Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielką energią w twórczym działaniu jest nasza aktywność w odkrywaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielką energią w twórczym działaniu jest nasza aktywność w odkrywaniu."— Zapis prezentacji:

1 Wielką energią w twórczym działaniu jest nasza aktywność w odkrywaniu.
Wykonawcy : Małgorzata Świder Klaudia Kubicka Alina Górzan Bartosz Szczepuch Gimnazjum w Łosiowie ul. Słowackiego 7 Łosiów

2 Mamy również sympatyków projektu.
Na początku ubiegłego roku w naszej szkole rozpoczął się projekt „Aktywny w szkole aktywny w życiu ’’. Utworzono 3 sekcje: -koło przedsiębiorczości , -koło informatyczne, -koło fizyczne. Stworzono także koła Pomoc i Wsparcie: -koło biologiczne, -koło fizyczne, -koło matematyczne. Mamy również sympatyków projektu.

3 ŻYWIOŁY I ICH MOŻLIWOŚCI
To temat przewodni projektu w naszej szkole. W ubiegłym roku zajęliśmy się wodą. Obecnie zajmujemy się powietrzem. W przyszłym roku tematem będą ziemia i ogień.

4 Żywioły tworzą świat. My, ludzie, w głównej mierze składamy się z wody, oddychamy powietrzem, nasze ciało jest materią, a nasze działania są ogniem. Warto od żywiołów nauczyć się: od powietrza - ukierunkowania energii na jakiś cel, ideę, od wody - uwzględniania uczuć otoczenia, od ziemi - zmysłu praktycznego i dokładności.

5 FESTIWALE NAUKI W naszej szkole odbyły się dwa festiwale nauki na których były przedstawiane nasze osiągnięcia. Było wiele doświadczeń fizycznych, chemicznych i biologicznych, po za tym poszczególne sekcje przygotowały prezentacje multimedialne i konkursy.

6 KOŁO FIZYCZNE Sekcja fizyczna przygotowała prezentacje, konkurs dotyczący wiadomości o wodzie i wiele doświadczeń.

7 Zaprosiliśmy strażaków którzy zaprezentowali jak wykorzystać wodę pożytecznie czyli jak wygląda akcja strażacka.

8 KOŁO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Koło przedsiębiorczości przygotowało makietę i prezentacje na temat oczyszczalni ścieków.

9 Byliśmy także na wycieczce w oczyszczalni ścieków w Lewinie Brzeskim.

10 KOŁO INFORMATYCZNE Koło informatyczne przygotowało prezentacje multimedialne a także doświadczenia chemiczne.

11 Doświadczenia chemiczne pokazujące niezwykłe właściwości wody jako źródła życia.

12 W ubiegłym roku festiwale nauki w naszej szkole dotyczyły pozytywnych i negatywnych właściwości wody. Omawialiśmy wiele zjawisk przyrodniczych, dowiedzieliśmy się jak ważną role odgrywa woda w życiu wszystkich istot żywych, ale może działać też niszcząco. W tym półroczu zajęliśmy się pozytywnymi stronami powietrza .

13 WARSZTATY PONADREGIONALNE
Co pół roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczą w Warsztatach Ponadregionalnych odbywających się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak wyglądają wykłady na studiach, zawierać nowe znajomości a przy tym świetnie się bawić.

14 WARSZTATY AKTYWNOŚCI WŁASNEJ
Warsztaty odbywały się w styczniu, kwietniu oraz w październiku 2010 roku. Bardzo nam się podobały, ponieważ dowiedzieliśmy się dużo o naszych możliwościach i zainteresowaniach naszych rówieśników.

15 WYCIECZKA DO WISŁY Dnia czerwca 2010 roku odbyła się wycieczka do Wisły. Byliśmy tam z uczniami ze szkoły z Burzenina. Mieszkaliśmy w pensjonacie „Uśmiech”. Zwiedziliśmy m.in. Centrum Wisły, Cieszyn, zamek w Pszczynie. Odbyło się wiele zabaw integracyjnych w tym ognisko i dyskoteka.

16 WISŁA ZAMEK W PSZCZYNIE CENTRUM WISŁY

17 ZABAWY INTEGRACYJNE OGNISKO DYSKOTEKA

18 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji.
Dzięki naszym aktywnym działaniom w projekcie wydobywamy drzemiącą w nas energię i przekonujemy się jak wiele jeszcze możemy zdziałać! Wystarczy tylko chcieć, mieć pomysł i wkroczyć do działania! Wzmocniliśmy nasze relacje wśród uczniów i nauczycieli w naszej szkole. Ale co najważniejsze odkryliśmy wielkie możliwości naszego umysłu! Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji.


Pobierz ppt "Wielką energią w twórczym działaniu jest nasza aktywność w odkrywaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google