Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- spotkania „z ciekawymi ludźmi”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- spotkania „z ciekawymi ludźmi”"— Zapis prezentacji:

1 - spotkania „z ciekawymi ludźmi”
Kto mi da skrzydła? - spotkania „z ciekawymi ludźmi”

2 SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI TO CYKL SPOTKAŃ
ZE ZNANYMI AUTORAMI Z LITERATURY. SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W BIBLIOTECE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERZBICY GÓRNEJ. SĄ PRZEZNACZONE DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH. ZAPROSILIŚMY JUŻ DO NASZEJ SZKOŁY : - PANA GRZEGORZA KASDEPKE, - PANIĄ WIOLETTĘ PIASECKĄ, - PANIĄ JOANNĘ OLECH, - PANIĄ JOLANTĘ REISCH- KLOSE.

3 p. Grzegorz Kasdepke, autor 21 książek dla dzieci
Pierwszym gościem był p. Grzegorz Kasdepke, autor 21 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzysta i współautor programów telewizyjnych, laureat wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką m. in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Edukacja XXI. Odwiedził dzieci 3 marca 2009 roku. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I-III oraz dzieci z klas IV- VI.

4 Pan Grzegorz szybko nawiązał kontakt z dziećmi.
Razem z małymi czytelnikami „rozgryzał” znaczenie popularnych w potocznym języku sformułowań.

5

6 Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań
Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań. Mali czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko o sprawach związanych z książką, ale również wiele ciekawostek z życia osobistego autora. Pan Kasdepke z uśmiechem na ustach odpowiadał na różne pytania dzieci.

7 Pod koniec spotkania dzieci otrzymały autograf na zakupionej wcześniej książeczce.

8

9 Pan Grzegorz Kasdepke na zakończenie spotkania otrzymał od dzieci własnoręcznie napisane podziękowanie z dedykowanym wierszem oraz kwiaty.

10

11 Naszym kolejnym gościem w szkolnej bibliotece była „pisarka- wróżka” pani WIOLETTA PIASECKA.
Ukończyła Wydział Historyczno- Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z literatury dla dzieci i młodzieży. Zadebiutowała w 1999 roku książką „Zaczarowana kraina bajek”. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt „W poszukiwaniu szczęścia”, „Baśniowa biografia Andersena” 2001 rok, a także w 2003 r. serii ośmiu książeczek, w skład której wchodzą: „Zaczarowane bąbelki”, „Bajka na dobranoc”, „Dwie Małgosie”, „Bajki o królewnie”, „Sześć życzeń Natalki”, „W poszukiwaniu szczęścia”, „Dawno temu…”.

12 Spotkanie odbyło się 27 maja 2009 r. w naszej szkolnej bibliotece
Spotkanie odbyło się 27 maja 2009 r. w naszej szkolnej bibliotece. Uczestnikami spotkania były dzieci 3, 4, 5 i 6- letnie, ich wychowawcy oraz rodzice. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje najmłodszym czytelnikom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Miłość, praca, wiara w drugiego człowieka, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści.

13

14 Dzieci brały udział w wielu konkursach proponowanych przez panią Wiolettę, w nagrodę otrzymywały plakaty, dyplomy.

15 Podczas spotkania pani Wioletta opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach. Dzieci na spotkanie z pisarką były przygotowane. Utwory były wcześniej dzieciom czytane przez wychowawców. Młodzi czytelnicy opowiadali pisarce o swoich ulubionych historiach z książek.

16 Pani Wioletta spełnia marzenia dzieci poprzez dotknięcie czarodziejskiego pierścienia!

17 Nasze pożegnanie z autorką wspaniałych opowiadań!
Ostatnia chwila na zdobycie pamiątkowego wpisu do książki!

18

19

20 Pamiątkowy wpis pani Wioletty Piaseckiej do kroniki szkolnej!

21 Spotkanie z panią Joanną Olech
Spotkanie odbyło się 18 listopada 2009 roku. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów z klas IV-VI.

22 Pani Joanna Olech- z wykształcenia grafik, autorka ilustracji do wielu książek dla dzieci. Laureatka licznych prestiżowych nagród. Publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczypospolitej”, i „Gazety Wyborczej”. Dynastia Miziołków (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku lat była jej debiutem literackim.

23 Uczestnicy spotkania od początku porwani zostali w wir konkursów, zgadywanek. Zgadywali treści opowiadań, opowiadając historyjki o smoku. Mieli okazję poruszyć wyobraźnię i wykazać się dużą pomysłowością.

24 Uczniowie byli bardzo chętni
do udzielania odpowiedzi na zadawane pytania. Podczas spotkania dzieci mogły zapytać o wyjaśnienie wielu różnych znaczeń z książki „Trudne słówka”.

25 Dzieci bardzo chętnie podchodziły do pani Joanny po autograf.

26

27 Tak zostało zapisane w kronice przez panią Joannę Olech na zakończenie spotkania!

28 Spotkanie z panią Jolantą Reisch- Klose
16 marca 2010 r. w Bibliotece szkolnej w Wierzbicy Górnej znana kluczborska dziennikarka z NTO i fal Radia Opole promowała swoje książki dla dzieci: „Przygody kropelki Amelki”, „Wielka przeprowadzka fasolki Karolki”, „Ćma Beatka szuka mamy”.

29 Uczestnikami spotkania były 5-latki, 6-latki oraz dzieci z klasy I i II wraz z wychowawcami.

30 Najmłodsze dzieci samodzielnie podejmowały próby tworzenia bajki.

31 Samodzielna praca dzieci- kolorowanie ilustracji.

32 Ważny moment dla wszystkich dzieci:
ZDOBYCIE AUTOGRAFU!!!!

33 Pamiątkowy wpis pani Jolanty do kroniki biblioteki.

34 Dziękujemy za uwagę: mgr Alina Lech mgr Marta Wróbel


Pobierz ppt "- spotkania „z ciekawymi ludźmi”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google