Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Włodziu jak każde dziecko chodził do szkoły. Kiedy ukończył szkołę średnią we Lwowie odbył służbę wojskową. W 1931r. roku rozpoczął studia wyższe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Włodziu jak każde dziecko chodził do szkoły. Kiedy ukończył szkołę średnią we Lwowie odbył służbę wojskową. W 1931r. roku rozpoczął studia wyższe."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Włodziu jak każde dziecko chodził do szkoły. Kiedy ukończył szkołę średnią we Lwowie odbył służbę wojskową. W 1931r. roku rozpoczął studia wyższe na Politechnice Lwowskiej na wydziale rolniczo-leśnym, które ukończył dyplomem inżyniera agronoma.

5

6

7

8

9

10 Tam gdzie nie było dzikiej przyrody Włodzimierz starał się ją wprowadzać. Do domu przyniósł mnóstwo zwierząt. Z jego rodziną mieszkały w różnych odstępach czasu: koziołek, dzik a nawet odrzucony przez matkę malutki lew, którego Włodzimierz przytargał z zoo. Prawdziwą sensacją były jednak tchórze stepowe znalezione podczas wyprawy na susły.

11 Kiedy Włodzimierz nie opiekował się zwierzętami ( co oczywiście uwielbiał robić), uprawiał grządki. Sadził kwiaty, pielił warzywa. W chatce w Morusach na Podlasiu zawsze przygotowywał na przyjazd żony i córki barwny ogródek. Chatę w Morusach Włodzimierz kupił jako 200- letnią staruszkę i podźwignął z ruin.

12

13

14 KAZIMIERZ WODZICKI Lata 1937-1939 był to okres kiedy pan Włodzimierz był asystentem profesora Kazimierza Wodzickiego, gdzie wprowadził nowatorską metodę posługiwania się filmami przedstawianymi podczas wykładów uniwersyteckich.

15 Podczas II wojny ś wiatowej pan Włodzimierz pracował jako le ś niczy w Puszczy Sandomierskiej. Po wojnie od 1946r. zorganizował w Krakowie Instytut Filmowy.

16

17 Kiedy podróżował na statku, w jednej ze skrzyń za sprzętem, znalazł świerszcza. Nazwał go swoim powiernikiem i trzymał w słoiku. Opowiadał o nim córce. Gdy zadzwonił do niej na jej 19 urodziny świerszcz właśnie umarł z zimna. Ojciec powiedział jej wtedy, że jego też niedługo czeka śmierć.

18 Zespół medyczny przygotowujący ekipę do wyjazdu stwierdził, że jego stan zdrowia nie był najlepszy i podróż wykonywał na własne ryzyko. Ostatnią wyprawą pana Włodzimierza był wyjazd w 1978r. na Antarktykę z ekspedycją Polskiej Akademii Nauk. Tam pracował nad realizacją założeń programowych

19 19 stycznia 1979r. podczas wykonywania porannych zdjęć pan Włodzimierz bardzo źle się poczuł, zasłabł, stracił przytomność. Mimo natychmiastowej pomocy lekarzy nie udało się go uratować i zmarł. Rodzina pogrążona była w smutku żył tylko70 lat..

20 Pan Włodzimierz został pochowany w arktycznych lodach południa. Jego grób góruje nad Polską stacją badawczą im. Henryka Arctowskiego na Antarktydzie.


Pobierz ppt "Włodziu jak każde dziecko chodził do szkoły. Kiedy ukończył szkołę średnią we Lwowie odbył służbę wojskową. W 1931r. roku rozpoczął studia wyższe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google