Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opady deszczu. Co to jest deszcz Deszcz to jeden z opadów. Spada on na ziemię w postaci kropel wody o średnicy większej niż 0,5mm.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opady deszczu. Co to jest deszcz Deszcz to jeden z opadów. Spada on na ziemię w postaci kropel wody o średnicy większej niż 0,5mm."— Zapis prezentacji:

1 Opady deszczu

2 Co to jest deszcz Deszcz to jeden z opadów. Spada on na ziemię w postaci kropel wody o średnicy większej niż 0,5mm

3 Mżawka Opad, którego krople mają średnicę poniżej 0,5mm nazywamy mżawką.

4 Chmury Składają się z milionów kropelek wody. Pojedyncze kropelki powstają wtedy, gdy ciepłe i wilgotne powietrze unosi się ku górze i ulega skropleniu. Kropelki te początkowo są małe, ale później łączą się i są coraz większe.

5 Powstawanie deszczu Deszcz powstaje wtedy, gdy kropelki chmury wzajemnie się zderzają, a zderzenia są tak duże, że pokonują one opór powietrza i spadają na Ziemię

6 Największe opady Występują one w strefie równikowej, ponieważ jest tam duży i ciągły obieg wody i przemieszcza się tam dużo niżów.

7 Najmniejsze opady deszczu Najmniejsze opady deszczu występują : Na pustyniach W stepach W zimnym klimacie W głębi lądu

8 Mapa opadów

9 Intensywność deszczu Lekki opad( do 0,25cm wody na godzinę) Lekki opad( do 0,25cm wody na godzinę) Umiarkowany opad( 0,25- 0,75cm wody na godzinę) Umiarkowany opad( 0,25- 0,75cm wody na godzinę) Silny opad( powyżej 0,75cm wody na godzinę) Silny opad( powyżej 0,75cm wody na godzinę)

10 Skład chemiczny deszczu na Ziemi

11 Średnie opady deszczu w Polsce

12 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI Wykonał: Adrian Woźniak Strony, z których korzystałem: www.wikipedia.pl www.google.pl www.hydrocorner.pl


Pobierz ppt "Opady deszczu. Co to jest deszcz Deszcz to jeden z opadów. Spada on na ziemię w postaci kropel wody o średnicy większej niż 0,5mm."

Podobne prezentacje


Reklamy Google