Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krzysztof Schneider Bocian.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krzysztof Schneider Bocian."— Zapis prezentacji:

1 Krzysztof Schneider Bocian

2 Co to jest bocian ? Bocian to gatunek dużego ptaka brodzącego z rodziny bocianowatych. Ma długie czerwone nogi tak samo jak dziób. Ma długość cm i wysokość cm. Rozpiętość skrzydeł wynosi cm, a jego waga 2,3-4,5 kg.

3 Gatunki bocianów Najczęstszymi spotykanymi gatunkami bocianów są: Bocian biały, Bocian czarny.

4 Podobne ptaki do bociana
Często bocian jest mylony z innymi ptakami takimi jak: i Dławigad afrykański Pelikan różowy Ścierwnik

5 Miejsce gniazd w Polsce
Bociany najczęściej zamieszkują wsie. Najbardziej lubią domy oraz wysokie drzewa. Często budują swoje gniazdo na czubku drzewa oraz kominie. Najczęstszym budulcem gniazd są suche patyki. Bociany nie lubią osamotnionych miejsc.

6 Kiedy bociany przylatują do Polski i kiedy odlatują
Bociany do Polski przylatują wiosną. Bocian jest symbolem Wiosny. Najczęściej przylatują pod koniec Marca. A do Afryki lecą pod koniec lata czyli pod koniec Sierpnia.

7 Trasa przelotu bociana
Z Polski przelatuje przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię, Izrael, Egipt a z stamtąd w głąb Afryki. Czas trwania lotu zależy od pogody, zasobów żerowiska.

8 Lot bociana Przelot jest możliwy tylko w czasie dobrej, słonecznej pogody, dlatego bociany dziennie przelatują od 50 do 270 km, zależnie od warunków atmosferycznych. Średnia prędkość lotu to około 45km/godzinę. W Afryce warunki klimatyczne są bardziej sprzyjające, dzienny dystans może wynosić dużo więcej, nawet km. Pozostałą część dnia wykorzystują na poszukiwanie pożywienia i odpoczynek

9 Jajko bociana Jajko bociana jest bardzo wydłużone ma barwę białą. Jego średnie wymiary to 72x54 mm. Są składane pod koniec Kwietnia. W liczbie od 1 do 7, najczęściej Jajko waży średnio 75dg.

10 Opieka nad jajkiem Najczęściej jajkiem opiekuje się bocianica. Pisklę z jajka wychodzi średnio w 34 dni. Po wykluciu Pani bocianica przynosi małemu bocianowi drobne ryby i dżdżownicę w dziobie. Po jakimś czasie są pierwsze lekcję latania.

11 Czym się odżywiają bociany
Ulubionym pokarmem bociana są ryby dżdżownice oraz inne robaki. Często bociany przylatują gdy jest orane pole wjadają one wtedy robaki gdy ziemia jest przekopywana

12 Bocian na wsi Bociany na wsi są mile widziane ludzie twierdzą że ten ptak przynosi szczęście więc dlatego ludzie dbają o ich gniazda. Przylot bocianów do wsi zwiastuje wiosnę

13 Gniazdo bociana Gniazdo bociana jest duże i ciężkie. Każde gniazdo ma od 1-2 metra głębokości. Średnica zewnętrzna 1–1,5 m; wysokość 0,5–1,5 m. Buduje je zarówno samiec jak i samica

14 Bibliografia G hercegovac.skole.hr/_ivotinjsko_carstvo slides/Bocian%20czarny%20(Ciconia%20nigra)_0052.html

15 Bibliografia buduja.html gliwic-dzierzno-lezczok-wielikat-farskie/bocian-w-locie szlak-bociani/ NT.jpg A2lp.jpg


Pobierz ppt "Krzysztof Schneider Bocian."

Podobne prezentacje


Reklamy Google