Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

M ETODY K OMUNIKACJI - Aneta Krężołek. Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami.informacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "M ETODY K OMUNIKACJI - Aneta Krężołek. Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami.informacji."— Zapis prezentacji:

1 M ETODY K OMUNIKACJI - Aneta Krężołek

2 Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami.informacji

3 Na początku komunikowano się bezpośrednio, ale ekspansja ludzi coraz dalej wgłąb lądu, zajmowanie kolejnych połaci ziemi, nieuchronnie pociągało za sobą konieczność wynalezienia metody porozumiewania się na odległość. Zaczęto od pisania listów, wiadomości pisanych które przekazywali gońcy, nierzadko konni, przekazywano sygnały blaskiem światła, ognia, Indianie, rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej opanowali sztukę komunikowania się znakami dymnymi.

4

5 Najszybszym sposobem porozumienia się jest telefon - wielki wynalazek XIX wieku. Nie został jednak wynaleziony przez Alexandra Grahama Bella, któremu przez dziesiątki lat przypisywano to osiągnięcie, ale przez Antonia Meucci. Kiedy jego żona zachorowała Antonio skonstruował telefon dzięki któremu kobieta mogła z domu porozumiewać się z warsztatem. Później Włoch zmodernizował wynalazek tak, by można było się nim porozumiewać na większą odległość. Nie było go jednak stać na opłacenie patentu. W 1876 roku Graham Bell opatentował telefon jako swój wynalazek. Bell oparł działanie swego telefonu o mikrofon elektromagnetyczny, który zamieniał głos w sygnały elektryczne, które przesyłane kablem docierały do drugiego aparatu, gdzie były z kolei przetwarzane na dźwięki mowy przez taki sam mikrofon. Obecnie większość ludzi posługuje się telefonami komórkowymi.

6

7 W DZISIEJSZYCH CZASACH KOMPUTERY DOTARŁY NIEMAL DO KAŻDEJ DZIEDZINY ŻYCIA.

8 K OMUNIKACJA W CZASACH WSPÓŁCZESNYCH W XXI w. na komunikację jest kilka sposobów. Komunikować się możemy za pomocą: czatu internetowego, komunikatorów (np. Gadu-Gadu, Skype ), forów dyskusyjnych. Czat – serwis internetowy umożliwiający nam rozmowę z innymi w tzw. pokojach. Są dwa rodzaje rozmów - prywatna w której uczestniczą tylko dwie osoby oraz - publiczna dostępna dla wszystkich użytkowników. Komunikator – program komputerowy który umożliwia nam porozumiewanie się z innym użytkownikiem za pomocą wiadomości. Najpopularniejszymi komunikatorami internetowymi są Gadu-Gadu, Skype, Team Speak ( komunikacja głosowa), Tlen, AQQ, Trillian. Forum dyskusyjne – forma grup dyskusyjnych które służą do dyskutowania, wymiany informacji czy poglądów. Większość portali internetowych ma zawarte forum dyskusyjne. Fora są także powszechne na stronach wielu czasopism, uczelni, przedsiębiorstw.

9

10

11

12

13

14 D ZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ. Koniec


Pobierz ppt "M ETODY K OMUNIKACJI - Aneta Krężołek. Komunikacja – proces przekazywania (wymiany) informacji między jej uczestnikami.informacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google