Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zrealizowane projekty z zakresu turystyki i sportu Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa Jarocin 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zrealizowane projekty z zakresu turystyki i sportu Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa Jarocin 2012."— Zapis prezentacji:

1 Zrealizowane projekty z zakresu turystyki i sportu Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa Jarocin 2012

2 Plan prezentacji 1.O LGD Dobra Widawa. 2.Rozwój turystyki a LSR Dobrej Widawy. 3.Zrealizowane projekty. 3.1. Stradomia Wierzchnia. 3.2. Noc Świętojańska. 3.3. Agroturystyka.

3 1. O Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa jest stowarzyszeniem powstałym na wypracowanym partnerstwie trójsektorowym: sektora publicznego, sektora gospodarczego, sektora społecznego.

4 1. O Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa Długołęka, Czernica, Dobroszyce, Oleśnica, Dziadowa Kłoda, Bierutów, Syców, Międzybórz Wilków

5 1. O Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa Logo Lokalnej Grupy Działania DOBRA WIDAWA

6 2. Rozwój turystyki a LSR Dobrej Widawy Jednym z celów Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Dobra Widawa jest rozwój turystki w regionie jako głównego czynnika rozwijającego gospodarkę. Obszar LGD pomimo niewątpliwych atutów związanych z położeniem w sąsiedztwie Wrocławia oraz walorami krajobrazu, przyrody i ciekawej historii wykorzystuje je w niewielkim stopniu. Stąd też działania LGD koncentrujące się na wsparciu infrastruktury turystycznej, opracowaniu ofert, promocji i działaniach aktywizujących markę Skarby Dobrej Widawy oraz pokazywanie mieszkańcom obszaru Doliny Dobrej i Widawy, że aktywność w tym obszarze może generować dochody i rozwijać gospodarkę regionu. Mając na uwadze powyższe określono w LSR Cel szczegółowy Rozwój turystyki. Realizacja działań w ramach tego celu ma przyczynić się do powstania markowego produktu turystycznego wyróżniającego region Dobrej Widawy.

7 3.1. Stradomia Wierzchnia W 2010 roku gmina Syców złożyła do LGD projekt dotyczący Zagospodarowania terenu zalewu rekreacyjnego w Stradomii Wierzchniej wraz z zakupem wyposażenia.

8 3.1. Stradomia Wierzchnia Obiekt początkowo miał charakter specjalistycznej szkółki leśnej, która 10 listopada 1995 roku została przekształcona w arboretum. Powstanie arboretum leśnego wiązało się ściśle z realizowanym przez nadleśnictwo Syców programem zachowania leśnych zasobów genowych i hodowli selekcyjnej drzew leśnych w Polsce na lata 1991-2010. Sycowskie arboretum jest obecnie największym w kraju obiektem tego typu, bowiem jego powierzchnia wynosi 651,22 ha.

9 3.1. Stradomia Wierzchnia

10 3.2. Noc Świętojańska LGD w ramach działań aktywizujących społeczność lokalną organizuje cyklicznie imprezę polegającą na popularyzacji czynnej turystyki w regionie. Jest to połączenie rajdu rowerowego oraz spływu kajakowego w czasie Nocy Świętojańskiej.

11 3.2. Noc Świętojańska

12 3.3. Agroturystyka Agroturystyka na obszarze Partnerstwa Dobra Widawa jest jednym z kluczowych elementów rozwoju i promocji turystyki. Podlega ona ciągłemu rozwojowi i tworzy szansę na aktywizację i poprawę sytuacji ekonomicznej rodzin rolniczych z terenu Dolnego Śląska.

13 3.3. Agroturystyka Chrząstawa Mała (gm. Czernica) Dębnik (gm. Wilków), Kątna (gm. Długołęka), Kiełczów (gm. Długołęka), Nowica (gm. Dobroszyce), Sadków (gm. Dobroszyce), Zbytowa (gm. Bierutów), Dobroszyce (gm. Dobroszyce).

14 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa


Pobierz ppt "Zrealizowane projekty z zakresu turystyki i sportu Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa Jarocin 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google