Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CLIL across Europe for innovative intercultural knowledge and understanding Wizyta studyjna Monfalcone 25.10.2010 – 27.10.2010 Zintegrowane nauczanie przedmiotu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CLIL across Europe for innovative intercultural knowledge and understanding Wizyta studyjna Monfalcone 25.10.2010 – 27.10.2010 Zintegrowane nauczanie przedmiotu."— Zapis prezentacji:

1 CLIL across Europe for innovative intercultural knowledge and understanding Wizyta studyjna Monfalcone 25.10.2010 – 27.10.2010 Zintegrowane nauczanie przedmiotu i języka w Europie w służbie poznania i zrozumienia międzykulturowego

2 Gospodarzem wizyty studyjnej w Monfalcone był Instituto per lAddestramento Professional dei Lavoratori Friuli Venezia Giulia

3 Na spotkanie przybyło 13 przedstawicieli z 10 krajów europejskich: Austrii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Turcji i Włoch.

4 Zespół pracował w hotelu Europalace w Monfalcone. Tutaj odbywały się wykłady, prezentacje przygotowane przez uczestników oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

5 Giorgia Costalonga była organizatorką i koordynowała prace naszej grupy.

6 Wizyta w liceum im. Mikołaja Kopernika w Udine. Drugiego dnia spotkaliśmy się z nauczycielami stosującymi metodę CLIL i obserwowaliśmy lekcje matematyki i fizyki prowadzone w języku włoskim i angielskim.

7 W Liceo Copernico przywitali nas nauczyciele, którzy z powodzeniem stosują metodę CLIL. Lekcja matematyki prowadzona w języku angielskim.

8 Zwiedzanie szkoły: sala komputerowa

9 Sala audiowizualna

10 Na Uniwersytecie w Udine odbył się wykład Jak przygotować dobrą lekcję dwujęzyczną. Zostaliśmy również poinformowani o kształceniu kadr nauczycielskich do pracy metodą CLIL w szkole podstawowej.

11 Przejazd trasą Monfalcone -Udine obfitował w piękne pejzaże.

12 Region Wenecja Juliańska – Venezia Giulia to morze z Alpami za plecami.

13 Mieliśmy również chwilę czasu na spacer po centrum Udine.

14 Urocze Centro Storico w Udine.

15 W czasie spotkań dyskutowano na temat zastosowania nauczania metodą CLIL w krajach uczestników.

16 Każdy z uczestników przedstawił prezentację o systemie edukacji w swoim kraju oraz o swojej pracy. Prezentacja Nataszy z Austrii.

17 Prof. Patrizia Sguara przedstawiła wykład: Rozwijanie praktyki zintegrowanego nauczania przedmiotu i języka w nauczaniu początkowym.

18 Uczniowie liceum chemicznego zaprezentowali projekt Czysta plaża – Papier Posejdona, w którym opracowali metodę produkcji papieru na bazie wodorostów morskich. Papier jest wykorzystywany przez artystów i rękodzielników do promocji regionu.

19 Na zakończenie wizyty wspólnie napisaliśmy raport obejmujący przebieg spotkań, spostrzeżenia oraz wnioski.


Pobierz ppt "CLIL across Europe for innovative intercultural knowledge and understanding Wizyta studyjna Monfalcone 25.10.2010 – 27.10.2010 Zintegrowane nauczanie przedmiotu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google