Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Starożytny teatr grecki W ywodzi się z tradycji obrzędów religijnych, zwłaszcza związanych z obchodami ku czci Dionizosa. Widowiska te musiały być łatwo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Starożytny teatr grecki W ywodzi się z tradycji obrzędów religijnych, zwłaszcza związanych z obchodami ku czci Dionizosa. Widowiska te musiały być łatwo."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Starożytny teatr grecki W ywodzi się z tradycji obrzędów religijnych, zwłaszcza związanych z obchodami ku czci Dionizosa. Widowiska te musiały być łatwo dostępne dla ludności, pierwsze sztuki wystawiano więc na wytyczonym u stóp wzgórza placu zwanym orchestra a na jego środku ustawiano ołtarz (thymele).

4

5 C iekaw ostki

6 Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca.

7 Wprzedstawieniach Brali udział Tylko mężczyźni Grali oni także kobiece role.

8 Teatr w Epidauros cechuje się doskonałą akustyką. Każdy szept czy szelest na scenie było słychać na najbardziej oddalonym miejscu

9 Zbudowano teatr w celach m.in. uzdrowicielskich, Wierzono że oglądanie spektaklu teatralnych pomaga w leczeniu psychicznych i fizycznych chorób.

10 W tragediach i komediach występowali występowało trzech aktorów. grali oni kilka ról.

11 Aktorzy i chórzyści nosili maski.


Pobierz ppt "Starożytny teatr grecki W ywodzi się z tradycji obrzędów religijnych, zwłaszcza związanych z obchodami ku czci Dionizosa. Widowiska te musiały być łatwo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google