Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TELEFONIA Alexander Graham Bell.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TELEFONIA Alexander Graham Bell."— Zapis prezentacji:

1 TELEFONIA Alexander Graham Bell

2 Wynalezienie Kiedy w 1876 roku Aleksander Graham Bell wynalazł telefon, wywołał trwającą aż do dziś eksplozję rozwoju systemów łączności między ludźmi. Przed wynalazkiem Bella najszybszym sposobem przekazania komuś wiadomości było wystukanie jej alfabetem Morse'a i przesłanie po drucie telegraficznym. .

3 W latach siedemdziesiątych XIX wieku wielu ludzi starało się udoskonalić telegraf, ale Bell znajdował się w sytuacji szczególnie korzystnej dla kogoś, kto chce dokonać przełomu w tej dziedzinie.

4 Telefon stacjonarny Telefon to urządzenie do przesyłania głosu na odległość między dwoma lub więcej urządzeniami nadawczo odbiorczymi. To tradycyjne zastosowanie telefonu dzisiaj zostało znacznie rozszerzone o transmisję danych, przesyłanie obrazów, a nawet sygnału telewizyjnego

5 Telefaks

6 Początki Człowiek od zawsze poszukiwał metod komunikacji, pozwalającej przesłać wiadomość z punkty A do punktu B bez konieczności jednocześnie poruszania się wspomnianą drogą. Najprościej było oczywiście wysłać posłańca z wiadomością, co nie zawsze było możliwe. W starożytności czasy były raczej niespokojne i każdy posłaniec narażony był na złapanie, tortury i śmierć, a przy tym wiadomość docierała nie tam gdzie miała, czyli w ręce przeciwnika. .

7 Fizyk i fizjolog amerykański. Urodził się w 1842 roku w Szkocji
Fizyk i fizjolog amerykański. Urodził się w 1842 roku w Szkocji. Gdy miał 34 lata, w roku opatentował telefon, w 1877 uzyskał patent na membranę. Ponad 600 razy musiał udowadniać swoje pierwszeństwo do wynalazku. Alexander Graham Bell Pionierami telefonii byli też Polacy: inżynier Henryk Machalski ( ) opatentował w roku 1879 mikrofon proszkowy własnej produkcji i telefonem swego systemu transmitował w 1881 roku koncert z Żółkwi do Lwowa, a znany uczony i literat Julian Ochorowicz ( ) dokonał w latach , wielu ulepszeń konstrukcyjnych

8


Pobierz ppt "TELEFONIA Alexander Graham Bell."

Podobne prezentacje


Reklamy Google