Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyk: Ania Jużak Karolina Taber Olga Piaskowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyk: Ania Jużak Karolina Taber Olga Piaskowska"— Zapis prezentacji:

1 Wyk: Ania Jużak Karolina Taber Olga Piaskowska
KÓŁKO TEATRALNE Wyk: Ania Jużak Karolina Taber Olga Piaskowska

2 Kółka W naszej szkole jest bardzo dużo kółek, jak w piekarni bułek
Oto one: teatralne (ucz się angielskiego „good” i jedź do Hollywood), dziennikarskie, chemiczne (jest bombowo – wybuchowo), fizyczne, informatyczne, matematyczne (poznaj tajniki matematyki), biologiczne, jęz. niemieckiego, SKS, łacina, historyczne, filmowe. Kółek jest tak dużo, że nie mamy czasu na nie wszystkie uczęszczać. W naszej pracy opiszemy kółeczko teatralne.

3 To koło prowadzi pani Iwona Dornarowicz.
Kółko teatralne To koło prowadzi pani Iwona Dornarowicz. Istnieje kilka grup teatralnych, osobno dla pierwszaków, drugoklasistów i trzeciaków. Tradycją naszej szkoły jest wykonywanie przedstawień przez pierwszoklasistów na wigilii i koniec roku szkolnego.

4 Program Bellotto W tym programie nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. Jego organizatorem jest Zamek Królewski w Warszawie. Możemy sobie wybrać warsztaty, na które będziemy uczęszczać. Najczęściej są to warsztaty: teatralne, śpiewacze, taneczne, plastyczne, opowiadania.

5 Nasze zajęcia My (czyli kl. I), spotykamy się w poniedziałki, na siódmej lekcji. Ćwiczymy dykcję, głos, poruszanie się na scenie, itp. Przygotowujemy scenariusze i robimy próby. Jeśli chcecie zostać dobrymi aktorami poćwiczcie z nami Spróbujcie wymówić samogłoski używając przepony. Ustawcie się w kole, i wymawiajcie jedno zdanie coraz głośniej (pierwsza osoba szepcze, ostatnia krzyczy). Tupcie po podłodze z całej siły i krzyczcie (takie ćwiczenia naprawdę mamy!). Tak wyglądamy podczas ćwiczeń pantomimicznych

6 Pantomima... W tym roku wyjeżdżamy do Florencji na pięć dni, aby razem z włoską młodzieżą zrobić przedstawienie pantomimiczne. Każda z nas będzie mieszkała u włoskiej rodziny. Potem Włosi przyjadą do Polski. Nasze przedstawienie dotyczy Prometeusza. Klasy trzecie w tamtym roku brały udział w podobnym projekcie, ale na Sycylii. Będzie nas oglądał cały świat!

7 PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE
Tytuł: WIGILIA INACZEJ Reżyser: p. Iwona Dornarowicz i my… Obsada: Kółko klas pierwszych Przedstawienie było zrobione w formie kabaretu. Grałyśmy śmieszną rodzinkę, która przygotowuje się do Wigilii. PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE

8 Gwiazdki (kl. I): Agata K. Ania J. 3. Asia K. Eliza Ch. Gabi Z.
Karolina T. Olga P. 8. Ula M. Niestety nie udało nam się sfotografować wszystkich aktorek.

9 SERDECZNIE ZAPRASZAMY
NA NASZE KÓŁKO TEATRALNE!

10 koniec


Pobierz ppt "Wyk: Ania Jużak Karolina Taber Olga Piaskowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google