Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady Ratujące Życie Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady Ratujące Życie Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców."— Zapis prezentacji:

1 Zasady Ratujące Życie Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców

2 ?

3 Zasady Ratujące Życie

4 Możliwość dodania slajdu branżowego
W przeciwnym razie KASUJ.

5 Pracuj tylko z ważnym zezwoleniem wszędzie tam, gdzie jest to wymagane
Powinniśmy: zrozumieć zezwolenie i postępować zgodnie z nim, upewnić się, że zezwolenie jest aktualne, upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę.

6 Przeprowadzaj kontrole obecności gazu tam, gdzie jest to wymagane
Powinniśmy: upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że powietrze zostało zbadane, upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę, wstrzymać pracę, jeśli poczujesz gaz. Ratownicy gazowi powinni: zrozumieć, jakich testów i jak często wymaga polecenie pisemne, do testów stosować sprzęt atestowany.

7 Uzyskaj zezwolenie zanim wyłączysz lub obejdziesz urządzenie zabezpieczające
Powinniśmy: zrozumieć, że izolacja chroni nas przed niebezpieczeństwami, upewnić się w konsultacji z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że izolacja znajduje się tam, gdzie powinna, upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę.

8 Przed wejściem do miejsc zamkniętych uzyskać upoważnienie
Powinniśmy: upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę, upewnić się u pracownika obsługi, że wejście do przestrzeni zamkniętej jest bezpieczne, postępować zgodnie z poleceniem pisemnym. Pracownicy obsługi powinni: zatwierdzić i kontrolować dostęp do przestrzeni zamkniętych, posiadać środki łączności z osobami znajdującymi się wewnątrz przestrzeni zamkniętej.

9 Uzyskaj zezwolenie zanim wyłączysz lub obejdziesz urządzenie zabezpieczające
Powinniśmy: przed obejściem lub wyłączeniem urządzenia o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa uzyskać zezwolenie od przełożonego lub osoby odpowiedzialnej za pracę.

10 Zabezpiecz się przed upadkiem podczas prac wysokościowych
Powinniśmy: posiadać uprawnienia do prac na wysokościach poza środowiskiem ochronnym, wiedzieć, jaki sprzęt zabezpieczający przed upadkiem stosować oraz w jaki sposób, przed użyciem sprzętu sprawdzić go, zawsze zabezpieczać się liną, gdy przebywamy na wysokości poza środowiskiem ochronnym.

11 Nie przechodź pod zawieszonymi ciężarami
Powinniśmy: bez upoważnienia nigdy nie przekraczać barierek odgradzających obszar, gdzie znajduje się zawieszony ciężar, postępować zgodnie z zaleceniami flagowego lub osoby odpowiedzialnej za pracę dźwigu/suwnicy. Osoba odpowiedzialna za prace powinna: oznaczyć strefę niebezpieczną i umieścić wokół niej barierki, upewnić się, że nikt nie przechodzi pod zawieszonym ciężarem.

12 Nie pal tytoniu poza wyznaczonymi strefami dla palaczy
Powinniśmy: wiedzieć, gdzie znajdują się strefy wyznaczone dla palaczy, interweniować, gdy zobaczymy kogoś palącego poza wyznaczoną strefą.

13 Nie używaj alkoholu ani substancji odurzających podczas pracy lub w czasie jazdy
Powinniśmy: zawsze informować przełożonego lub osobę odpowiedzialną za pracę, że bierzemy leki, które mogą mieć wpływ na naszą sprawność, w razie wątpliwości zawsze skonsultować się z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, którzy mogą zasięgnąć porady lekarza, nie stosować, przechowywać, sprzedawać lub rozprowadzać nielegalnych narkotyków, interweniować, gdy widzimy przypadki nadużywania alkoholu lub narkotyków.

14 Podczas jazdy nie korzystaj z telefonu komórkowego ani nie przekraczaj dozwolonej prędkości
Kierowcy: nie powinni korzystać z telefonu komórkowego ani pagera, nie powinni przesyłać ani odczytywać wiadomości tekstowych, ale stosować zestaw głośnomówiący, powinni utrzymywać prędkość o wartości takiej samej lub niższej jak maksymalna dopuszczalna na drodze, po której jadą, jak oznaczono znakami lub określono w Instrukcji podróży, powinni utrzymywać prędkość o wartości takiej samej lub niższej jak maksymalna dopuszczalna dla pojazdu, który prowadzą, powinni dostosować prędkość do panujących na drodze warunków.

15 Pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa
Jako kierowca lub pasażer powinieneś: zawsze stosować 3-punktowe pasy bezpieczeństwa (patrz uwaga nt. wyjątków poniżej*), sprawdzać, czy pasy działają prawidłowo, mieć prawidłowo zapięte pasy w poruszającym się pojeździe, sprawdzać przed rozpoczęciem jazdy, czy wszyscy w pojeździe mają prawidłowo zapięte pasy, interweniować, jeśli pasażer obok nie ma prawidłowo zapiętych pasów. * Wyjątki obejmują pojazdy, gdzie dostępne są tylko pasy biodrowe oraz w pojazdach komunikacji miejskiej, gdzie pasy są niedostępne.

16 Postępuj według planu zawartego w Planie podróży
Kierowcy powinni: sprawdzić, czy przed rozpoczęciem podróży wymagany jest Plan podróży, omówić Plan podróży z uprawnioną osobą, zapoznać się z Planem podróży przed wyruszeniem w drogę, przestrzegać wymagań dotyczących obowiązków, jazdy oraz przerw na odpoczynek określonych w Planie podróży, jechać trasą określoną w Planie podróży, zawsze niezwłocznie powiadamiać uprawnioną osobę o ewentualnych zmianach.

17 Jeśli zdecydujesz się złamać Zasadę, to znaczy, że zdecydowałeś się zrezygnować z pracy w firmie Shell

18 Interweniuj

19 Maksymalne stosowne kary dyscyplinarne

20 W domu… …i BEZPIECZNIE

21 Prelegent może w tym miejscu zamieścić slajd o charakterze osobistym, pokazującym dlaczego jemu zależy na bezpiecznym dotarciu do domu co dzień. W przeciwnym razie KASUJ.

22 Zasady Ratujące Życie


Pobierz ppt "Zasady Ratujące Życie Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google