Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja dla klasy I szkoły podstawowej. Witaj! Jestem Wesoła Wiolinka. Dziś przedstawię Ci moich przyjaciół: nutki. Gotowy? Zaczynamy!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja dla klasy I szkoły podstawowej. Witaj! Jestem Wesoła Wiolinka. Dziś przedstawię Ci moich przyjaciół: nutki. Gotowy? Zaczynamy!"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja dla klasy I szkoły podstawowej

2 Witaj! Jestem Wesoła Wiolinka. Dziś przedstawię Ci moich przyjaciół: nutki. Gotowy? Zaczynamy!

3 To jest cała nuta. Jest mała, okrągła i ma pusty brzuszek. Porusza się powoli. Każdy jej krok, czyli każdą całą nutkę liczymy: 1i2i3i4i. Zamiast liczyć, możemy też powiedzieć: ta-a-a-a.

4 Nuty możemy porównać do pizzy. Nie wierzysz? To wyobraź sobie całą pizzę. Jest duża, więc aby ją zjeść, potrzebujemy dużo czasu. Cała nuta jest jak cała pizza – trwa najdłużej tak, jak zjedzenie całej pizzy.

5 To jest półnuta. Jest podobna do całej nuty, ale prócz pustego brzuszka ma laseczkę. Dzięki niej porusza się trochę szybciej. Półnuta to jakby połowa całej nuty. Każdy jej krok, czyli każdą półnutę liczymy: 1i2i. Zamiast liczyć, możemy też powiedzieć: ta-a.

6 Półnuta to połowa całej nuty. Całą pizzę możemy podzielić na dwie połowy, a całą nutę na dwie półnuty.

7 To jest ćwierćnuta. Jest podobna do półnuty, ale ma pełny brzuszek. Dzięki temu porusza się jeszcze szybciej niż półnuta. Ćwierćnuta to jakby połowa półnuty. Każdy jej krok, czyli każdą ćwierćnutę liczymy: 1i. Liczenie to jest dość żwawe, ponieważ ćwierćnuty jakby maszerują. Zamiast liczyć, możemy też powiedzieć: ta.

8 Ćwierćnuta to połowa półnuty, a ćwiartka całej nuty. Połowę pizzy możemy podzielić na dwie ćwiartki, a półnutę na dwie ćwierćnuty.

9 To jest ósemka. Jest podobna do ćwierćnuty, ale do laseczki dołączony jest warkocz. To dlatego, że ćwierćnuta wręcz biegnie, a warkocz powiewa jej na wietrze. Ósemka to jakby połowa ćwierćnuty. Każdy jej krok, czyli każdą ósemkę liczymy: 1 lub i. Zamiast liczyć, możemy też powiedzieć: ti.

10 Ósemka to połowa ćwierćnuty. Pizzę zwykle dzielimy na osiem kawałków, a całą nutę możemy podzielić na 8 ósemek.

11 Teraz znasz już kilka nut. Możesz z nich układać różne rytmy. Zrobisz to z łatwością, jeśli zapamiętasz, że: + =

12 * http://teoriamuzyki.wordpress.com/2012/01/ 19/nuty-podstawowe-wartosci-rytmiczne-nut/ http://teoriamuzyki.wordpress.com/2012/01/ 19/nuty-podstawowe-wartosci-rytmiczne-nut/ * http://stronka-agusi.pl/gify-pizza-2-a3283.htm http://stronka-agusi.pl/gify-pizza-2-a3283.htm


Pobierz ppt "Prezentacja dla klasy I szkoły podstawowej. Witaj! Jestem Wesoła Wiolinka. Dziś przedstawię Ci moich przyjaciół: nutki. Gotowy? Zaczynamy!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google