Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

My, piątek i Lwów. Ola Kozieł 2c. Aaaa! Jedziemy! Jezu, Mizioł! Nie drzyj się!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "My, piątek i Lwów. Ola Kozieł 2c. Aaaa! Jedziemy! Jezu, Mizioł! Nie drzyj się!"— Zapis prezentacji:

1 My, piątek i Lwów. Ola Kozieł 2c

2 Aaaa! Jedziemy! Jezu, Mizioł! Nie drzyj się!

3 Proszę Państwa, ruszamy. Jak dla kogo... Dzień dobry! Zatem...

4 Już na miejscu......7km od rynku.

5 Podczas zbiórki... Yyy, gdzie my jesteśmy? Co?! To Ty nie wiesz?!

6 Gmach zajmuje powierzchnię ponad 3000 m², ma kształt prostopadłościanu o wymiarach 45x95 m. Budowlę wieńczy znajdująca się nad sceną miedziana kopuła. Drzwi wejściowe flankują podtrzymujące fryz kolumny doryckie. To Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, dawniej Teatr Miejski. W dwudziestoleciu międzywojennym -Teatr Wielki. Jest to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa. Reprezentuje eklektyzm w sztuce. Gmach teatru, usytuowany w centrum Lwowa, jest ważnym akcentem urbanistycznym kończącym w kierunku północnym oś bulwarową prospektu Swobody Projekt teatru wykonał dyrektor lwowskiej Szkoły Przemysłowej prof. Zygmunt Gorgolewski, który w 1895 roku wygrał konkurs ogłoszony przez magistrat lwowski. Budowę rozpoczęto w czerwcu 1897 roku. Obiekt usytuwany jest w rejonie dawnego placu Gołuchowskich, zamyka perspektywę Wałów Hetmańskich, dziś Prospekt Swobody (Aleja Wolności).

7 Aaa...teraz to łapię! Czas na przerwę!

8 Pierożki....

9 Pierogi? 28 hrywien! Zostajemy!

10 Po godzinie... PIEROGI!

11 Kolejna zbiórka...

12 ...i ruszamy dalej... Ej, gdzie idziemy?

13 Ze szczytu (413 m n.p.m.) roztacza się widok na miasto i okolicę. W pogodne dni widnokrąg sięga po Woroniaki za Oleskiem oraz po Beskid Stryjski, gdzie wyraźnie występują szczyty Paraszki i Zełemina pod Skolem. Najkorzystniej oglądać z niego zabytkowy Lwów w godzinach porannych, gdy słońce oświetla miasto od strony kopca. Kolejnym celem jest Kopiec Unii Lubelskiej, na wzgórzu zwanym Wysokim Zamkiem. Usypany z okazji trzechsetnej rocznicy Unii Lubelskiej. W dniu poświęcenia kamienia węgielnego - 11 sierpnia 1869 wśród uroczystego, manifestacyjnego nastroju sypano tam ziemię ze wszystkich stron Polski, a nawet z grobów: Mickiewicza, Słowackiego i gen. Kniaziewicza. Ziemię pod kopiec brano ze splantowanego szczytu wzgórza, a kamienie w pewnej części z zabytkowych ruin zamku obronnego.

14 ...ku kopcowi! Aha.

15 Zdjęcia, zdjęcia.

16 A może obliczymy jaka prędkość wiatru jest potrzebna, aby rozwinąć flagę?

17 MAMY TO!

18 Pani Profesor, czyż to nie czas by wracać?

19 Wewnątrz Opery Lwowskiej...

20 Zwiedzania ciąg dalszy!

21 A teraz spać! NIEEE! Po powrocie do hotelu...


Pobierz ppt "My, piątek i Lwów. Ola Kozieł 2c. Aaaa! Jedziemy! Jezu, Mizioł! Nie drzyj się!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google