestnicy: uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej

4 W zajęciach koła przyrodniczego Tropiciele uczestniczy 11 uczniów. Główną metodą pracy jest obserwacja i doświadczenie. Działania:

5 Często odbywają się wyjścia w teren, w czasie których dzieci mają możliwość poznania najbliższego otoczenia okiem, dotykiem i węchem.

6 Niezbędne wyposażenie uczestnika to lornetka, lupa, notatnik i aparat fotograficzny. Główne zadnia uczniów to odnalezienie śladów dobrego i złego wpływu człowieka na środowisko oraz określenie jego stanu zanieczyszczenia. Na zajęciach badano zanieczyszczenie najbliższego otoczenia, porównywano je ze skalą porostową.

7 Po wykonaniu zadań praktycznych uczniowie sporządzają raporty, które po graficznej obróbce można opublikować. Następnym etapem działań było odszukanie urokliwych lub wstydliwych miejsc w swoich wioskach oraz udokumentowanie ich poprzez wykonanie zdjęć. Produktem finalnym pracy koła będzie mapa naszych najbliższych okolic oraz fotoalbum: Czym się chwalimy, czego się wstydzimy.

8 Oto kilka zdjęć z naszych zajęć Tropiciele na zielonych szlakach

9 Zdjęcia wykonane przez uczniów Rodzinka jeży po przebudzeniu wiosennym:] Flora pobliskiego stawu na końcu wioski. Jedno z najładniejszych miejsc w okolicy. Pokazuje ono, że ludzie r ó wnież potrafią tworzyć takie miejsca, a nie je tylko niszczyć.

10 Rezultaty: Uczeń staje się wrażliwy i odpowiedzialny za swoje środowisko zna i wykorzystuje TIK współpracuje w zespole jest aktywny, twórczy i poszukujący

11 Szkoła podnosi poziom nauczania i wychowania wzmacnia swój wizerunek w środowisku promuje osiągnięcia uczniów

12 Dziękuję za uwagę prezentację opracowała mgr Iwona Idzikowska szkolny koordynator programu


Pobierz ppt "Okiem i szkiełkiem - przez działanie do sukcesu Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siedlcach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google