Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Naprawdę jaka jesteś, nie wie NIKT.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Naprawdę jaka jesteś, nie wie NIKT."— Zapis prezentacji:

1 Naprawdę jaka jesteś, nie wie NIKT

2 AFORYZMY I SENTENCJE DOTYCZĄCE PŁCI PIĘKNEJ…
Kobiety są mądrzejsze od mężczyzn; mniej wiedzą, lecz więcej rozumieją… Dobre kobiety są lepsze niż dobrzy mężczyźni. Złe kobiety są gorsze niż źli mężczyźni… Mężczyzna głową czuje, myśli, sądzi; Kobieta sercem, więc nie dziw, że błądzi. Mówią, że kobiecie pół duszy dał Pan Bóg, a drugie pół – diabeł… Nie twierdzę, że kobiety są głupie: zostały stworzone na podobieństwo mężczyzn…

3 W zgromadzeniu kobiet najłatwiej o mówcę, najtrudniej o słuchacza – każda chce mówić, słuchać żadna.
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem. Co to jest zła kobieta? Jest to taki rodzaj kobiety, która się nie sprzykrzy. Każdy mężczyzna posiada klucz do serca kobiety, ale nie każdy wie jak się go używa. Kobiety jak huragan nigdy nie wiadomo kiedy się uspokoją. Kobiety nie kłamią, ale szminkują trochę prawdę.

4 KOBIETY PIÓRA Maria Rodziewiczówna ps. Żmogas, Maro, Weryho (ur. 2 lutego 1863 we wsi Pieniucha na Grodzieńszczyźnie - zm. 16 listopada 1944 na folwarku Leonów koło Żelaznej pod Skierniewicami) - polska pisarka. Maria Stanisława Konopnicka ps. Jan Sawa, Marko, Jan Waręż (ur. 23 maja 1842 w Suwałkach, zm. 8 października 1910 we Lwowie), polska poetka i nowelistka, krytyczka literacka, publicystka, tłumaczka; działaczka na rzecz praw kobiet; poetka okresu realizmu, debiutowała w 1879 na łamach Kaliszanina.

5 Eliza Orzeszkowa, de domo Korwin-Pawłowska, primo voto Orzeszkowa, secundo voto Nahorska, ps. E.O., Bąk (z Wa-Lit-No),, Gabriela Litwinka. (ur. 6 czerwca 1841 roku w Miłkowszczyźnie koło Skidla w ówczesnym powiecie grodzieńskim - zm. 18 maja 1910 w Grodnie), polska pisarka nurtu pozytywizmu Zofia Nałkowska. Urodziła się w 1884 roku w Warszawie. Jej ojciec Wacław Nałkowski był znanym uczonym -geografem, jej matka Anna pochodziła z Moraw. Ukończyła prywatną pensję i tajny Uniwersytet Latający. Największą część swojej szerokiej wiedzy zyskała dzięki samokształceniu.

6 LITERATURA WSPÓŁCZESNA
Olga Tokarczuk (ur. 29 stycznia w Sulechowie) – pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka w Krajanowie, koło Nowej Rudy, w Sudetach. Małgorzata Musierowicz (ur. 9 stycznia 1945 w Poznaniu) - autorka utworów oraz ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, projektantka zabawek.

7 Wisława Szymborska (ur. 2 lipca 1923 r
Wisława Szymborska (ur. 2 lipca 1923 r. w Bninie, obecnie w obrębie Kórnika) – polska poetka, eseistka i krytyk literacki, a także tłumaczka literatury francuskiej, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996). Dorota Terakowska (ur. 30 sierpnia 1938 w Krakowie - zm. 4 stycznia 2004 w Krakowie) - pisarka i dziennikarka. Redaktor i publicysta w Gazecie Krakowskiej, Przekroju i Zeszytach Prasoznawczych; współzałożycielka i współpracowniczka dziennika Czas Krakowski; wiceprezes Spółdzielni Dziennikarzy Przekrój

8 KOBIETY POLITYKI Kleopatra VII Filopator (Wielka) (ur. 69, zm. 12 sierpnia 30 p.n.e. w Aleksandrii) - ostatni faraon Egiptu (od 51 p.n.e.). Elżbieta Angela Małgorzata Bowes-Lyon (en. Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon, ur. 4 sierpnia 1900 w Londynie, zm. 30 marca 2002 w Windsorze), królowa Wielkiej Brytanii i cesarzowa Indii jako żona Jerzego VI, matka królowej Elżbiety II, jedna z najpopularniejszych osób z brytyjskiej rodziny królewskiej

9 Margaret Hilda Thatcher ur. 13. 10
Margaret Hilda Thatcher ur – polityk brytyjska, premier Wielkiej Brytanii w latach , chemik, prawnik. Stanowczość w stosunku do strajkujących górników oraz do państw komunistycznych spowodowała nadanie jej przydomku Żelaznej Damy Hanna Suchocka (ur w Pleszewie) - polska polityk, radca prawny, nauczyciel akademicki, premier Polski w latach , minister sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej, poseł na Sejm PRL.

10 Maria Kaczyńska, z domu Mackiewicz (ur
Maria Kaczyńska, z domu Mackiewicz (ur w Machowie) - żona prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, pierwsza dama Polski od 2005 roku. Z wykształcenia jest ekonomistą. Jolanta Kwaśniewska z domu Konty (ur. 3 czerwca 1955 w Gdańsku) - żona byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, w latach pierwsza dama RP, prezenterka TVN Style, działaczka społeczna.

11 KOBIETY KINA Marilyn Monroe ("MM"), wł. Norma Jeane Mortensen, Norma Jeane Baker (ur. 1 czerwca 1926 w Los Angeles, zm. 4 sierpnia 1962 w Los Angeles) - amerykańska aktorka filmowa, legenda kina, seksbomba lat 50. i 60. XX w. w Ameryce podobnie jak Brigitte Bardot ("BB") w Europie. Marlena Dietrich, właśc. Maria Magdalena Dietrich (ur. 27 grudnia 1901, zm. 6 maja 1992) – niemiecka aktorka i piosenkarka.

12 Grażyna Szapołowska (ur
Grażyna Szapołowska (ur. 19 września 1953 w Bydgoszczy) – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, jedna z czołowych amantek polskiego kina. Krystyna Janda (ur. 18 grudnia 1952 w Starachowicach) – polska aktorka filmowa i teatralna, prozaiczka i felietonistka, piosenkarka.

13 KOBIETY NAUKI Maria Skłodowska-Curie herbu Dołęga (ur. 7 listopada 1867 r. w Warszawie, zm. 4 lipca 1934 r. w Sancellemoz) — światowej sławy uczona pochodzenia polskiego. Większość życia spędziła we Francji, tam też rozwinęła swoją karierę naukową. Zajmowała się badaniami z zakresu fizyki i chemii. Żona Pierre'a Curie, matka Eve Curie i Irène Joliot-Curie. Wanda Rutkiewicz-Błaszkiewicz (ur. 4 lutego 1943, zm.13 maja 1992) – polska alpinistka i himalaistka, z zawodu elektronik, jedna z najbardziej znanych Polek światowego himalaizmu, jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Polka stanęła na Mount Everest, najwyższym szczycie Ziemi.

14 Gertrude Belle Elion (ur. 23 stycznia 1918 roku w Nowym Jorku, zm
Gertrude Belle Elion (ur. 23 stycznia 1918 roku w Nowym Jorku, zm. 21 lutego 1999 w Chapel Hill, North Carolina, USA), amerykański lekarz farmakolog. Laureatka Nagrody Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny w roku 1988 za osiągnięcia naukowe, które doprowadziły do powstania nowych leków przeciwnowotworowych. Linda B. Buck (ur. 29 stycznia 1947 w Seattle) – amerykańska lekarka, w 2004 otrzymała wraz z Richardem Axelem Nagrodę Nobla za swoje osiągnięcia w badaniach nad receptorami węchowymi i układem węchowym.


Pobierz ppt "Naprawdę jaka jesteś, nie wie NIKT."

Podobne prezentacje


Reklamy Google