Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce. Witaj szóstoklasisto! 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 szóstoklasiści w całej Polsce będą pisać, każdy w swojej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce. Witaj szóstoklasisto! 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 szóstoklasiści w całej Polsce będą pisać, każdy w swojej."— Zapis prezentacji:

1 Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce

2 Witaj szóstoklasisto! 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 szóstoklasiści w całej Polsce będą pisać, każdy w swojej szkole, sprawdzian umiejętności.

3 Nie martw się! Sprawdzane umiejętności są ćwiczone na wszystkich przedmiotach. Umiejętności: Czytanie Pisanie Rozumowanie Korzystanie z informacji Wykorzystywanie wiedzy w praktyce

4 Sprawdzian ma charakter powszechny i obowiązkowy, to znaczy, że musi do niego przystąpić każdy szóstoklasista. Jest to jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

5 Jeśli masz trudności w uczeniu się (np. dysleksja) będziesz miał dostosowane warunki i formę sprawdzianu do swoich możliwości. Możesz np. mieć wydłużony czas o 30 minut.

6 Jeśli z powodu wypadków losowych (choroba) nie przystąpisz do sprawdzianu w pierwszym terminie, będziesz mógł napisać sprawdzian w dodatkowym terminie. Uwaga! Będziesz powtarzał ostatnią klasę, jeśli nie przystąpisz do sprawdzianu w terminie dodatkowym.

7 Niezbędne przybory Na sprawdzian zabierz ze sobą przybory do pisania i rysowania: - długopis z czarnym tuszem, - ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, - gumkę, - linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

8 Po otrzymaniu zestawu na polecenie komisji: a) zapoznaj się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego; w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie komisję; b) sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźne, braki natychmiast zgłaszaj komisji; c) zakoduj swój test egzaminacyjny, pomoże Ci w tym komisja.

9 Czas poświęcony na zapoznanie się z instrukcją oraz czas kodowania nie są wliczane do czasu sprawdzianu! Masz 60 minut na rozwiązanie zadań egzaminacyjnych. Uczniowie z dostosowanymi warunkami piszą dłużej.

10 Recepta na sukces 1.Uruchom swoje wszystkie komórki mózgowe. 2.Czytaj uważnie polecenia! 3.Kontroluj czas tak, aby Ci go wystarczyło na wszystkie zadania. 4.Nie zniechęcaj się ! Nawet trudne zadanie z pozoru może okazać się proste.

11 Jak zapisywać odpowiedzi? Odpowiedzi do zadań zamkniętych zaznaczysz na karcie odpowiedzi. Pamiętaj, aby dobrze zamalować kwadraciki. Do zadań otwartych rozwiązania zapiszesz w wyznaczonych miejscach. Odpowiedzi zapisuj czytelnie!

12 Pracujesz samodzielnie i nie zakłócasz przebiegu sprawdzianu innym. Nie opuszczasz sali egzaminacyjnej (chyba, że z przyczyn zdrowotnych). Nie porozumiewasz się z innymi zdającymi. Nie korzystasz z żadnych urządzeń telekomunikacyjnych. Pamiętaj

13 Na sprawdzianie możesz uzyskać maksymalnie 40 punktów. Wynik sprawdzianu nie zostaje odnotowany na świadectwie szkolnym. Po sprawdzianie otrzymasz zaświadczenie od okręgowej komisji egzaminacyjnej o uzyskanych wynikach sprawdzianu.

14 Sprawdzian szóstoklasisty weryfikuje wiedzę zdobytą przez ucznia w ciągu sześciu lat w szkole podstawowej. Wyniki są informacją dla ucznia i nauczyciela w jakim stopniu opanował umiejętności niezbędne w następnym etapie kształcenia - w gimnazjum.

15 Czego Ci życzyć drogi Szóstoklasisto? Oczywiście 40 na koncie! Powodzenia! Twoi Nauczyciele

16 Prezentację opracowały: Maria Sokołowska Anna Gołębiowska


Pobierz ppt "Sprawdzian szóstoklasisty w pigułce. Witaj szóstoklasisto! 4 kwietnia 2013 roku o godzinie 9.00 szóstoklasiści w całej Polsce będą pisać, każdy w swojej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google