Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy W I KLASIE Magdalena Oleksy-Zborowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy W I KLASIE Magdalena Oleksy-Zborowska."— Zapis prezentacji:

1 Witamy W I KLASIE Magdalena Oleksy-Zborowska

2 Każdego ranka czeka na Dzieci bezpieczna, przestronna, słoneczna sala lekcyjna.
Wspólnie z uczniami dokładamy wszelkich starań, by klasa była dla Dzieci prawie jak drugi dom. Wyposażenie i urządzenie sali zachęca do odkrywania tajemnic świata od samego rana. Dla każdego jest tu coś interesującego.

3 Kilka razy w tygodniu Pierwszoklasiści uczestniczą w zajęciach ruchowych na sali ćwiczeń.
Rozwijanie sprawności fizycznej nie ma u nas nic wspólnego z nudnymi „WueFami”  Zajęcia opierają się głównie o: Ruch Rozwijający W. Scherborne; Pedagogikę Zabawy; „Gimnastykę mózgu”- uczenie się przez ruch i ćwiczenia; Zabawy animacyjne przy muzyce; Rozwijanie kreatywności i swobodnej ekspresji twórczej. Nielubiane przez uczniów „rozgrzewki” w I Klasie są „rymowane” i wszyscy uczniowie z radością w nich biorą udział.

4

5 PRZYJAŹNIE DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
Nasza sala jest dostosowana do potrzeb dzieci 6-cio i 7-letnich. Ułożenie ławek sprzyja komunikacji i współpracy. Każdy uczeń prowadzi swoje portfolio- dzięki temu aktywnie uczestniczy w swojej edukacji i uczy się obiektywnej samooceny.

6 DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
PRZYJAŹNIE DLA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW „Korzystamy” z nieprzebranych pokładów wyobraźni naszych Pierwszaków. Uczniowie jak najmniej czasu spędzają w ławkach, aktywnie zdobywają wiedzę i umiejętności w „Krainach” Wiedzy, Wyobraźni i Ruchu Twórczego.

7

8 Zabawki edukacyjne i pomoce dydaktyczne
Uczniowie I klasy korzystają podczas lekcji (i równie chętnie na przerwach) z licznych zabawek edukacyjnych. Rozwijają m.in. swoje zdolności indywidualne, umiejętności językowe, matematyczno-logiczne, wizualne i społeczne- każdy może doskonalić się w tym, co najbardziej go interesuje.

9

10 BEZPIECZNE PONIEDZIAŁKI
Uczniowie I klasy oprócz zajęć edukacyjnych mają „swój” tydzień. Każdy dzień u Pierwszaków ma pewien temat. W tok lekcji wplecione są określone treści edukacyjne. Poniedziałki są BEZPIECZNE. Dzieci uczestniczą w mini-przedstawieniu kukiełkowym poruszającym tematy bezpieczeństwa. Następnie sami mogą interpretować i reżyserować własne przedstawienie. Uczniowie biorą udział w quizach, zabawach i ćwiczeniach praktycznych. Ważne, by wiedzieli jak i umieli zachować się bezpiecznie W lutym zajmujemy się bezpieczeństwem na drodze.

11

12 Bajeczne wtorki Wtorki w I klasie są BAJECZNE!
W każdy wtorek Dzieci są zapraszane do szkolnej biblioteki. Zasiadają w wygodnych pufach wśród książek i słuchają. Mają okazję wybrać aktualną lekturę i poznać propozycje Pani Bibliotekarki. „Sesje czytelnicze” są przerywane niezliczoną ilością pytań słuchaczy  Każdy może liczyć na odpowiedź. Po powrocie do klasy mogą podzielić się wrażeniami, dyskutować i dowolnie parafrazować poznaną historię. Ulubioną formą Pierwszaków jest komiks.

13

14 Artystyczne środy W środy uczniowie są zapraszani do Gminnego Ośrodka Kultury. Każdy może tam znaleźć coś ciekawego dla siebie. W środy w I klasie nawet poznawanie kolejnych tajników matematyki ma w sobie coś ARTYSTYCZNEGO. Uczniowie tworzą również swoje dzieła. Powstają prace plastyczne i techniczne a nawet małe laboratoria i elektrownie wodne!

15

16

17 Gadatliwe czwartki Ważne jest rozwijanie kompetencji językowych uczniów. Dzieci chętnie biorą udział w lekcjach języka angielskiego i Klubie Poligloty. Ponadto każdego dnia podczas zajęć edukacyjnych Pierwszoklasiści mają możliwość „spotkać się” z językiem angielskim. Ale czwartki są szczególnie GADATLIWE. Pierwszaki witają się po angielsku, rozmawiają o pogodzie jak angielscy gentelmeni i śpiewają. Podczas zajęć wprowadzone są zabawy w języku angielskim i używane podstawowe zwroty „dnia codziennego”. Poznają też podstawowe znaki języka migowego.

18

19 MUZYCZNE PIĄTKI Piątki to czas eksperymentów z MUZYKĄ.
Uczniowie mają okazję zapoznać się z utworami muzyki klasycznej, grać na instrumentach i poznawać kulturę polską i światową z perspektywy muzyki. U Pierwszaków muzyce towarzyszy taniec- od hołubców przez polkę do twórczości własnej Dzieci.

20 WIELOZMYSŁOWO I Z RÓŻNYCH PERSPEKTYW
Dzieci uczą się przez doświadczenia. Poznają i testują to co poznały, sprawdzają swoją nową wiedzę w praktyce i przekonują się, że w nauce nie watro „wierzyć na słowo”.

21

22 PIERWSZOKLAŚIŚCI W SZKOLE
Życie szkolne jest bogate w atrakcje. W lutym Pierwszoklasiści bawili się na balu karnawałowym wspólnie z uczniami z innych klas.

23


Pobierz ppt "Witamy W I KLASIE Magdalena Oleksy-Zborowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google