Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Styrii (Austria) w terminie od 15

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Styrii (Austria) w terminie od 15"— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Styrii (Austria) w terminie od 15
Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Styrii (Austria) w terminie od do w ramach projektu nr WND-POKL /08 "Nauczyciel w Przedsiębiorstwie" Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

2 Uczestnicy wyjazdu studyjnego:
Grzegorz Czwórnóg Eugeniusz Szkic Henryk Lukoszek Krzysztof Wróbel Jacek Zawada Józef Wróbel Mateusz Psyk Sebastian Czok Irena Piecuszek Jan Biedrzycki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

3 Program wizyty studyjnej
– niedziela Przejazd do hotelu Welcome w miejscowości Rosenthal w okolicach Voitsbergu. Ok. godziny 20 wspólna kolacja z udziałem przedstawiciela Ofensywy Gospodarczej powiatu Voitsberg Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

4 Program wizyty studyjnej
– poniedziałek 9:00 Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z szefem firmy instalacyjnej panem Stefanem Traussnigg-iem w szkole zawodowej w Voitsbergu. W czasie praktyki uczniowie otrzymują całoroczne wynagrodzenie wraz z dodatkami zwanymi „trzynastką” i „czternastką” oraz urlop. Wynagrodzenie z każdym rokiem praktyki jest wyższe i jest ono na tyle atrakcyjne, że uczniowie ubiegają się o praktykę zawodową w Firmie. W ten sposób firma TRAUSSNIGG pozyskuje najlepszych pracowników, co daje jej przewagę nad innymi. Firmy rywalizują między sobą o pracowników, do tego stopnia, że z naboru robią wręcz coś, co nazywamy „casting” lub „schow”. Po wykładzie dyrektor Johan Hiden oprowadził nasz po szkole. W Austrii szkoły kształciły w 200 zawodach. Ta mnogość wywołała dyskusję o zmniejszeniu tej liczby, w efekcie czego tych zawodów przybyło. Żartobliwie można to ująć, że kształci się fachowca od śrub i fachowca od wkrętów. Szkoła w Voizbergu kształci instalatorów w branży elektroenergetycznej, ewenementem są instalacje połączeń i systemy baz. Nadzór oświatowy na poziomie regionu, tam wylicza się pensum nauczyciela. 12:30 Wyjazd do miejscowości Mureck, aby zobaczyć szkołę „Ludowe Centrum Kształcenia Zawodowego Branży Metalowej”. Szkoła kształci w zawodach mechanicznych i przeznaczona jest dla uczniów, którzy nie dostali się na praktykę do żadnego zakładu pracy. 16:00 Wyjazd do Grazu, zwiedzanie miasta, wspólna kolacja – omówienie różnic w nauczaniu zawodowym stosowanym w Austrii i w Polsce Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

5 Szkoła w Voitsbergu Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

6 Ludowe Centrum Kształcenia Zawodowego Branży Metalowej
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

7 Program wizyty studyjnej
r. - wtorek 9:00 wizyta w tzw. „Okręcie Energetycznym” firmy Mochart. 10:30 Prezentacja Styryjskiej Akademii Uczniowskiej działającej przy firmie Mochart. 13:30 Wizyta w firmie Wagner. Branża elektromechaniczna. 16:30 Wyjazd do doliny Salzstiegl. Zwiedzanie turbiny wiatrowej. 18:30 Wspólna kolacja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

8 Mochart Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

9 Program wizyty studyjnej
18, środa 9:00 Wizyta w firmie OMCO GMA, zwiedzanie oraz dyskusja nt kształcenia praktycznego uczniów 11:30 Wizyta w Centrum Obsługi Samochodów Osobowych 14:00 Wizyta w Centrum Energetycznym Lipizzaner Heimat GmbH , spotkanie podsumowujące z udziałem przedstawicieli Ofensywy Gospodarczej Powiatu Voitsberg 15:00 Wizyta w firmie Binder: prezentacja firmy oraz centrum odnawialnych źródeł energii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

10 OMCO Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

11 BINDER Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

12 Program wizyty studyjnej
, czwartek Wyjazd w drogę powrotną do Polski Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”


Pobierz ppt "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Styrii (Austria) w terminie od 15"

Podobne prezentacje


Reklamy Google