Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SKORUPKI JAJEK OBEJRZYJ I PRZEKONAJ SIĘ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SKORUPKI JAJEK OBEJRZYJ I PRZEKONAJ SIĘ"— Zapis prezentacji:

1 SKORUPKI JAJEK OBEJRZYJ I PRZEKONAJ SIĘ
Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden - łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów. A DO CZEGO JESZCZE MOŻNA UŻYĆ SKORUPEK? OBEJRZYJ I PRZEKONAJ SIĘ

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Następne prace zostały wykonane przez Aleksandra Wilka, rosyjskiego artystę.

14

15

16

17

18

19

20

21 Zodiakalne lampy ze strusich jaj

22

23 A to walentynkowe skorupki Aleksandra Wilka

24 Rzeźbą w jajecznych skorupkach zajmują się i inni, jak na przykład, Ron Czeruka, niegdyś wojskowy. Czy to nie sukces?!

25 Amerykański malarz, Harry Lemaster, od dłuższego czasu nie mógł wykorzystywać swojego talentu do rysowania, gdyż utracił możliwość odróżniania kolorów. Dlatego jego rysunki są wykonywane atramentami, węglem i ołówkiem. Ale Harry ukończył kursy przy uniwersytecie stanu Iowa i został popularny dzięki swoim „owalnym arcydziełom”.

26 A oto jeszcze trochę prac, które znalazłem w Sieci, ale niestety nie podpisanych:

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37


Pobierz ppt "SKORUPKI JAJEK OBEJRZYJ I PRZEKONAJ SIĘ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google