Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AMW. Chcąc skorzystać z Biblioteki Głównej AMW należy posiadać aktualną legitymację studencką lub kartę biblioteczną

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AMW. Chcąc skorzystać z Biblioteki Głównej AMW należy posiadać aktualną legitymację studencką lub kartę biblioteczną"— Zapis prezentacji:

1 KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AMW

2 Chcąc skorzystać z Biblioteki Głównej AMW należy posiadać aktualną legitymację studencką lub kartę biblioteczną (aktualizacja w bibliotece po każdym semestrze). dowolnego komputera za pomocą Internetu, poprzez stronę główną AMW www.amw.gdynia.pl, dowolnego komputera za pomocą Internetu, poprzez stronę główną AMW www.amw.gdynia.pl, www.amw.gdynia.pl Dostęp do katalogu biblioteki uzyskuje się na wydzielonych stanowiskach w bibliotece lub z zakładką Biblioteka Główna, następnie KATALOG ONLINE.

3 Po wejściu w katalog online BG AMW czytelnik zobaczy ekran:

4 Po wybraniu katalogu czytelnik zadaje najpierw pytanie o interesujący go egzemplarz. 1 2 Wyszukuje go poprzez tytuł, autora lub hasło przedmiotowe [1]. Po kliknięciu przycisku Szukaj [2] rozpoczyna się proces wyszukiwania.

5 Przykład szukania według tytułu

6 Pojawia się okno: ODPOWIEDŹ

7 Czytelnik korzysta z usługi (dostępny tj. można go wypożyczyć) lub (egzemplarze wypożyczone lub zarezerwowane, można je zamówić) kliknij REZERWOWANIE – Zarezerwuj egzemplarz ZAMAWIANIA – Zamawiam wydanie kliknij

8 Operacja musi zostać autoryzowana przez czytelnika, dlatego na ekranie pojawia się okno logowania.

9 Czytelnik podaje swoje nazwisko i imię wg wzoru na ekranie (w formie zarejestrowanej przez bibliotekę na podstawie deklaracji wypisanej przez czytelnika). Przy pierwszym logowaniu hasło składa się z czterech pierwszych cyfr PESELU i czterech liter nazwiska (bez spacji), a pierwsza litera nazwiska pisana jest dużą literą np.: 7809Kowa 7809Kowa

10 Komunikat Operacja wykonana poprawnie informuje czytelnika o dokonaniu rezerwacji lub zamówienia. Na tym poziomie czytelnik, wchodząc w poszczególne zakładki, może sprawdzić swoje wypożyczenia, rezerwacje oraz zamówienia.

11 Student może mieć na koncie okres wypożyczenia wynosi 3 miesiące 10 woluminów z dwukrotną możliwością prolongaty terminu zwrotu (po dwa tygodnie)

12 sprawdzić Czytelnik chcąc sprawdzić stan swojego konta, musi się (pomijając wyszukiwanie w katalogu) zalogować

13 LOGOWANIE DO KONTA CZYTELNIKA prawym górnym rogu Okno logowania do konta Czytelnika znajduje się w prawym górnym rogu katalogu online.

14 Po kliknięciu przycisku zaloguj pojawi się okienko Dostęp autoryzowany

15 Czytelnik podaje swoje nazwisko i imię wg wzoru na ekranie (w formie zarejestrowanej przez bibliotekę na podstawie deklaracji wypisanej przez czytelnika). Przy pierwszym logowaniu hasło składa się z czterech pierwszych cyfr PESELU i czterech liter nazwiska (bez spacji), a pierwsza litera nazwiska pisana jest dużą literą np.: 7809Kowa 7809Kowa

16 Po zalogowaniu się do konta czytelnik zobaczy ekranINFORMACJE O KONCIE CZYTELNIKA kliknij

17 Z tego ekranu czytelnik może: - dokonać prolongaty terminu zwrotu wypożyczonych egzemplarzy, - zmieniać hasło dostępu do konta czytelnika, - zobaczyć informacje o Zarezerwowanych/ Zamówionych egzemplarzach i Wypożyczonych aktualnie egzemplarzach z wyznaczonym terminem ich zwrotu, - wyszukać potrzebne książki.

18 ZMIANA HASŁA DOSTĘPU Chcąc zmienić hasło dostępu do swojego konta, należy wybrać zakładkę Zmiana hasła

19 Po kliknięciu w formularzu zmiany hasła wpisujemy stare hasło, nowe hasło oraz jeszcze raz nowe hasło dla jego potwierdzenia. Na zakończenie klikamy 7809Kowa Zmień hasło Zmień hasło

20 ZAMÓWIONE/ZAREZERWOWANE EGZEMPLARZE REZERWACJE oraz ZAMÓWIENIA W zakładkach znajdują informacje o tych książkach, które czytelnik zamówił i/lub zarezerwował.

21 W wykazie REZERWACJA informacja Do odbioru oznacza, że można zgłosić się po odbiór zarezerwowanej książki do Wypożyczalni w przeciągu 14 dni. W trakcie realizacji Po tym terminie książki wracają na półkę.

22 W ZAMÓWIONYCH egzemplarzach ważne informacje dla czytelnika to: numer w kolejce - określa miejsce czytelnika wśród oczekujących na zamówioną książkę data ważności – to data, do której dokonane przez czytelnika zamówienie wygaśnie, jeśli wcześniej nie zostanie zrealizowane lub przedłużone

23 WYPOŻYCZONE EGZEMPLARZE W wykazie WYPOŻYCZENIA znajdują się informacje o: liczbie wypożyczeń, dacie zwrotu wypożyczonej książki, jej tytule, autorze, sygnaturze, a gdy spełnione zostaną odpowiednie warunki wyświetlona będzie także opcja PROLONGUJ.

24 PROLONGATA TERMINU ZWROTU czyli wydłużenie okresu jego wypożyczenia Chcąc prolongować termin zwrotu należy spełnić następujące warunki: - czytelnik musi posiadać ważne i nie zablokowane konto (blokadę konta powoduje np.: nieaktualna legitymacja, brak zwrotu wypożyczonych książek w wyznaczonym terminie, nieuregulowane opłaty za przetrzymanie książek) - nie został przekroczony limit dwóch prolongat dla danego egzemplarza; - nie minęła data zwrotu książki, której termin zwrotu czytelnik chce prolongować; - inny czytelnik nie zamówił egzemplarza, którego termin zwrotu chcemy prolongować. można dokonać jej dwukrotnie za każdym razem o 14 dni liczonych od dnia prolongowania (a nie od wyznaczonej daty zwrotu).

25 NALEŻNOŚCI FINANSOWE Informacje o należnościach finansowych czytelników za nie zwrócenie książek w wyznaczonym terminie można uzyskać tylko w Wypożyczalni. Wysokość kary widoczna jest dopiero po zwróceniu przetrzymanych książek lub prolongacie dokonanej przez bibliotekarza. (1 wol. - 0,50zł za każdy dzień zwłoki)

26 1. Aktualizacji konta bibliotecznego (po każdym semestrze) 2. Wylogowaniu się ze swojego konta po zakończeniu prac w katalogu online 3. Terminowym zwrocie książek oraz możliwości ich prolongowania (przedłużeniu okresu wypożyczenia) 4. Zalecamy zmianę hasła dostępu do konta, nadanego przez Bibliotekę

27 K O N I E C Opracowanie techniczne Katarzyna Zajączkowska


Pobierz ppt "KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ AMW. Chcąc skorzystać z Biblioteki Głównej AMW należy posiadać aktualną legitymację studencką lub kartę biblioteczną"

Podobne prezentacje


Reklamy Google