Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

mgr Nina Kaczmarek mgr Małgorzata Kwaśnik

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "mgr Nina Kaczmarek mgr Małgorzata Kwaśnik"— Zapis prezentacji:

1 mgr Nina Kaczmarek mgr Małgorzata Kwaśnik
SZKOLENIE BIBLIOTECZNE Biblioteka Ateneum-Szkoły Wyższej w Gdańsku PRZEWODNIK mgr Nina Kaczmarek mgr Małgorzata Kwaśnik

2 BIBLIOTEKA ATENEUM ul. Wały Piastowskie Gdańsk („Zieleniak”, poziom A) Poniedziałek - Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela -

3 PROFIL KSIĘGOZBIORU Dziedziny podstawowe: pedagogika psychologia
socjologia politologia i europeistyka dziennikarstwo i komunikacja społeczna filologia angielska, hiszpańska, włoska Dziedziny uzupełniające: filozofia etyka ekonomia i zarządzanie prawo geografia języki obce literatura i literaturoznawstwo historia bibliologia i informacja naukowa i in.

4 ZBIORY BIBLIOTEKI książki (ponad 13 tys. woluminów); czasopisma
(135 tytułów, w tym czasopisma zagraniczne); zbiory specjalne (audiowizualne, kartograficzne, zasoby elektroniczne).

5 STRUKTURA BIBLIOTEKI Wypożyczalnia Czytelnia
możesz skorzystać z każdej książki i czasopisma z magazynu, masz wolny dostęp do półek i Internetu, możesz skserować fragment książki lub artykuł z czasopisma w punkcie ksero, możesz skorzystać z zasobów baz EBSCO. Prawo do wypożyczania mają studenci i pracownicy Ateneum – Szkoły Wyższej. Przy zapisywaniu się do Biblioteki należy okazać aktualną legitymację lub indeks studenta Ateneum.

6 ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK
Liczba wypożyczonych pozycji –3 Okres wypożyczenia: książki, kasety, płyty – 14 dni czasopisma i gazety – 7 dni księgozbiór podręczny – na miejscu lub ewentualnie na ksero Uwaga! Za przetrzymywanie materiałów bibliotecznych naliczana jest za każdy dzień kara w wysokości 1 zł za każdą pozycję i zablokowana zostaje możliwość wypożyczania do uregulowania zaległości

7 PRZEDŁUŻANIE TERMINU ZWROTU
Prolongaty można dokonywać osobiście, drogą telefoniczną lub mailową WYŁĄCZNIE przed upływem terminu zwrotu materiałów bibliotecznych. Nie przedłużamy terminu zwrotu książek, na które jest zapotrzebowanie!

8 BIBLIOTEKARZE SŁUŻĄ POMOCĄ
w znalezieniu literatury w Bibliotece Ateneum i w innych bibliotekach, w obsłudze bibliograficznych baz danych, w wyszukiwaniu informacji w serwisach tematycznych i bibliotekach cyfrowych, w tworzeniu zestawień bibliograficznych.

9 Katalog komputerowy jest dostępny ze strony Ateneum(zakładka Biblioteka, Katalog online) lub

10

11 W celu identyfikacji składającego zamówienie w ekranie logowania należy wpisać nazwisko i imię oraz hasło podane przy zapisie do Biblioteki

12 Wybierz rodzaj indeksu i typ poszukiwanego dokumentu

13 Wpisz szukaną frazę i wyszukaj wybrane dokumenty

14 Zamówić można książki tylko ze statusem „dostępna”
Zamówić można książki tylko ze statusem „dostępna”. Zamawianie jest możliwe o każdej porze. Zamówienie ważne jest do następnego dnia, w godzinach pracy Biblioteki

15 „Przeglądanie katalogu” umożliwia poszukiwania w porządku alfabetycznym według wybranego kryterium

16 „Zestawienia” umożliwiają przeszukiwanie katalogu wg wybranych dziedzin

17 Wyszukiwanie złożone umożliwia przeszukiwanie zbiorów według kilku kryteriów w jednym zapytaniu

18 HASŁA PRZEDMIOTOWE W KATALOGU
Temat + określniki Pedagogika – historia – w. Administracja – kraje Unii Europejskiej Adopcja – socjologia – Polska – od 1989 r. Zespół AD/HD – zwalczanie Hasła przedmiotowe nie wyglądają jak typowe zapytania w wyszukiwarce internetowej, Nie należy wpisywać w katalog tematu pracy, Jeśli wystąpią trudności z używaniem haseł przedmiotowych należy zapytać bibliotekarza.

19 Katalog to nie wszystko
W przypadku, gdy poszukiwania w naszym katalogu zakończą się niepowodzeniem, warto skorzystać z zakładki e-źródła, w której znajdują się linki do katalogów innych bibliotek. Warto również przeszukiwać zasoby polecanych przez nas bibliotek cyfrowych oraz baz EBSCO, w których również można znaleźć wiele przydatnych materiałów.

20 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do Biblioteki


Pobierz ppt "mgr Nina Kaczmarek mgr Małgorzata Kwaśnik"

Podobne prezentacje


Reklamy Google