Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydział Szkolenia OZPN Leszno prezentuje:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydział Szkolenia OZPN Leszno prezentuje:"— Zapis prezentacji:

1 Wydział Szkolenia OZPN Leszno prezentuje:
Regulamin rozgrywek młodzieżowych Na terenie OZPN Leszno

2 Junior Starszy 1994 i młodsi
Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x45’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty Rozgrywki toczą się w jednej grupie. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w sezonie 2012/2013 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

3 Junior Młodszy 1996 i młodsi
Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x40’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty - Rozgrywki toczą się w czterech grupach. - Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup i zespoły, które zajmą drugie miejsca w grupie uzyskują awans do grupy mistrzowskiej. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. - Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej w sezonie 2012/2013 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

4 Trampkarze 1998 i młodsi Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x35’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty Rozgrywki toczą się w czterech grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup i zespoły, które zajmą drugie miejsca w grupie uzyskują awans do grupy mistrzowskiej. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej w sezonie 2012/2013 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

5 Młodzicy 2000 i młodsi Wymiary boiska: Szerokość : 55m (obowiązkowo!) długość: bramki ustawione są na linii pola karnego, czyli tzw „szesnastce”. Boisko może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x30’ Składy: 1+8 Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 9m od słupka wzdłuż linii końcowej, 9m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki do gry: Rzut od bramki: tzw „trójka” piłka musi opuścić pole karne, auty – wrzut zza głowy, Rzuty rożne wykonywane są z punktu oddalonego od linii bocznej boiska o 5m w stronę bramki. Rozgrywki toczą się w sześciu grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup uzyskują awans do grupy mistrzowskiej. Decyzją Wydziału Szkolenia do grupy mistrzowskiej dołączą jeszcze dwie drużyny tak, by utworzyć ośmiozespołową grupę mistrzowską. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej w sezonie 2012/2013 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

6 Orlicy 2002 i młodsi Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x25’ Składy: 1+6 Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: dowolnie przez bramkarza, auty: nogą (od wiosny wprowadzimy dodatkowy element wprowadzenia piłki nogą – rozwijający inteligencję gry zawodników). Rozgrywki toczą się w sześciu grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup uzyskują awans do grupy mistrzowskiej. Decyzją Wydziału Szkolenia do grupy mistrzowskiej dołączą jeszcze dwie drużyny tak, by utworzyć ośmiozespołową grupę mistrzowską. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej w sezonie 2012/2013 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

7 Żak 2004 i młodsi Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x25’ Składy: 1+6 Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: dowolnie przez bramkarza, auty: nogą (od wiosny wprowadzimy dodatkowy element wprowadzenia piłki nogą – rozwijający inteligencję gry zawodników). Rozgrywki toczą się w dwóch grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej zostaną rozegrane turnieje halowe o Mistrzostwo OZPN Leszno (w okresie listopad-marzec u drużyn startujących, bez wpisowego, z udziałem wszystkich drużyn). Na wiosnę zagramy w tych samych grupach. Po zakończeniu rozgrywek w grupach, po dwie najlepsze drużyny zagrają w turnieju (4 zespoły) o Mistrzostwo OZPN Leszno.

8 Na zakończenie…. Szanowni Państwo, trenerzy, opiekunowie, sędziowie, zawodnicy, rodzice…. Mając na względzie prawidłowy rozwój piłkarstwa młodzieżowego w naszym okręgu pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje. Zgłaszajcie nam swoje wątpliwości, pomóżcie odkryć talenty. Dajcie znać, gdy zobaczycie na boisku zawodnika, który ma „fifa”, a może uda nam się mu pomóc spełnić piłkarskie marzenia. Nie bądźcie obojętni, gdy ktoś próbuje oszukiwać (podstawiać starszych zawodników). Zainteresujemy się wszystkimi problemami. Nowy Wydział Szkolenia OZPN Leszno na lata działa w składzie: Dawid Dominiczak (PKS Racot) – przewodniczący, Rafał Pospiech (UKS Kania Gostyń)– zastępca przewodniczącego, Adam Waresiak (Sparta Miejska Górka), Zbigniew Kłos (AS Czempiń), Radek Wawrzyniak (Muks Wolsztyn) – członkowie Nasz adres : lub (Dawid Dominiczak)


Pobierz ppt "Wydział Szkolenia OZPN Leszno prezentuje:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google