Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„DO-DO” Zestaw do samoczynnego zrzutu wody z końcówek rurociągów –

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„DO-DO” Zestaw do samoczynnego zrzutu wody z końcówek rurociągów –"— Zapis prezentacji:

1 „DO-DO” Zestaw do samoczynnego zrzutu wody z końcówek rurociągów –
„płukanie” końcówek wodociągowych

2 „Zestaw DO-DO” - wstęp Problemem od lat stwarzającym duże kłopoty eksploatatorom sieci wodociągowej są zastoiny wodne tworzące się w nieaktywnych (z powodu braku rozbioru wody) końcówkach rurociągów i fragmentach niezamkniętych w pierścień. Woda, zmieniając swoje właściwości wskutek m.in. procesów gnilnych, staje się zagrożeniem dla odbiorców – szczególnie zlokalizowanych blisko końcówki wodociągu.

3 „Zestaw DO-DO” - wstęp Pojedyncze, nieregularne zrzuty wody zastoinowej, bez możliwości jej odprowadzania, wymogły rozpoczęcie badań nad znalezieniem technicznie oraz ekonomicznie uzasadnionego rozwiązania tego problemu. W pracach projektowych podstawowym założeniem było to, by system oparty był na prostych i dostępnych urządzeniach oraz aby koszty zestawu, jego pracy i obsługi były konkurencyjne w stosunku do obsługi „końcówek” przez pracowników pogotowia wodociągowego.

4 „Zestaw DO-DO” - wstęp Nie wystarczy okresowe płukanie tych „końcówek”, gdyż jednorazowy, duży zrzut wody jest bardzo kłopotliwy ze względu na różne warunki panujące w terenie, tj. brak odbiornika na zrzucaną wodę, różne ukształtowanie terenu, niebezpieczeństwo związane z zalaniem pobliskich zabudowań itp.

5 „Zestaw DO-DO” - wstęp Z rozmów przeprowadzonych z wodociągowcami i zebranych doświadczeń wynika, że najlepszym rozwiązaniem byłby mały, cykliczny, jednorazowy lub kilkakrotny zrzut wody, ale np. codziennie, przy czym ilość upuszczanej wody oraz czas zrzutu uzależnione są od: Średnicy wodociągu, Składu chemicznego wody, Długości wodociągu do „końcówki”, Ilości odbiorców na danym odcinku wodociągu, Średnicy ostatniego przyłącza, ilości pobieranej wody oraz odległości od „końcówki”.

6 „Zestaw DO-DO” - wstęp Oferowany przez nas zestaw „DO-DO” do samoczynnego zrzutu wody z końcówek rurociągów spełnia te warunki i jednocześnie zapewnia kontrolę i regularność odprowadzania zastoin wodnych.

7 studzienki wodomierzowej
„Zestaw DO-DO” Do „uaktywnienia” przepływu wody w „końcówce” rurociągu proponujemy wykorzystanie studzienki wodomierzowej firmy EWE Armaturen – producenta wysokiej klasy armatury wodociągowej oraz zaworu AQUAPRO firmy Netafim.

8 Elementy wchodzące w skład zestawu
Studnia wodomierzowa EWE Armaturen – korpus studni wykonany jest z PE, a pokrywa odlana z żeliwa szarego (GG). Dzięki swoim właściwościom, studnia jest wodoszczelna i zabezpiecza, w tym wypadku zawór, przed przemarzaniem. Elastyczne węże i uchwyt podnoszeniowy umożliwiają, bez zbędnego demontażu, wyciąganie zaworu na zewnątrz, w celu zmiany ustawień programatora, wymiany baterii, konserwacji zaworu. Gwint przyłączeniowy studni EWE Armaturen wynosi Rp 1”. Dzięki swoim małym rozmiarom i niskiej wadze, studnia jest bardzo łatwa w montażu.

9 rys. Widok wewnątrz studzienki

10 Elementy wchodzące w skład zestawu
Zawór AQUAPRO z programatorem – wykonany jest z tworzywa sztucznego. AQUAPRO jest sterowany elektronicznie i zasilany baterią 9V. Ciśnienie, w jakim może pracować zawór waha się od 0,2 do 10 atm. Umożliwia to przepływ wody przez zawór od 25 do 6000 litrów na godzinę. Zakres temperatur, w jakich może pracować AQUANET to 0C - 50C. Dzięki trzem programom możliwe jest otwarcie zaworu codziennie o tej samej porze, raz dziennie w wybrane dni oraz trzy razy w ciągu dnia we wskazane dni.

11 Proponowane warianty rozwiązań montażu
Wariant 1 – ponieważ większość tego typu wodociągów zakończona jest węzłem hydrantowym, podłączenia do zestawu można dokonać poprzez króciec FF zamontowany pomiędzy kolanem stopowym, a hydrantem podziemnym lub nadziemnym. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że ograniczamy do minimum odcinki, w których może powstać tzw. „martwa woda”. Odpływ ze studzienki następuje grawitacyjnie do studni kanalizacji deszczowej lub, ze względu na małą ilość spuszczanej wody, do kanalizacji sanitarnej.

12 rys. WARIANT 1

13 Proponowane warianty rozwiązań montażu
Wariant 2 – w tym wariancie zakładamy, iż nie ma możliwości odprowadzić spuszczanej wody do kanalizacji deszczowej lub sanitarnej, ale warunki gruntowo-wodne, tj. niski poziom wód gruntowych, pozwalają na zastosowanie drenażu w celu rozsączenia się spuszczonej wody. Woda najpierw trafia do studni z osadnikiem. Później wpływa do drenażu, którego powierzchnia uzależniona jest od ilości spuszczonej wody i rodzaju gruntu.

14 rys. WARIANT 2

15 Proponowane warianty rozwiązań montażu
Wariant 3 – jeżeli nie możemy odprowadzić wody do kanalizacji sanitarnej bądź deszczowej lub poziom wody gruntowej nie pozwala nam zastosować drenażu, możemy, ze względu na małą ilość spuszczanej wody (lecz częściej), rozprowadzić wodę powierzchniowo, nawet w warunkach zimowych, ponieważ system wyposażony jest w odwodnienie uruchamiające się po zamknięciu elektrozaworu. Wariant ten nie znajdzie zastosowania w skrajnych przypadkach, gdzie poziom wody gruntowej jest bardzo wysoki lub nie mamy możliwości umiejscowienia wylewki.

16 rys. WARIANT 3

17 „Zestaw DO-DO” Poprzez połączenie studni EWE Armaturen i zaworu AQUAPRO udało nam się stworzyć doskonały zestaw płuczący „martwe” odcinki wodociągu.

18 „Zestaw DO-DO”

19 „Zestaw DO-DO”

20 wpłynie korzystnie na jakość wody
„Zestaw DO-DO” Zapewniamy, że oba urządzenia są niezawodne i mamy nadzieję, że ta oferta wpłynie korzystnie na jakość wody podawanej odbiorcom oraz zmniejszy koszty eksploatacji sieci wodociągowej.

21 PRZEDSIĘBIORSTWO „MD” TEL: +48 42 674-80-44 Mail: biuro.md@md.com.pl
„Zestaw DO-DO” W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt: PRZEDSIĘBIORSTWO „MD” Mieczysław Dobrynin Biuro Handlowe TEL/FAX:  TEL:           Mail:       


Pobierz ppt "„DO-DO” Zestaw do samoczynnego zrzutu wody z końcówek rurociągów –"

Podobne prezentacje


Reklamy Google