Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach Gmina kulturą stoi. Samorząd Gminy Wielka Nieszawk a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach Gmina kulturą stoi. Samorząd Gminy Wielka Nieszawk a."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach Gmina kulturą stoi. Samorząd Gminy Wielka Nieszawk a

2 Biblioteka powstała w 1949 roku. Od roku 1979 znajduje się na terenie GOK-u. Wcześniej mieściła się w znacznie mniejszym pomieszczeniu. Było ciasno i ciemno, ale tak jak obecnie do biblioteki przychodzili dorośli, dzieci i młodzież. Biblioteka posiada 14500 woluminów. Jest bardzo dużo nowych książek. W ciągu ostatnich 20 lat nastąpiła wymiana księgozbioru. Usunięto ze zbiorów pozycje, które się zdezaktualizowały. Rozmowa z Panią Marią Miłoszewicz – dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Nieszawce Wywiad z p. Marią Miłoszewicz

3 Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Nieszawce p. Maria Miłoszewicz z uczniami klasy VI Natalią Chudyk, Jakubem Kapelą i Oliwią Rączka

4 Biblioteka to nie tylko książki. Prowadzone są również teczki zagadnieniowe z różnych dziedzin wiedzy, gromadzone są płyty, kasety i prasa. Biblioteka posiada również trzy komputery z łączem internetowym. W ciągu roku kalendarzowego rejestruje się 400 czytelników i około 6000 wypożyczeń. W budynku Gminnego Ośrodka Kultury obok biblioteki mieści się Gminne Centrum Informacji. W przestronnym pomieszczeniu do dyspozycji mieszkańców są komputery, Internet, skaner, drukarka, kserokopiarka. Rozmowa z Panią Marią Miłoszewicz – dyrektorem Gminnej Biblioteki Publiczne w Małej Nieszawce Wywiad z p. Marią Miłoszewicz

5 Gminny Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce Uczniowie w Gminnym Centrum Informacji oraz w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury.

6 Gminny Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce pełni funkcję kulturalną. Odbywają się tu uroczystości okolicznościowe takie jak: Dzień Kobiet, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, wigilie, bale karnawałowe itp. Gminny Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce Bal karnawałowy (styczeń 2007r.)

7 Gminny Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce Dzień Matki i Ojca – występ grupy tanecznej Puls (maj 2006r.), Dzień Kobiet (marzec 2007r.).

8 W GOK-u organizowane są również spektakle teatralne, seanse filmowe dla dzieci. Przeprowadzane są również konkursy recytatorskie, literackie i piosenkarskie dla dzieci i młodzieży, w tym o zasięgu powiatowym. Działają tu grupy artystyczne – zespół wokalny seniorów Wspomnienie, grupa taneczna Puls, dziecięcy zespół wokalny Mixter. Gmina kulturą stoi. Gminny Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce Występ uczennicy szkoły muzycznej z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina (marzec 2010r.)

9 Gminny Ośrodek Kultury w Małej Nieszawce Finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego Baśniowy Świat Andersena (grudzień 2005r.)

10 Gminny Ośrodek Kultury jest współorganizatorem festynów rodzinnych, które odbywają się dwa razy w roku. Imprezy gminne Festiwal Wiatru 2006

11 Imprezy gminne Festyn rodzinny 2006, występ uczniów Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Cierpicach.

12 W ciągu minionych 20 lat zaszły na terenie naszej Gminy ogromne zmiany. Przybyło bardzo dużo nowych domów, wybudowano 2 sale gimnastyczne, powstało gimnazjum, rozbudowano szkoły podstawowe i ośrodek zdrowia. Mamy przedszkole dla 90 dzieci. Wyremontowano GOK, bibliotekę i wyposażono je w nowy sprzęt audiowizualny. W Małej Nieszawce powstał kompleks sportowo – rekreacyjny Orlik 2012. Gminna Wielka Nieszawka Otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego Orlik 2012 (listopad 2008r.)

13 Na terenie całej Gminy poprowadzono sieć telefoniczną, sieć wodno – kanalizacyjną z nowoczesną oczyszczalnią ścieków. I co bardzo ważne, zlikwidowano tzw. mogilniki – ziemne zbiorniki na odpady toksyczne. Gmina ma wyasfaltowane drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, kilka placów zabaw dla dzieci. W budowie jest gazociąg i aquapark. Przybyło wiele sklepów z różnym asortymentem. Powstało dużo zakładów rzemieślniczych, które zapewniają pracę mieszkańcom. Gmina Wielka Nieszawka bardzo się zmieniła. Dobrze się tu mieszka, pracuje, po prostu żyje. Gminna Wielka Nieszawka Wywiad z p. Marią Miłoszewicz

14 Gminna Wielka Nieszawka 1. Plac zabaw 2. Oczyszczalnia ścieków 3. Przedszkole w Małej Nieszawce 4. Szkoła Podstawowa w Cierpicach 12 34

15 Natalia Chudyk 1997, netia97@onet.eu, klasa VI Jakub Kapela 1997, 19kubi97@wp.pl, klasa VI Oliwia Rączka 1997, morwa3@wp.pl, klasa VI Szkoła Podstawowa im. K. Makuszynskiego w Cierpicach Hanna Zejfert, Grażyna Cholewa – o piekun owie z espołu hanka.z@vp.pl hanka.z@vp.pl W prezentacji wykorzystano zdjęcia z kroniki szkoły i zasobów p. A. Sobeckiej – pracownika GCI oraz muzykę V. Cosma Les Fugitifs W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach Gmina kulturą stoi. Samorząd Gminy Wielka Nieszawk a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google