Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum w Mucharzu 20 lat wspólnie Gmina Mucharz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum w Mucharzu 20 lat wspólnie Gmina Mucharz."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum w Mucharzu 20 lat wspólnie Gmina Mucharz

2 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Wacław Wądolny Wójt Gminy Mucharz 11 maj 2010

3 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Anna Fila – Przewodnicząca Rady Gminy 10 maj 2010

4 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Jan Marcisz Proboszcz Parafii Świętego Wojciecha w Mucharzu 11 maj 2010

5 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Lucyna Sitarz – Sołtys Jaszczurowej 10 maj 2010

6 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Rozalia Makówka – Sołtys Skawiec 8 maj 2010

7 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Andrzej Rolka – Sołtys Mucharza 10 maj 2010

8 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Stanisław Adamczyk – Sołtys Kozińca 8 maj 2010

9 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Kazimierz Siwek Sołtys Świnnej Poręby 8 maj 2010

10 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Jolanta Siemieniec – radna Gminy Mucharz 10 maj 2010

11 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Katarzyna Targosz – Radna Gminy Mucharz 8 maj 2010

12 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Ewa Ryczko Radna Gminy Mucharz 8 maj 2010

13 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Janusz Pławny Radny Gminy Mucharz 8 maj 2010

14 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Teresa Szczurek radna Gminy Mucharz 10 maj 2010

15 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Janusz Bednarczyk Kierownik Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. 8 maj 2010

16 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Janina Kunowska – Dyrektor Gimnazjum w Mucharzu

17 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Mieszkańcami wsi Mucharz: Stanisława Potoczna Gabriela Niemczyk Maria Wodniak Danuta Prorok Katarzyna Pająk Andrzej Markuś

18 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Mieszkańcami wsi Skawce: Anna Ćwiertnia Mirosława Frączek Mieczysław Prorok Barbara Fortuna

19 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Mieszkańcami wsi Świnna Poręba: Tadeusz Bednarczyk Eligiusz Klauzner Dariusz Prorok

20 Grupa reporterska przeprowadziła wywiady z:
Mieszkańcami wsi Jaszczurowej: Leszek Paździora Małgorzata Chlebek

21 Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pan/Pani w naszej gminie?
…27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory do Samorządów i wybrano Radnych Gminy. Od tego czasu Gmina jako zupełnie samodzielny organ zaczęła bardzo mocno inwestować. Główną inwestycją, która się ciągnie do dnia dzisiejszego jest budowa zbiornika wodnego w Świnnej Porębie… (W. Wądolny) …Powstało bardzo dużo nowych domów, piękne szkoły, Urząd Gminy, remiza strażacka, GOKiC, ośrodek zdrowia, poczta, apteka, dwa bloki mieszkalne, przyspieszenie budowy zapory, … (S. Potoczna)

22 Zapora w Świnnej Porębie

23 Nowe osiedla i drogi

24 Czy powstały nowe instytucje, np. domy kultury?
Powstały 3 nowe szkoły z zapleczem sportowym, kompleks sportowy „Orlik”…, (A. Fila) …Powstał Dom Kultury w Mucharzu, w Jaszczurowej jest modernizowany, a Świnnej Porębie i Kozińcu przygotowywana dokumentacja, ….( W. Wądolny) W budynku komunalnym w Skawcach powstała świetlica wiejska… (R. Makówka) …. Nasza gmina zyskała wiele dzięki powstaniu nowych szkół, budynków użyteczności publicznej , nowemu gmachowi gminy. Wiele rzeczy mamy na miejscu: aptekę, pocztę, ośrodek zdrowia, bibliotekę ….( J. Marcisz)

25 Urząd Gminy

26 Orlik

27 Jak zmieniła się szkoła. Czy poprawił się jej wygląd i wyposażenie
Jak zmieniła się szkoła? Czy poprawił się jej wygląd i wyposażenie? Czy Pana/Pani zdaniem młodzież ma większe możliwości edukacyjne? Sieć szkół na terenie naszej gminy jest jedną z najlepszych w Małopolsce…(W. Wądolny) …Szkoły są nowe, duże i dobrze wyposażone, dają młodzieży możliwość rozwoju swoich zainteresowań…. (T. Bednarczyk) …Szkoły mają dostęp do Internetu, działają w nich koła zainteresowań: teatralne, fotograficzne, działa harcerstwo…. (M. Chlebek)

28 Szkoły

29

30 Jak zmieniły się urzędy? Czy urzędy są bliżej obywateli, czy też nie?
….Urzędy są bliżej obywateli, gdyż wszystko można załatwić szybko i bez kolejek lub niektóre sprawy telefonicznie…. (A. Ćwiertnia) …Urzędy są bardziej dostępne, a komputery ułatwiają dostęp do wszelkich informacji…(K. Pająk)

31 Czy łatwiej jest otrzymać informacje, Czy urzędnicy wykorzystują Internet ,aby ułatwić załatwianie spraw urzędowych? Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać informacje od urzędników jak również prowadzić korespondencje drogą elektroniczną. Na stronach internetowych gminy można znaleźć wiele przydatnych informacji… ( K. Targosz) Kontakt mieszkańców z urzędem prowadzony jest przez radnych, sołtysów i indywidualnie z mieszkańcami przez zebrania, spotkania i sesje. Mieszkańcy kontaktują się z urzędem również drogą elektroniczną…(A. Fila)

32

33 Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej gminie
Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej gminie. Jakie poczyniono inwestycje? Czy bezrobocie zwiększyło się czy spadło? Czy powstały nowe zakłady pracy? W ciągu ostatnich 20 lat zamknięto największe zakłady produkcyjne np. filia AZPB w Świnnej Porębie. W ostatnich latach nastąpił rozwój małych przedsiębiorstw prywatnych, warsztatów, agroturystyki. Nadal jednak mieszkańcy muszą szukać pracy w okolicznych miastach, Wadowicach czy Suchej Beskidzkiej i zagranicą…( K. Targosz)

34

35 Jak zmieniła się estetyka naszej gminy
Jak zmieniła się estetyka naszej gminy. Czy przeprowadzono remonty ulic, budynków publicznych, stworzono ciągi komunikacyjne, skwery? … Estetyka zdecydowanie się poprawiła. Postawiono nowe przystanki, wybudowano chodniki, utworzono przestrzeń zieleni wokół budynków użyteczności publicznych. Częściowo wymieniono nawierzchnię na drogach. Przeprowadzono remonty elewacji i wnętrz budynków użyteczności publicznej. Zmiany nastąpiły także w mentalności samych mieszkańców, którzy dbają o swoje posesje… (K. Targosz)

36

37 Jak działa transport publiczny
Jak działa transport publiczny? Czy obecnie informacja o kursach autobusów jest lepsza, czy dojazd do urzędu jest dostępny ze wszystkich wsi należących do gminy? ... Powstały prywatne firmy komunikacyjne, które funkcjonują na terenie naszej gminy. Niestety komunikacja nie jest tak dogodna, aby wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni. Połączenie z Urzędem Gminy nie jest wystarczające, ale połączenia na drogach głównych pomiędzy Wadowicami a Sucha Beskidzką jest dobre, a częstotliwość kursów jest w miarę wystarczająca… (W. Wądolny ) ...Przewoźnik prywatny zapewnia punktualny dojazd. W busach panuje porządek… (G. Niemczyk)

38

39 Czy powstały nowe drogi?
…Dawniej w naszej Gminie były tylko cztery asfaltowe drogi. Zmiany są z pewnością widoczne. Dróg asfaltowych jest coraz więcej. Są one budowane w nowoczesny sposób i są przyjazne dla środowiska, a koło nich są chodniki. Droga krajowa jest poszerzana, będą na niej ładne skrzyżowania i rozjazdy… (W. Wądolny)

40

41 Czy są jakieś osiągnięcia ostatnich 20 lat z których jest Pan/Pani dumna?
Należy być dumnym, że nasza Gmina jest gminą rozwijającą się i widać przed nią przyszłość. Będzie ona całkowicie otwarta, przyjazną dla turystyki, gdy ukończy się budowa zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Nasi mieszkańcy ułatwią sobie życie, będą mieli większe możliwości rozwoju i poprawy swojego bytu. Nasza Gmina jest bardzo aktywna: bierze udział w wielu konkursach i imprezach, które są organizowane. W różnych konkursach zajmujemy pierwsze miejsce, np. "Mądra Gmina", gdzie już dwukrotnie jesteśmy laureatami. Gmina Mucharz jest również jedną z najlepszych pod względem edukacyjnym, która dużo własnych środków przeznacza na edukację nie tylko młodzieży, ale całego społeczeństwa. Nie jest to zasługa wyłącznie wójta i samorządu, ale wszystkich mieszkańców, którzy widzą potrzebę realizowania wielu korzystnych dla Gminy inicjatyw…(W. Wądolny) …Największym osiągnięciem ostatnich 20 lat jest wciąż rozwijająca się młodzież… ( J .Siemieniec)

42

43

44 Czy nasza gmina stała się bardziej atrakcyjna turystycznie
Czy nasza gmina stała się bardziej atrakcyjna turystycznie? Czy rozwinęła się infrastruktura turystyczna? Co roku odwiedza nas wielu turystów. Buduje się domki letniskowe, restauracje. W przyszłości planujemy budowę wyciągu narciarskiego, ścieżek rowerowych na Leskowiec. Jest to zasługa urzędników oraz mieszkańców. Gmina organizuje dla mieszkańców różne szkolenia, aby ułatwić korzystanie z programów unijnych. Gmina jest członkiem stowarzyszenia,, Czterech żywiołów”, Gmin Babiogórskich, grupy ,,Beskidek”, gdzie promuje się naszą gminę. ..(A. Fila) Powstały już dwa gospodarstwa agroturystyczne, powstała również restauracja przy drodze głównej Sonata. Gmina czyni starania do dalszego rozwoju turystyki. W planach jest otwarcie: nowych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, stoku narciarskiego oraz w tym roku rozpocznie się budowa stadionu sportowego na terenie Skawiec. Organizowane są również różne imprezy przyciągające do nas turystów. Jedną z większych imprez są coroczne Dni Ziemi Mucharskiej…(W. Wądolny)

45

46 Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia, czy też nie
Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia, czy też nie? Czy powstały nowe sklepy? Czy jakość życia jest obecnie wyższa czy niższa niż 20 lat temu? Na terenie gminy powstało wiele nowych sklepów, nie ma żadnych problemów z zakupem rzeczy potrzebnych do życia. Powstała również stacja paliw SHELL. Jakość życia z pewnością jest pod tym względem dużo wyższa niż 20 lat temu…( M. Chlebek) Wszystkie rzecz potrzebne do życia codziennego można kupić na miejscu , sklepy są dobrze zaopatrzone, można płacić kartą, rachunki można płacić w sklepie, poczcie, banku. Jakość życia jest dużo wyższa niż 20 lat temu. Każde gospodarstwo posiada telefon, Internet…(S. Potoczny)

47 Czy w naszej miejscowości jakość środowiska naturalnego poprawiła się
Czy w naszej miejscowości jakość środowiska naturalnego poprawiła się ? Czy wprowadzono segregację śmieci? Wprowadzono wywózkę i segregację śmieci. Częściej niż w innych gminach bo raz w tygodniu są one zbierane i wywożone. Każdy może pobrać worki do segregacji śmieci u sołtysa. Śmieci nie zalegają tak często jak kiedyś w potokach i strumykach…(S. Adamczyk…) Środowisko naturalne uległo znacznej poprawie w związku z budową oczyszczalnie ścieków oraz z segregacją śmieci. W gminie obowiązuje system workowy…(A. Fila) Sama jakość środowiska znacznie się poprawiła. W tej kwestii wiele zależy od ludzi, jak oni będą dbać o środowisko. ,,Nie tam jest czysto, gdzie się sprząta, ale tam gdzie się nie śmieci”….( J. Marcisz)

48

49 Czy jest u nas bezpieczniej niż 20 lat temu?
…W naszej Gminie było zawsze bezpiecznie, nigdy nie miały tu miejsca jakieś większe wybryki chuligańskie. Mamy własny posterunek lokalny z dzielnicowymi, którzy gdy jest jakaś potrzeba to zawsze przyjadą na nasze wezwanie… (W. Wądolny)

50

51 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Gabriela Pająk 1995, klasa IIa Magdalena Błachut 1995, klasa IIa Sabina Markuś 1995, klasa IIa Kamil Frączek 1995, klasa IIa Jakub Potoczny 1995, klasa IIa Krzysztof Niemczyk 1995, klasa IIa Gimnazjum w Mucharzu im. Janiny Barbary Górkiewiczowej Jolanta Paździora – opiekun zespołu Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum w Mucharzu 20 lat wspólnie Gmina Mucharz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google