Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak się zalogować i przejść swój pierwszy kurs. Aby się zalogować należy wejść na stronę Okno logowanie znajduje się z prawej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak się zalogować i przejść swój pierwszy kurs. Aby się zalogować należy wejść na stronę Okno logowanie znajduje się z prawej."— Zapis prezentacji:

1 Jak się zalogować i przejść swój pierwszy kurs

2 Aby się zalogować należy wejść na stronę Okno logowanie znajduje się z prawej strony, należy tam podać swój login – pierwsza litera imienia + nazwisko. Domyślnym hasłem jest Państwa PESEL. Na powyższym przykładzie loguje się Pan Jan Kowalski.

3 Jeżeli jest to pierwsze logowanie, system poprosi o zmianę hasła. W polu Bieżące hasło należy podać aktualne hasło (Państwa PESEL), w polu Nowe hasło proszę podać nowe hasło, a następnie je powtórzyć w polu Nowe hasło (ponownie) Wszystko zaakceptować przyciskiem Zapisz zmiany.

4 Przy pierwszym logowaniu powitani zostaniemy przez okno z informacjami o naszym końcie. Proszę zweryfikować widoczne informacje, zwłaszcza informacje o Państwa u

5 Aby wybrać kurs należy wybrać zakładkę KURSY widoczną na górze strony.

6 Po przejściu do zakładki zobaczymy wszystkie kursy dostępne na platformie. Proszę wybrać kurs Pielęgnacja ran przewlekłych i odleżyn, klikając na niego lewym przyciskiem myszy.

7 Po wybraniu kursu zostaniemy przeniesieni do strony z informacjami, filmami, prezentacjami i testami. W przypadku tego kursu na początku widzimy uwagi techniczne dotyczące przeglądarki internetowej oraz zasady dotyczące testów w tym kursie

8 Poniżej uwag widać właściwy kurs. Zaczyna się on od tematu Rany przewlekłe i odleżyny. W celu uruchomienia filmu/prezentacji należy kliknąć bezpośrednio na tytułu tematu. Film/prezentacja uruchomione zostaną w nowym oknie przeglądarki internetowej. Jeżeli Państwu nie otworzyło się nowe okno, to najprawdopodobniej przeglądarka zablokowała wyskakujące okno. W zależności od przeglądarki pokaże się informacja o zablokowanym okienku (najczęściej na samy dole lub w pasku adresu z prawej strony). Najlepiej wybrać opcję zawsze zezwalaj.

9 W celu uruchomienia filmu należy kliknąć na guzik play widoczny na środku ekranu.

10 Po obejrzeniu filmu można zamknąć okno. W celu przejścia do widoku kursu należy kliknąć na odnośnik Pielęgnacja ran przewlekłych i odleżyn widoczny na górze strony.

11 Po obejrzeniu filmu należy zaptaszkować widoczne z prawej strony pole (czerwona strzałka) klikając na nie lewym przyciskiem myszy. Dzięki temu dostępny się stanie pierwszy test (niebieska strzałka). W celu podejścia do testu należy go wybrać. Zaliczenie testu wymagane jest do uzyskania dostępu do kolejnych etapów kursu.

12 Aby podejść do testu należy wcisnąć guzik Spróbuj teraz rozwiązać quiz

13 Należy rozwiązać test zaznaczając po jednej poprawnej odpowiedzi. Wszystko zaakceptować guzikiem na dole strony Dalej.

14 Cały test należy jeszcze raz zaakceptować guzikiem Zatwierdź wszystkie i zakończ

15 Następnie zostanie nam pokazane podsumowanie testu wraz z informacją o zdobytych punktach i ocenie. W celu przejścia dalej należy kliknąć guzik Zakończ ocenianie.

16 Na kolejnej stronie widoczne mamy podsumowanie wszystkich naszych podejść do danego testu z opcją ponownego jego rozwiązania jeżeli nie zdobyliśmy wymaganej ilości punktów lub nie jesteśmy wynikiem usatysfakcjonowani.

17 W celu powrotu do kursu należy ponownie przejść do zakładki kursy i tam wybrać kurs.

18 Po poprawnie rozwiązanym teście zostanie on automatycznie zaptaszkowany co umożliwi nam obejrzenie kolejnego filmu Działania profilaktyczne. W ten sposób należy obejrzeć filmy i rozwiązać wszystkie testy, aby pomyślnie zakończyć kurs.

19 Dziękuję za uwagę Mgr Mariusz Małek


Pobierz ppt "Jak się zalogować i przejść swój pierwszy kurs. Aby się zalogować należy wejść na stronę Okno logowanie znajduje się z prawej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google