Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rozwój miasta Elblag w ciagu ostatnich 20 lat. Samorząd miasta Elbląg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rozwój miasta Elblag w ciagu ostatnich 20 lat. Samorząd miasta Elbląg."— Zapis prezentacji:

1 Rozwój miasta Elblag w ciagu ostatnich 20 lat. Samorząd miasta Elbląg.

2 Henryk Słonina Zbigniew Pater Witold Wróblewski, Artur Zieli ń ski Jarosław Lango Prez. Henryk Słonina

3

4 - Dyplom honorowy Unii Europejskiej za szczególne dokonania na rzecz Ekologii Miasto a wymagania Unii Europejskiej – narzędzia, integracja, informacja i edukacja ekologiczna (1999 r.) - Dyplom honorowy Unii Europejskiej za szczególne dokonania w dziedzinie Ekologii Miasto a wymagania Unii Europejskiej – implementacja, integracja, informacja i edukacja (2001) - Wyróżnienie Związku Miast Bałtyckich za program edukacji ekologicznej (1999 r.), - Laureat konkursu Przyjaźni Środowisku pod patronatem Prezydenta RP (2000r.) - Dyplom Honorowy I Edycji Konkursu o Szklaną Statuetkę Przeglądu Komunalnego (2000 r.) - Złoty medal – Nauczającym jak chronić i pielęgnować Ziemię Rada Programowa Fundacji Centrum Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Nasza Gmina w Europie. (2003) - Zielony Puchar Warmii i Mazur za działania na rzecz ochrony środowiska i zasługi dla edukacji ekologicznej w latach 2004 – 2005. (2005r.) - Wyróżnienie w konkursie Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2006r. w grupie miast powyżej 70 tys. mieszkańców w kat. Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu - Lider Polskiej Ekologii 2008 Jest to tylko kilka przykładów tego, jak honorowane jest nasze miasto. Szczególnie wyróżnia się ono wysoką dbałością o ochronę środowiska, co sprawia, że Elbląg jest jednym najczystszych i najpiękniejszych miast w Polsce.

5

6 zwiększoną dbałość o środowisko, renowację wielu budynków, takich jak katedra św. Mikołaja, rozbudowę starówki, poszerzenie zasięgu linii autobusowych oraz tramwajowych, zwiększoną liczbę wszelkiego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych, coraz aktywniejsze i bardziej widoczne działania organizacji pozarządowych, powstawanie nowych osiedli i zwiększającą się liczbę mieszkań.

7

8 zwiększającą się liczbę korków na elbląskich drogach, niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych i garażowych, warunki korzystania ze służby zdrowia, wzrastającą liczbę aktów wandalizmu, spadające poczucie bezpieczeństwa w niektórych dzielnicach miasta.

9 Zapytałyśmy naszych rówieśników, o warunki do uprawiania sportów w naszym mieście. Spotkałyśmy miłośników piłki nożnej, tenisa ziemnego, pływania czy sztuk walki, takich jak judo, wszyscy mówili zgodnie: Elbląg oferuje wiele możliwości. Potrzeba jedynie chęci. W ostatnich latach w Elblągu powstało lodowisko oraz nowoczesna hala sportowa. Są to obiekty pozwalające rozwijać młodym ludziom swoje zainteresowania. Szkoły coraz częściej oferują sportowe zajęcia pozalekcyjne oraz wyjazdy letnie.

10 Basen kryty i lodowisko w Elblągu

11 Rozmawiałyśmy z wieloma ludźmi, mieszkającymi w Elblągu od najmłodszych lat. To oni najwyraźniej dostrzegają zmiany w naszym mieście. Jedna z ankietowanych przez nas mieszkanek elbląskiej starówki powiedziała: Elbląg zmienia się z roku na rok. Władze dbają o to, aby starówka była naszą wizytówką. Kościół jest właśnie odnawiany, obok niego powstaje park, wzrastają nowe kamienice, a stare prezentują się wspaniale. Również liceum znajdujące się nieopodal starego miasta odmalowano, dzięki czemu wygląda dużo lepiej. Starówka zawsze była piękna, jednak cały czas się rozwija.

12 KATEDRA ŚW. MIKOŁAJA

13 Jeden z naszych rozmówców mówi: Henryk Słonina jest prezydentem Elbląga od wielu lat, przez co mam wrażenie, że nasze miasto stoi w miejscu. Dokonują się pewne zmiany, jednak są to głównie rzeczy, o które musieli ciężko walczyć mieszkańcy. Jest to szeroko podzielana opinia. Mówiono także, że Elbląg potrzebuje zmian, aby się rozwijał. Jest to miasto z potencjałem, którego rządzący do końca nie wykorzystują.

14 Jak mówi jedna z ankietowanych przez nas mieszkanek Elbląga: Mieszkam tu od trzydziestu lat. Kiedyś Elbląg był zupełnie inny. Teraz strach wieczorem wyjść z domu. Na ulicach pełno jest wulgarnej młodzieży. Przystanki często są poniszczone, wszędzie leżą potłuczone butelki.. Ludzie narzekają na poczucie bezpieczeństwa. Twierdzą, że wandalizm w ostatnich latach zaczął wzrastać, a władze powinny przykładać większą wagę do skuteczności działań policji i straży miejskiej.

15

16 Na ten temat otrzymałyśmy różne odpowiedzi. Jedni twierdzą, że Pracy w Elblągu nie ma. Potrzeba znajomości albo dużo własnego wkładu., inni upierają się natomiast przy tym, że liczba miejsc pracy wzrosła, a wykwalifikowani pracownicy znajdą zatrudnienie, jeśli rzeczywiście będą jej szukać.

17 W ciągu ostatnich dwudziestu lat ceny nieruchomości ulegały wielu zmianom. Jednak w ostatnich kilku latach zauważono ich spadek, co było korzystne dla ludzi chcących osiedlić się w naszym mieście. Powstają nowe bloki oraz całe osiedla, luksusowe apartamenty oraz mieszkania o przeciętnym standardzie. Nietrudno więc o znalezienie swojego miejsca w Elblągu.

18 W 2009 roku odby ł a si ę w Elbl ą gu debata na temat konsultacji spo ł ecznych. Rz ą dz ą cym naszym miastem zarzucono, ż e wszelkie plany, projekty i przedsi ę wzi ę cia nie maj ą wi ę kszego zwi ą zku z opini ą i potrzebami mieszka ń ców. Jak mówi jeden z naszych rozmówców: Elbl ą skie w ł adze nie maj ą wi ę kszego kontaktu z mieszka ń cami, a to przecie ż w ł a ś nie my tworzymy to miasto i decyzje go dotycz ą ce powinny mie ć ś cis ł y zwi ą zek z naszymi oczekiwaniami..

19

20 Jestem matką dwojga dzieci, codziennie po pracy muszę szybko robić zakupy i biec do domu, aby się nimi zająć. Dlatego jestem zadowolona, że powstały supermarkety, takie jak Kaufland, Carrefour czy E.Leclerc. Są bardzo praktyczne. Codziennie rano dojeżdżam do pracy, dlatego cieszę się, że mamy nowoczesne tramwaje, w których można czuć się komfortowo i bezpiecznie. W ostatnich latach Elbląg stał się miejscem wielu imprez. Cieszę się, że mogę zabrać dzieci na takie festiwale jak Piegus czy na imprezy organizowane przez polskich wikingów i harcerzy. To dla nich duża rozrywka. Wybrane cytaty z przeprowadzonych ankiet pośród mieszkańców Elbląga.

21

22 Magda Berbeć 1994r. kl. IIIH Marta Cymerys 1994r. kl. IIIH Paula Kmita 1994r. kl. IIIH Sylwia Kuc 1994r. Kl. III H Gimnazjum nr 8 w Elblągu Ul. Pocztowa 2 Monika Andrzejczyk Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Rozwój miasta Elblag w ciagu ostatnich 20 lat. Samorząd miasta Elbląg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google