Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Eksperymenty trzecioklasistów, czyli…. Rozmawiając o powietrzu doszliśmy do wniosku, że trzeba parę rzeczy sprawdzić. Tak więc zbadaliśmy następujące.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Eksperymenty trzecioklasistów, czyli…. Rozmawiając o powietrzu doszliśmy do wniosku, że trzeba parę rzeczy sprawdzić. Tak więc zbadaliśmy następujące."— Zapis prezentacji:

1 Eksperymenty trzecioklasistów, czyli…

2 Rozmawiając o powietrzu doszliśmy do wniosku, że trzeba parę rzeczy sprawdzić. Tak więc zbadaliśmy następujące zagadnienia: Gdzie jest powietrze? W co można je złapać?

3 Co to jest wiatr?

4 Co jest cięższe: zimne czy ciepłe powietrze? Aby rozwiązać ten problem sprawdziliśmy, w którym miejscu powietrze w naszej klasie jest najcieplejsze. Okazało się, że im bliżej sufitu, tym cieplej (czyli lżejsze, ciepłe powietrze unosi się nad naszymi głowami, a nieco zimniejsze chłodzi nam stopy).

5 Jaką objętość ma ciepłe powietrze? Na butelkę nałożyliśmy balon. Za pomocą gorącej wody ogrzaliśmy powietrze w butelce. Po chwili balon… ożył? Ciepłe powietrze zwiększyło swoją objętość i wypełniło balonik.

6 Ile waży powietrze? Sprawdziliśmy to za pomocą samodzielnie skonstruowanej wagi. To doświadczenie rozwiało wszelkie wątpliwości.

7 Co łączy ogień i powietrze? Bez dostępu powietrza, świeca zgasła. Ale co stało się z wodą???

8 Czy można sprężyć powietrze? Mati, używając nadludzkiej siły, udowodnił, że tak!

9 Wszyscy wytrwale pracowali, opisując swoje spostrzeżenia.

10

11 Powietrze nie ma już przed nami żadnych tajemnic!


Pobierz ppt "Eksperymenty trzecioklasistów, czyli…. Rozmawiając o powietrzu doszliśmy do wniosku, że trzeba parę rzeczy sprawdzić. Tak więc zbadaliśmy następujące."

Podobne prezentacje


Reklamy Google