Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeszło 100 lat temu, dokładnie w 1903 roku bł. Bronisław Markiewicz – kapłan i charyzmatyczny pedagog rozpoczął swoją działalność wychowawczą i oświatową

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeszło 100 lat temu, dokładnie w 1903 roku bł. Bronisław Markiewicz – kapłan i charyzmatyczny pedagog rozpoczął swoją działalność wychowawczą i oświatową"— Zapis prezentacji:

1

2 Przeszło 100 lat temu, dokładnie w 1903 roku bł. Bronisław Markiewicz – kapłan i charyzmatyczny pedagog rozpoczął swoją działalność wychowawczą i oświatową w Miejscu Piastowym. Nowoczesne, estetycznie urządzone sale lekcyjne, pracownie komputerowe, warsztaty, biblioteka ze stanowiskami multimedialnymi, siłownia, strzelnica, sklepik, ponadto obszerna aula – wszystko to ma pomóc uczniom we wszechstronnym rozwoju umysłu i ducha.

3 Proponowane rozszerzenia: język polski, historia, język angielski Zajęcia dodatkowe: warsztaty naukowe, koło teatralne, gazetka szkolna, wieczornice i spotkania z ciekawymi ludźmi, sympozja historyczne Jeśli masz wrażliwość humanisty, dociekliwość filozofa, wnikliwość dziennikarza - ten kierunek jest dla Ciebie. W trzyletnim cyklu kształcenia uczniowie poszerzają swoją wiedzę z zakresu zagadnień z języka polskiego, historii, filozofii.

4 proponowane rozszerzenia: j. angielski, geografia, matematyka zajęcia dodatkowe: samoobrona, basen, strzelnica, obozy szkoleniowo-kondycyjne, zajęcia z kryminalistyki Jeśli chcesz związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, wzbogacić umiejętności z tej dziedziny, poznać specyfikę działalności struktur takich jak: SG, Policja, PSP, WP - wybierz ten kierunek kształcenia.

5 proponowane rozszerzenia: język polski, język angielski (drugi język do wyboru): niemiecki, francuski lub rosyjski, geografia zajęcia dodatkowe: certyfikaty: FCE, CAE, CPE, zjęcia e-lerningowe, projekty "e-twinning" Jeśli posiadasz zdolności lingwistyczne, chcesz doskonalić swoje umiejętności, rozwijać swoje pasje i zainteresowania z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego, ten kierunek jest dla Ciebie.

6 Klasa o profilu ratowniczo – pielęgniarskim została utworzona dla uczniów wiążących swoją przyszłość ze studiami o charakterze medycznym oraz przyrodniczym. Oferujemy pogłębianie wiedzy z biologii, chemii, oraz języka angielskiego wzbogacone o dodatkowe zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa. przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski zajęcia dodatkowe: zajęcia z pielęgniarstwa, mikrobiologii i ratownictwa medycznego we współpracy z PWSZ w Krośnie, wycieczki przedmiotowe

7 kwalifikacje: 1.Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych 2.Projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych 3.Tworzenie i administracja stron internetowych i baz danych Zajęcia dodatkowe: –certyfikaty – ECDL Core i Webstarter, CISCO –warsztaty z programowania i robotyki –aplikacje internetowych (np. HTML, CSS, Java, JavaScript, PHP, Flash, JEE) –aplikacje do projektowania graficznego stron internetowych (np. Photoshop, CorelDraw)

8 kwalifikacje: 1.Przygotowanie materiałów graficznych do procesu drukowania 2.Wykonywanie projektów multimedialnych 3.Drukowanie cyfrowe Nasi uczniowie mają okazję, oprócz uzyskania kwalifikacji zawodowych, uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności na różnego typu kursach i warsztatach – dla technikum cyfrowych procesów graficznych są to m.in.: kursy ECDL-a, warsztaty grafiki komputerowej i webmastera, zajęcia z fotografii, wyjazdy na Międzynarodowe Targi Poligrafia i Reklama do Poznania, zajęcia w serwisach producentów urządzeń druku cyfrowego.

9 kwalifikacje: 1.Wytwarzanie wyrobów stolarskich 2.Organizacja i prowadzenie procesów 3.Wytwarzania wyrobów stolarskich Uczniowie projektują nowe wyroby, korzystają z programów komputerowych CAD/CAM wspomagających wytwarzanie wyrobów z drewna. Uczą się projektowania mebli i wizualizacji wnętrz w programie PRO100, rozkroju materiału drzewnego w programie "Nowy rozkrój" a także programowania i obsługi obrabiarki CNC. Uczniowie mają dostęp do literatury zawodowej - mogą korzystać za darmo z podręczników do przedmiotów zawodowych, które znajdują się w bibliotece szkolnej.

10 kwalifikacje: 1.Sprzedaż produktów i usług reklamowych 2.Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej Zajęcia prowadzone są w pracowniach komputerowych, a także w nowoczesnej pracowni fotograficzno – medialnej, co pozwala opanować warsztat grafiki komputerowej, fotografii oraz przygotować kampanię reklamową umożliwiającą skuteczne sprzedawanie produktów i usług na rynku

11 kwalifikacje: 1.Realizacja procesów drukowania z form drukowych 2.Planowanie i kontrolowanie produkcji poligraficznej Uczeń w naszej szkole będzie poznawał najpopularniejszą technikę druku tj. technikę offsetową. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w renomowanych firmach z terenu całego województwa. Zakłady te wyposażone są w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia, jakie współcześnie stosuje się na świecie. W trakcie nauki istnieje możliwość realizacji praktyk i staży w zakładach poligraficznych w Krakowie, Rzeszowie, Warszawie oraz w Irlandii.

12 Szkoła współpracuje z wieloma zakładami pracy w na- szym regionie, w których uczniowie mają możliwość realizacji praktyk zawodowych i stażów. Po zakończeniu nauki absolwenci często otrzymują oferty pracy z reno- mowanych firm i fabryk mebli. W trakcie nauki w naszej szkole uczniowie mogą uzyskać bezpłatnie dodatkowe uprawnienia, dzięki realizo- wanym projektom z UE np. operatora wózków jezdnych czy obsługi obrabiarek numerycznych CNC. Kwalifikacja: Wytwarzanie wyrobów stolarskich

13 W trakcie nauki uczniowie korzystają z różnego rodzaju zajęć dodatkowych: wycieczek do zakładów pracy, wyjazdów na targi meblarskie do Poznania, kursów (operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, kierowców wózków widłowych, obsługi programów komputerowych do projektowania mebli itp.). Kwalifikacja wykonywanie usług tapicerskich

14 Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym realizuje wiele projektów wspartych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCÓW realizowany w Partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, czy projekt NA RYNEK PRACY START – wyposażanie uczniów w wiedzę i umiejętności dla większych ich szans i możliwości, to bardzo ciekawa i bogata oferta dla uczniów. Europejski staż – szansą na dobry START oraz Staż zagraniczny szansą na rozwój zawodowy i mobilność na europejskim rynku pracy

15 Swoje marzenia, plany i hobby możesz realizować włączając się w życie: Samorządu Szkolnego, Gazetki szkolnej ERGO SUM, Szkolnego Koła PCK, Koła informatycznego, Koła Teatralnego Groteska, Koła Misyjnego, Zespołu muzycznego Angel, Uczniowskiego Klubu Sportowego, Koła Strzeleckiego, Szkolnego Koła HDK, Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Turystycznego. Zajęcia dodatkowe: z samoobrony, na strzelnicy, wyjazdy na basen i narty.

16 Internat jest placówką opiekuńczo - wychowawczą o charakterze koedukacyjnym, zapewniającą zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie oraz całodobową opiekę. Internat mieści się w zabytkowym dworku hrabiów Trzecieskich oraz dobudowanym do niego dwukondygnacyjnym budynku. Dysponuje 70. miejscami w pokojach jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowych z łazienkami, dużą świetlicą (telewizja cyfrowa, DVD, komputery, internet bezprzewodowy), jadalnią oraz blokiem żywieniowo - kuchennym. W bezpośrednim sąsiedztwie placówki znajduje się stadion Orlik oraz ośrodek zdrowia.


Pobierz ppt "Przeszło 100 lat temu, dokładnie w 1903 roku bł. Bronisław Markiewicz – kapłan i charyzmatyczny pedagog rozpoczął swoją działalność wychowawczą i oświatową"

Podobne prezentacje


Reklamy Google