Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto mi da skrzydła? - spotkania z ciekawymi ludźmi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto mi da skrzydła? - spotkania z ciekawymi ludźmi."— Zapis prezentacji:

1 Kto mi da skrzydła? - spotkania z ciekawymi ludźmi

2 SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI TO CYKL SPOTKAŃ SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI TO CYKL SPOTKAŃ ZE ZNANYMI AUTORAMI Z LITERATURY. ZE ZNANYMI AUTORAMI Z LITERATURY. SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W BIBLIOTECE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERZBICY GÓRNEJ. SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W BIBLIOTECE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERZBICY GÓRNEJ. SĄ PRZEZNACZONE DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH. SĄ PRZEZNACZONE DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH. ZAPROSILIŚMY JUŻ DO NASZEJ SZKOŁY : - PANA GRZEGORZA KASDEPKE, - PANIĄ WIOLETTĘ PIASECKĄ, - PANIĄ JOANNĘ OLECH, - PANIĄ JOLANTĘ REISCH- KLOSE.

3 Pierwszym Pierwszym gościem był p. Grzegorz Kasdepke, autor 21 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzysta i współautor programów telewizyjnych, laureat wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką m. in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Edukacja XXI. Odwiedził dzieci 3 marca 2009 roku. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I-III oraz dzieci z klas IV- VI.

4 Pan Pan Grzegorz szybko nawiązał kontakt z dziećmi. Razem z małymi czytelnikami rozgryzał znaczenie popularnych w potocznym języku sformułowań. Razem z małymi czytelnikami rozgryzał znaczenie popularnych w potocznym języku sformułowań.

5

6 Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań. Mali czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko o sprawach związanych z książką, Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań. Mali czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko o sprawach związanych z książką, ale również wiele ciekawostek z życia osobistego autora. ale również wiele ciekawostek z życia osobistego autora. Pan Kasdepke z uśmiechem na ustach odpowiadał na różne pytania dzieci. Pan Kasdepke z uśmiechem na ustach odpowiadał na różne pytania dzieci.

7 Pod koniec spotkania dzieci otrzymały autograf na zakupionej wcześniej książeczce.

8

9 Pan Pan Grzegorz Kasdepke na zakończenie spotkania otrzymał od dzieci własnoręcznie napisane podziękowanie podziękowanie z dedykowanym wierszem oraz kwiaty.

10

11 Naszym kolejnym gościem w szkolnej bibliotece była pisarka- wróżka pani WIOLETTA PIASECKA. Ukończyła Wydział Historyczno- Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z literatury dla dzieci i młodzieży. Zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt W poszukiwaniu szczęścia, Baśniowa biografia Andersena 2001 rok, a także w 2003 r. serii ośmiu książeczek, w skład której wchodzą: -Zaczarowane -Zaczarowane bąbelki, -Bajka -Bajka na dobranoc, -Dwie -Dwie Małgosie, -Bajki -Bajki o królewnie, -Sześć -Sześć życzeń Natalki, -W -W poszukiwaniu szczęścia, -Dawno -Dawno temu….

12 Spotkanie odbyło się 27 maja 2009 r. w naszej szkolnej bibliotece. Uczestnikami spotkania były dzieci 3, 4, 5 i 6- letnie, ich wychowawcy oraz rodzice. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje najmłodszym czytelnikom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Miłość, praca, wiara w drugiego człowieka, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści.

13

14 Dzieci Dzieci brały udział w wielu konkursach proponowanych przez panią Wiolettę, w nagrodę otrzymywały plakaty, dyplomy.

15 Podczas Podczas spotkania pani Wioletta opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach. Dzieci Dzieci na spotkanie z pisarką były przygotowane. Utwory były wcześniej dzieciom czytane przez wychowawców. Młodzi czytelnicy opowiadali pisarce o swoich ulubionych historiach z książek.

16 Pani Pani Wioletta spełnia marzenia dzieci poprzez dotknięcie czarodziejskiego pierścienia!

17 Nasze Nasze pożegnanie z autorką wspaniałych opowiadań! Ostatnia Ostatnia chwila na zdobycie pamiątkowego wpisu do książki!

18

19

20 Pamiątkowy Pamiątkowy wpis pani Wioletty Piaseckiej do kroniki szkolnej!

21 Spotkanie z panią Joanną Olech Spotkanie odbyło się 18 listopada 2009 roku. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów z klas IV-VI.

22 Pani Joanna Olech- z wykształcenia grafik, autorka ilustracji do wielu książek dla dzieci. Laureatka licznych prestiżowych nagród. Publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach Tygodnika Powszechnego, Rzeczypospolitej, i Gazety Wyborczej. Dynastia Miziołków (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku 10- 12 lat była jej debiutem literackim.

23 Uczestnicy Uczestnicy spotkania od początku porwani zostali w wir konkursów, zgadywanek. Zgadywali treści opowiadań, opowiadając historyjki o smoku. Mieli okazję poruszyć wyobraźnię i wykazać się dużą pomysłowością.

24 Uczniowie byli bardzo chętni Uczniowie byli bardzo chętni do udzielania odpowiedzi do udzielania odpowiedzi na zadawane pytania. na zadawane pytania. Podczas spotkania dzieci mogły zapytać o wyjaśnienie wielu różnych znaczeń z książki Trudne słówka. Podczas spotkania dzieci mogły zapytać o wyjaśnienie wielu różnych znaczeń z książki Trudne słówka.

25 Dzieci bardzo chętnie podchodziły do pani Joanny po autograf.

26

27 Tak zostało zapisane Tak zostało zapisane w kronice przez w kronice przez panią Joannę Olech panią Joannę Olech na zakończenie spotkania! na zakończenie spotkania!

28 Spotkanie z panią Jolantą Reisch- Klose 16 16 marca 2010 r. w Bibliotece szkolnej w Wierzbicy Górnej znana kluczborska dziennikarka z NTO i fal Radia Opole promowała swoje książki dla dzieci: Przygody Przygody kropelki Amelki, Wielka Wielka przeprowadzka fasolki Karolki, Ćma Ćma Beatka szuka mamy.

29 Uczestnikami spotkania były 5-latki, 6-latki oraz dzieci z klasy I i II wraz z wychowawcami.

30 Najmłodsze dzieci samodzielnie podejmowały próby tworzenia bajki.

31 Samodzielna praca dzieci- kolorowanie ilustracji.

32 Ważny Ważny moment dla wszystkich dzieci: ZDOBYCIE AUTOGRAFU!!!!

33 Pamiątkowy wpis pani Jolanty do kroniki biblioteki.

34 Dziękujemy za uwagę: mgr Alina Lech mgr Marta Wróbel


Pobierz ppt "Kto mi da skrzydła? - spotkania z ciekawymi ludźmi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google