Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Przygotowana Przez Anit ę Smolij Świnoujście 2009.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Przygotowana Przez Anit ę Smolij Świnoujście 2009."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Przygotowana Przez Anit ę Smolij Świnoujście 2009

2 Pierwsze Wiosenne kwiaty Motto :,, Gdzie kwitnie kwiat – musi by ć wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie. FREDRICH RUCKERT

3 Przebi ś nieg, Ś NIE Ż YNKA

4 PRZEBI Ś NIEG T o roślina kwitnąca wczesną wiosną i mrozoodporna. Osiąga wysokość od 15-30 cm. Liście ma zielone,kwiaty białe. Występuje w wilgotnych lasach,ogrodach. Roślina chroniona,jej wszystkie części są lekko trujące.

5

6

7

8

9

10 Szafran, krokus

11 KROKUS Kwitnie od lutego do kwietnia. Kwiaty ma w różnych kolorach i odcieniach : fioletu, żółtego i biały. Liście krokusa są wąskie i przypominają żdżbła trawy. Występuje na łąkach górskich, trawnikach i ogrodach. Wykorzystywana jest jako przyprawa kulinarna.

12

13

14

15

16

17 Zawilec

18 ZAWILEC Lubi suche słoneczne miejsca,suche lasy. Zakwita od marca,najsilniejsze kwitnienie w kwietniu, a kończy w maju. Osiąga wysokość 40 cm, ma białe kwiaty, liście dłoniastodzielne. Pod wieczór kwiaty zamykają się i zwisają. Roślina trująca i objęta ochroną.

19

20

21

22 Przylaszczka

23 PRZYLASZCZKA Pojawia się wczesną wiosną. Kwitnie od marca do maja. Liście jej przypominają kształt wątroby i stosuje się ją w leczeniu schorzeń wątroby. Kwiaty ma niebiesko – fioletowe. Występuje w lasach i słonecznych łąkach. Podlega ścisłej ochronie.

24

25

26

27

28

29 SASANKA

30 Kwitnie od marca do początku maja. W Polsce jest 6 gatunków sasanki, jest ona pod ochroną. Łodygę i liście ma owłosioną srebrzystymi włoskami. Kwiaty są różnego koloru: żółte,czerwone, białe,ale najczęściej fioletowe. Roślina trująca, nasiona rozsiewane są przez wiatr.

31

32

33


Pobierz ppt "PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Przygotowana Przez Anit ę Smolij Świnoujście 2009."

Podobne prezentacje


Reklamy Google