Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców Zasady Ratujące Życie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców Zasady Ratujące Życie."— Zapis prezentacji:

1 Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców Zasady Ratujące Życie

2 Slajd 2 ?

3 Slajd 3 Zasady Ratujące Życie

4 Slajd 4 Możliwość dodania slajdu branżowego W przeciwnym razie KASUJ.

5 Slajd 5 Pracuj tylko z ważnym zezwoleniem wszędzie tam, gdzie jest to wymagane Powinniśmy: zrozumieć zezwolenie i postępować zgodnie z nim, upewnić się, że zezwolenie jest aktualne, upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę.

6 Slajd 6 Przeprowadzaj kontrole obecności gazu tam, gdzie jest to wymagane Powinniśmy: upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że powietrze zostało zbadane, upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę, wstrzymać pracę, jeśli poczujesz gaz. Ratownicy gazowi powinni: zrozumieć, jakich testów i jak często wymaga polecenie pisemne, do testów stosować sprzęt atestowany.

7 Slajd 7 Uzyskaj zezwolenie zanim wyłączysz lub obejdziesz urządzenie zabezpieczające Powinniśmy: zrozumieć, że izolacja chroni nas przed niebezpieczeństwami, upewnić się w konsultacji z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że izolacja znajduje się tam, gdzie powinna, upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę.

8 Slajd 8 Przed wejściem do miejsc zamkniętych uzyskać upoważnienie Powinniśmy: upewnić się w porozumieniu z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, że można bezpiecznie rozpocząć pracę, upewnić się u pracownika obsługi, że wejście do przestrzeni zamkniętej jest bezpieczne, postępować zgodnie z poleceniem pisemnym. Pracownicy obsługi powinni: zatwierdzić i kontrolować dostęp do przestrzeni zamkniętych, posiadać środki łączności z osobami znajdującymi się wewnątrz przestrzeni zamkniętej.

9 Slajd 9 Uzyskaj zezwolenie zanim wyłączysz lub obejdziesz urządzenie zabezpieczające Powinniśmy: przed obejściem lub wyłączeniem urządzenia o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa uzyskać zezwolenie od przełożonego lub osoby odpowiedzialnej za pracę.

10 Slajd 10 Zabezpiecz się przed upadkiem podczas prac wysokościowych Powinniśmy: posiadać uprawnienia do prac na wysokościach poza środowiskiem ochronnym, wiedzieć, jaki sprzęt zabezpieczający przed upadkiem stosować oraz w jaki sposób, przed użyciem sprzętu sprawdzić go, zawsze zabezpieczać się liną, gdy przebywamy na wysokości poza środowiskiem ochronnym.

11 Slajd 11 Nie przechodź pod zawieszonymi ciężarami Powinniśmy: bez upoważnienia nigdy nie przekraczać barierek odgradzających obszar, gdzie znajduje się zawieszony ciężar, postępować zgodnie z zaleceniami flagowego lub osoby odpowiedzialnej za pracę dźwigu/suwnicy. Osoba odpowiedzialna za prace powinna: oznaczyć strefę niebezpieczną i umieścić wokół niej barierki, upewnić się, że nikt nie przechodzi pod zawieszonym ciężarem.

12 Slajd 12 Nie pal tytoniu poza wyznaczonymi strefami dla palaczy Powinniśmy: wiedzieć, gdzie znajdują się strefy wyznaczone dla palaczy, interweniować, gdy zobaczymy kogoś palącego poza wyznaczoną strefą.

13 Slajd 13 Nie używaj alkoholu ani substancji odurzających podczas pracy lub w czasie jazdy Powinniśmy: zawsze informować przełożonego lub osobę odpowiedzialną za pracę, że bierzemy leki, które mogą mieć wpływ na naszą sprawność, w razie wątpliwości zawsze skonsultować się z przełożonym lub osobą odpowiedzialną za pracę, którzy mogą zasięgnąć porady lekarza, nie stosować, przechowywać, sprzedawać lub rozprowadzać nielegalnych narkotyków, interweniować, gdy widzimy przypadki nadużywania alkoholu lub narkotyków.

14 Slajd 14 Podczas jazdy nie korzystaj z telefonu komórkowego ani nie przekraczaj dozwolonej prędkości Kierowcy: nie powinni korzystać z telefonu komórkowego ani pagera, nie powinni przesyłać ani odczytywać wiadomości tekstowych, ale stosować zestaw głośnomówiący, powinni utrzymywać prędkość o wartości takiej samej lub niższej jak maksymalna dopuszczalna na drodze, po której jadą, jak oznaczono znakami lub określono w Instrukcji podróży, powinni utrzymywać prędkość o wartości takiej samej lub niższej jak maksymalna dopuszczalna dla pojazdu, który prowadzą, powinni dostosować prędkość do panujących na drodze warunków.

15 Slajd 15 Pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa Jako kierowca lub pasażer powinieneś: zawsze stosować 3-punktowe pasy bezpieczeństwa (patrz uwaga nt. wyjątków poniżej*), sprawdzać, czy pasy działają prawidłowo, mieć prawidłowo zapięte pasy w poruszającym się pojeździe, sprawdzać przed rozpoczęciem jazdy, czy wszyscy w pojeździe mają prawidłowo zapięte pasy, interweniować, jeśli pasażer obok nie ma prawidłowo zapiętych pasów. * Wyjątki obejmują pojazdy, gdzie dostępne są tylko pasy biodrowe oraz w pojazdach komunikacji miejskiej, gdzie pasy są niedostępne.

16 Slajd 16 Postępuj według planu zawartego w Planie podróży Kierowcy powinni: sprawdzić, czy przed rozpoczęciem podróży wymagany jest Plan podróży, omówić Plan podróży z uprawnioną osobą, zapoznać się z Planem podróży przed wyruszeniem w drogę, przestrzegać wymagań dotyczących obowiązków, jazdy oraz przerw na odpoczynek określonych w Planie podróży, jechać trasą określoną w Planie podróży, zawsze niezwłocznie powiadamiać uprawnioną osobę o ewentualnych zmianach.

17 Jeśli zdecydujesz się złamać Zasadę, to znaczy, że zdecydowałeś się zrezygnować z pracy w firmie Shell

18 Slajd 18 Interweniuj

19 Slajd 19 Maksymalne stosowne kary dyscyplinarne

20 Slajd 20 W domu… …i BEZPIECZNIE

21 Slajd 21 Prelegent może w tym miejscu zamieścić slajd o charakterze osobistym, pokazującym dlaczego jemu zależy na bezpiecznym dotarciu do domu co dzień. W przeciwnym razie KASUJ.

22 Slajd 22 Zasady Ratujące Życie


Pobierz ppt "Wprowadzenie dla pracowników i podwykonawców Zasady Ratujące Życie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google