Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DUCHOWA Z B RO J A.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DUCHOWA Z B RO J A."— Zapis prezentacji:

1 DUCHOWA Z B RO J A

2 „W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi
„W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko” ( Ef 6, 10-13)

3 „Stańcie więc do walki przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość głoszenia dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.  Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy Każdej sposobności módlcie się w Duchu” (Ef 6, 14-18)

4

5 PAS PRAWDY

6 PAS PRAWDY pas to podstawowy element uzbrojenia podtrzymujący tunikę i miecz u boku Wojownika, zapewnia mu poczucie wartości i siły, swobodę i lekkość poruszania się w życiu zapewnia Prawda, Prawda chroni nasze działania przez autentyczność, szlachetność i czystość intencji, nasze czyny mają mieć czyste motywacje.

7 PANCERZ SPRAWIEDLIWOŚCI

8 PANCERZ SPRAWIEDLIWOŚCI
pancerz ma za zadanie ochraniać serce i płuca wojownika - a więc organy podtrzymujące życie, zostaliśmy usprawiedliwieni przez mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. możemy stać przed Bogiem nie jako potępieni, lecz jako przyjęci i oczyszczeni z win, trwając przed Bogiem w relacji bezgranicznej akceptacji i Miłości z Jego strony, trwamy w tym, jak w bezpiecznym Pancerzu. sprawiedliwość to zaangażowanie całej mocy serca i duszy w miłowanie Boga.

9 TARCZA WIARY

10 TARCZA WIARY za tarczą można się ukryć i ochronić przed rozżarzonymi pociskami Wroga, ognistymi pociskami Wroga, przed którymi mamy się chronić, są: wszystkie myśli nieposłuszeństwa, zwątpienia, pożądania, strachu; wszelkie fałszywe oskarżenia i próby załamania nas w trudnych sytuacjach mamy z ufnością wychodzić na spotkanie każdego nowego dnia, zawierzać go Bogu i o nic się nie martwić, gdyż tylko On ma Moc uczynić z nim coś dobrego.

11 HEŁM ZBAWIENIA

12 HEŁM ZBAWIENIA hełm ma otaczać i zabezpieczać głowę Wojownika przed działaniem wrogich sił z zewnątrz, głowa jest centrum życia myślowego: jakie myślenie takie postępowanie, aby uchronić nasze myśli przed pociskami lęku, podejrzliwości, nienawiści, depresji i innymi rodzajami duchowych roztargnień, należy pamiętać, że zawsze obok nas przebywa Jezus Chrystus.

13 BUTY GOTOWOŚCI GŁOSZENIA EWANGELII

14 BUTY GOTOWOŚCI GŁOSZENIA EWANGELII
Wrogowi rozchodzi się o powstrzymanie nas przed głoszeniem Ewangelii, o osłabienie naszej pewności, do której może nas doprowadzić brak chodzenia z Bogiem, mamy wychodzić Wrogowi naprzeciw poprzez pilne wykorzystywanie wszystkich nadarzających się okazji do dawania świadectwa prawdziwości Ewangelii.

15 MIECZ DUCHA

16 MIECZ DUCHA miecz jest bronią zadającą śmiertelne ciosy.
Boży Wojownik zamiast używać słów pełnych śmiertelnego jadu, powinien używać takich, które rozsiewają sprawiedliwość, szacunek i Miłość. najlepiej nadaje się do tego Słowo Boże (Pismo Święte), które jest doskonałym orężem ataku przeciwko wszystkim rodzajom demonów.

17 MODLITWA RYCERZA

18 MODLITWA RYCERZA modlitwa nierozerwalnie przynależy do przestrzeni duchowej walki, nie sposób wyobrazić sobie Bożego Wojownika, który podejmuje życie duchowe, a nie otwiera przed sobą drzwi modlitwy, modlitwa wprowadza w przestrzeń serca, w którym dokonują się najważniejsze z walk.

19 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Opracował ks. Marcin Kozyra SDB


Pobierz ppt "DUCHOWA Z B RO J A."

Podobne prezentacje


Reklamy Google