Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyrównywanie szans edukacyjnych. Kształcenie otwarte ( e – learning) Szkoła Podstawowa w Tyczynie zdeklarowała przystąpienie Szkoła Podstawowa w Tyczynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyrównywanie szans edukacyjnych. Kształcenie otwarte ( e – learning) Szkoła Podstawowa w Tyczynie zdeklarowała przystąpienie Szkoła Podstawowa w Tyczynie."— Zapis prezentacji:

1 Wyrównywanie szans edukacyjnych

2 Kształcenie otwarte ( e – learning) Szkoła Podstawowa w Tyczynie zdeklarowała przystąpienie Szkoła Podstawowa w Tyczynie zdeklarowała przystąpienie do tworzącego się projektu Centra kształcenia na odległość, realizowanego przez fundację Edukacji Ekonomicznej.

3 Projekt obejmuje: Darmowe szkolenia Darmowe szkolenia Warsztaty Warsztaty Dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz nauczycieli. Dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz nauczycieli.

4 Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze W zajęciach tych uczestniczy 36 uczniów z klas I – III i 32 uczniów z klas IV – VI. Prowadzone są one w klasach O – VI wg harmonogramu zajęć zatwierdzonego przez Dyrektora Szkoły. Nauczyciele wykorzystują programy multimedialne oraz Internet w pracy z dziećmi mającymi trudności w nauce. Nauczyciele wykorzystują programy multimedialne oraz Internet w pracy z dziećmi mającymi trudności w nauce.

5 Opinie uczniów o programach Są bajecznie kolorowe. Są bajecznie kolorowe. Przyjazne i proste w obsłudze. Posiadają wbudowane słowniki ortograficzne, co ułatwia naukę. Zagadki i rebusy zawarte w programach rozwijają wyobraźnię.

6 Opinie nauczycieli Wykorzystywane programy zawierają szereg gier i ćwiczeń matematyczno-językowych przeznaczonych dla dzieci. Wykorzystywane programy zawierają szereg gier i ćwiczeń matematyczno-językowych przeznaczonych dla dzieci. Poszczególne zabawy zawierają ćwiczenia z literkami, cyferkami i słowami. Uczą i rozwijają sprawność czytania i liczenia oraz rozumienia słyszanego i czytanego tekstu. Poszczególne zabawy zawierają ćwiczenia z literkami, cyferkami i słowami. Uczą i rozwijają sprawność czytania i liczenia oraz rozumienia słyszanego i czytanego tekstu. Pomysłowość i atrakcyjna multimedialna oprawa wszystkich gier sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po program, korzystając z niego samodzielnie. Pomysłowość i atrakcyjna multimedialna oprawa wszystkich gier sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po program, korzystając z niego samodzielnie.

7 Ich obsługa przemyślana w taki sposób, by samodzielne korzystanie z programu nie sprawiało dzieciom żadnych kłopotów. Ich obsługa przemyślana w taki sposób, by samodzielne korzystanie z programu nie sprawiało dzieciom żadnych kłopotów. Każde ćwiczenie posiada kilka stopni trudności, co pozwala indywidualnie dopasować go do aktualnych możliwości dziecka. Każde ćwiczenie posiada kilka stopni trudności, co pozwala indywidualnie dopasować go do aktualnych możliwości dziecka. Umożliwia długie używanie programu w miarę rozwoju dziecka. Umożliwia długie używanie programu w miarę rozwoju dziecka.

8 Wykorzystujemy następujące programy multimedialne: Klik uczy czytać Klik uczy pisać Klik uczy liczyć Klik uczy ortografii Klik uczy języka angielskiego ABC z Reksiem Elektroniczna ortografia Wesoła Szkoła – Bawię się i uczę Młody Einstain – cała seria edukacyjna

9 Gry komputerowe w edukacji - Ortofrajda W skład Ortofrajdy wchodzi cały pakiet słowników, książek, gier i zabaw. W skład Ortofrajdy wchodzi cały pakiet słowników, książek, gier i zabaw. Opierają się one na nauce ortografii za pomocą kolorów. Opierają się one na nauce ortografii za pomocą kolorów. Gra jest sprawdzonym sposobem na skuteczne uczenie się i łagodzenie skutków dysortografii u dzieci. Gra jest sprawdzonym sposobem na skuteczne uczenie się i łagodzenie skutków dysortografii u dzieci. Podstawowym walorem systemu jest zaangażowanie pamięci wzrokowej (a także słuchu) do procesu edukacji. Podstawowym walorem systemu jest zaangażowanie pamięci wzrokowej (a także słuchu) do procesu edukacji.

10 Porusz Umysł – Program Ogólnorozwojowy Dla Dzieci Program ten wspomaga rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży. Wykorzystywany jest głównie na zajęciach kompensacyjnych. Zapobiega deficytom. Podnosi motywację do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały.

11 Multimedialne Słowniki ortograficzne Są wykorzystywane niemal na każdych zajęciach w klasach I – III oraz w klasach starszych. Pomagają uczniom pokonywać trudności związane z nauką ortografii.

12 Celem pracy naszej szkoły jest m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych naszych uczniów


Pobierz ppt "Wyrównywanie szans edukacyjnych. Kształcenie otwarte ( e – learning) Szkoła Podstawowa w Tyczynie zdeklarowała przystąpienie Szkoła Podstawowa w Tyczynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google