Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady refundacji SUBO w Japonii – 1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady refundacji SUBO w Japonii – 1."— Zapis prezentacji:

1 Zasady refundacji SUBO w Japonii – 1.
Miastenia: Znaczne nasilenie objawów w ciągu 5 lat od początku choroby, nieskuteczność tymektomii i terapii kortykosteroidami, Zespół Guillain-Barre: Pacjenci w co najmniej IV stopniu wg Hughesa, CIDP Stwardnienie rozsiane do 7 zabiegów/mies. przez 3 mies.

2 Zasady refundacji SUBO w Japonii – 2.
SLE: wszystkie wymagania: CH50 <20U, C3<40mg/dl, wysoki poziom przeciwciał anty-DNA, nieskuteczne kortykosteroidy, rozpoznane RPGN lub zajęcie o.u.n.. Do 4 sesji miesięcznie. Złośliwe r.z.s.: zapalenie naczyń i ciężkie powikłania pozastawowe, jak: nieleczące się owrzodzenie goleni, rozsiane zap. stawów, zakrzepica tętnic krezkowych oraz nie reagujący na standardowe leczenie. Do 1 sesji tygodniowo. REOFEREZA.

3 Zasady refundacji SUBO w Japonii – 3.
Hipercholesterolemia rodzinna: Obecność żółtaków i potwierdzonej koronarograficznie i ergometrią choroby niedokrwiennej serca oraz homozygota z TC powyżej 500mg/dl lub heterozygota z TC powyżej 400mg/dl bez możliwości obniżenia lekami poniżej 250mg/dl. Do 1 sesji tygodniowo. ASO: Kryteria: Min. II st. Fontaine’a, cholesterol LDL >140mg/dl lub TC > 220mg/dl pomimo leczenia oraz równoczesne zajęcie kilku tętnic poniżej dołu podkolanowego trudne do leczenia chirurgicznego i nie reagujące na farmakoterapię. Do 10 sesji w ciągu 3 mies.

4 Zasady refundacji SUBO w Japonii – 4.
Makroglobulinemia: REOFEREZA 1 sesja tygodniowo przez 3 mies. Nabyta hemofilia: poziom inhibitora powyżej 5j Bethesda. Szpiczak mnogi do 1 sesji tygodniowo przez 3 mies. Ciężkie powikłania ciążowej niezgodności grup krwi: w wywiadzie komplikacje w poprzedniej ciąży związane z niezgodnością Rh, pośredni test Coombsa > 1:64 porzed 20tc lub > 1:128 później.

5 Zasady refundacji SUBO w Japonii – 5.
Zespół hemolityczno-mocznicowy TTP do 3 zabiegów tygodniowo przez 3 mies. Niezgodnośc grupowa AB0 lub przeciwciała przeciw limfocytom u biorcy przeszczepu nerki do 4 zabiegów przed i 2 po operacji. FSGS: cholesterol całkowity powyżej 250mg/dl pomimo leczenia. REOFEREZA. Do 12 sesji w ciagu 3 mies.

6 Zasady refundacji SUBO w Japonii – 6.
Pęcherzyca nie reagująca na leczenie, przeciwwskazania do stosowania wysokich dawek kortykosteroidów. 2 sesje tygodniowo przez 3 mies. Toksyczna nekroliza naskórka (TEN), zesp. Stevensa-Johnsona: do 8 sesji łącznie


Pobierz ppt "Zasady refundacji SUBO w Japonii – 1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google