Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W program Szkoła z klasą 2.0 wprowadziła nas nasza wychowawczyni p. K. Gasiorkiewicz, która jest koordynatorem tej akcji w naszej szkole. Na godzinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W program Szkoła z klasą 2.0 wprowadziła nas nasza wychowawczyni p. K. Gasiorkiewicz, która jest koordynatorem tej akcji w naszej szkole. Na godzinie."— Zapis prezentacji:

1

2 W program Szkoła z klasą 2.0 wprowadziła nas nasza wychowawczyni p. K. Gasiorkiewicz, która jest koordynatorem tej akcji w naszej szkole. Na godzinie wychowawczej zostaliśmy zapoznani z głównymi celami i założeniami programu. Mięliśmy tez okazje po raz pierwszy zobaczyć stronę internetową Szkoły z klasą 2.0. Bardzo nas zainteresowały blogi prowadzone przez naszych rówieśników. Kilkoro z nas zainteresowało się tym tematem i chce prowadzić blogi. Źródło: http://www.ceo.org.pl /pl/szkolazklasa2zero http://www.ceo.org.pl /pl/szkolazklasa2zero

3 Wspólnie zapoznaliśmy się z siedmioma głównymi wątkami Kodeksu 2.0. Niektóre punkty i zagadnienia w nich zawarte były dla nas znajome. Bardzo dużo o bezpieczeństwie w Internecie mówiliśmy na zajęciach komputerowych i godzinach wychowawczych. Pojawiły się także tematy, o których niby coś wiedzieliśmy, ale wiedza nasza została poszerzona dzięki debacie klasowej. To m. in. zagadnienia dotyczące praw autorskich, wykorzystywania materiałów znalezionych w sieci.

4 Po burzliwych i bardzo owocnych dyskusjach wypracowaliśmy takie punkty w naszym klasowym Kodeksie 2.0 1.Wykorzystanie komputera i Internetu na zajęciach matematyki, j. polskiego, przyrody do wyszukiwania informacji. 2.Założenie forum klasowego, na którym możemy wymieniać się ciekawymi linkami i informacjami. 3.Z materiałów, zdjęć, obrazków, danych publikowanych w sieci korzystamy, ale każde z nich ma podane źródło swego pochodzenia. 4.Wszyscy w klasie mamy maile i za pomocą poczty elektronicznej kontaktujemy się z rówieśnikami i nauczycielem. 5.Dbamy o swoje bezpieczeństwo w sieci. Chronimy swoje dane, hasła, loginy i informacje na swój temat. 6.Zdobytym wcześniej doświadczeniem w świecie multimediów dzielimy się z rodzicami, młodszym rodzeństwem, kolegami i koleżankami oraz nauczycielami.

5 Pracowaliśmy wytrwale i z nadzieją, że to co ustaliliśmy będzie początkiem ciekawej i satysfakcjonującej przygody z TIK. Przed nami debata szkolna, która z pewnością będzie interesująca i niosąca spore zmiany.


Pobierz ppt "W program Szkoła z klasą 2.0 wprowadziła nas nasza wychowawczyni p. K. Gasiorkiewicz, która jest koordynatorem tej akcji w naszej szkole. Na godzinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google