Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projektujemy mechaniczną zabawkę. Projekt Razem z grupą ustaliliśmy, że przygotujemy coś nowego. Wzorując się na projekcie gąsienicy zaplanowaliśmy, ze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projektujemy mechaniczną zabawkę. Projekt Razem z grupą ustaliliśmy, że przygotujemy coś nowego. Wzorując się na projekcie gąsienicy zaplanowaliśmy, ze."— Zapis prezentacji:

1 Projektujemy mechaniczną zabawkę

2 Projekt Razem z grupą ustaliliśmy, że przygotujemy coś nowego. Wzorując się na projekcie gąsienicy zaplanowaliśmy, ze zrobimy coś podobnego lecz zamiast gąsienicy na samej górze zamieścimy napis TECHNIKA. Na dole widnieje zdjęcie rysunku, który był wzorem dla naszej dalszej pracy.

3 Podzial zadan Każda osoba z grupy miała przydzielone zadanie. Marzena zrobiła z drewna kółka dzięki którym cały napis mógł się poruszać, Iwona przygotowała literki również wykonane z drewna, Monika zrobiła kawałki drewna oraz patyk, które miały posłużyć jako ramka, Izabela przyniosła klej oraz niezbędne rzeczy potrzebne do przymocowania literek, a Faustyna miała za zadanie znaleźć druty miedziane które miały za zadanie podtrzymywać kolejno każdą z literek.

4 Rozpoczecie pracy Pracę zaczęliśmy od tworzenia ramki. Potrzebne było nam 4 kawałki drewna w tym dwa dłuższe i dwa krótsze. Dłuższe kawałki postawiłyśmy pionowo a na ich samej górze i na środku przymocowaliśmy gwoźdźmi dwa mniejsze. Krótsze kawałki zostały przedziurawione po to, aby druty mogły przez nie swobodnie przejść.

5 Kontynuacja Drewniane kółka zostały kolejno przedziurawione wiertarką 2 razy: na środku( duża dziura, przez którą będzie przechodził patyk), po boku( mała, dzięki której miedziane druty mogą swobodnie przejść). Gotowe kółka zostały przyklejone do patyka, tak, aby poruszone mogły się obracać.

6 Następną czynnością było poprowadzenie drutów, tak, aby przechodziły przez krótszy kawałek drewna na samej górze. Każdy z drutów miał różne rozmiary, więc literki nie były równolegle ułożone. Końcówki tych drutów włożyliśmy do mniejszej dziurki koła oraz zagięłyśmy je, aby się nie wysuwały.

7 Zako ń czenie pracy Ostatnią czynnością było przyklejenie literek do drutu, dzięki której powstał napis TECHNIKA, który dzięki pokręceniu kółek ruszał się.

8 KONIEC Wykonały: Faustyna Ryndak, Iwona Jodłoś, Izabela Wal, Monika Bąk, Marzena Wojtanowska


Pobierz ppt "Projektujemy mechaniczną zabawkę. Projekt Razem z grupą ustaliliśmy, że przygotujemy coś nowego. Wzorując się na projekcie gąsienicy zaplanowaliśmy, ze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google