Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROK JANUSZA KORCZAKA - w naszej szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROK JANUSZA KORCZAKA - w naszej szkole"— Zapis prezentacji:

1 ROK JANUSZA KORCZAKA - w naszej szkole
Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi

2 Janusz Korczak wspaniały wychowawca, z którego można brać przykład.

3 Projekt „Król dzieci - Janusz Korczak”.

4 Każda klasa, która zechciała wziąć udział w przedsięwzięciu, miała do wyboru jedno z 10 zaproponowanych zadań. Sprawozdaniem z jego realizacji mógł być folder, plakat, gazetka na planszy, kilkustronicowa „jednodniówka” itp. Prezentacja efektów projektu odbyła się 23 kwietnia, w ŚWIATOWYM DNIU KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.

5 W projekcie wzięło udział 8 klas, które wybrały do opracowania następujące tematy: IIIa - Portret tytułowego bohatera książki „Król Maciuś I” IIIc - Prezentacja książki pt. „Pamiętnik Blumki” . IVa - Instytucje, które noszą imię Janusza Korczaka. IVc - Reformy króla Maciusia. Va - Życie Janusza Korczaka. Vc - Najważniejsze myśli Starego Doktora. VIc - Łódzkie instytucje noszące imię Janusza Korczaka.

6 Portret tytułowego bohatera książki „Król Maciuś I”

7 Prezentacja książki pt.
„Pamiętnik Blumki”

8 Ilustracje wykonane przez uczniów z klasy trzeciej
w ramach zajęć koła plastycznego.

9

10 Instytucje, które noszą imię Janusza Korczaka.

11 Instytucje, które noszą imię Janusza Korczaka.

12 Instytucje, które noszą imię Janusza Korczaka.

13 Reformy króla Maciusia według naszych uczniów.

14 Życie Janusza Korczaka – w prezentacji PowerPoint
Życie Janusza Korczaka – w prezentacji PowerPoint. Zwycięska praca Błażeja Smula z klasy VIa prezentowana podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

15

16 Drzewo myśli Starego Doktora.

17 Najważniejsze myśli Starego Doktora.

18 Łódzkie instytucje noszące imię Janusza Korczaka.

19 Do konkursu plastycznego „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” zaprosiliśmy przyjaciół z SOSW. To wyróżniona praca

20 Do konkursu plastycznego „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” zaprosiliśmy przyjaciół z SOSW. To wyróżniona praca

21 Konkurs plastyczny „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat
Praca Julii Lisowskiej z klasy VIa SP 173

22 Na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki dotyczące ROKU JANUSZA KORCZAKA.

23

24

25

26 Podwieczorek Rodziców z Korczakiem
Podwieczorek bardzo się udał - rodzice brali aktywny udział w warsztatach, dzięki czemu mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i wymienić opinie. A domowej roboty „biblio placek” wszystkim bardzo smakował. Rodzice otrzymali „Prośby dziecka” – tekst zawierający najważniejsze zasady wychowania sformułowane przez Janusz Korczaka Na zakończenie wszyscy częstowali się cukierkami oraz … listkami z „drzewa myśli Starego Doktora”. Gdy w ten sposób ciało i dusza zostały nakarmione, spotkanie dobiegło końca.

27 Przerwa na czytanie Podczas spotkań z książką, które odbywają się w bibliotece w każdą środę uczniowie słuchają fragmentów „Kajtusia czarodzieja”, „Bankructwa małego Dżeka” oraz „Sławy”.

28 Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka – obchodzonego 20 listopada
Październik miesiącem przygotowań do… Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka – obchodzonego 20 listopada To: pogadanki i plakaty o prawach dzieci przypomnienie o Deklaracji Praw Dziecka, Deklaracji Genewskiej, Konwencji Praw Dziecka – tablice informacyjne.

29 w listopadzie 2012 r. … rozwiązanie
II Szkolnego Konkursu Literackiego „Dziecięce listy do świata” w tym roku pod hasłem „Prawa dziecka”

30 a także … przygotowania klasy IIa i IIIa do wystawienia przedstawienia o prawach dzieci w oparciu o znane bajki na finał wojewódzkiego konkursu ortograficznego.

31 II Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Prawa Dziecka Kolorami Malowane”
W grudniu 2012 r. … wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli nasza szkoła organizuje II Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Prawa Dziecka Kolorami Malowane”

32 ”Korczak wspaniały wychowawca, z którego można brać przykład”.
Główne założenie szkolnego projektu ”Korczak wspaniały wychowawca, z którego można brać przykład”. Organizatorki projektu chciały, aby myśli Korczaka poznali wychowawcy i rodzice naszych uczniów a wiedzę swą ponieśli dalej. Liczyły na to, że o głównych zasadach wychowawczych głoszonych przez Janusza Korczaka dzisiejsze dzieci nie zapomną, kiedy sami zostaną rodzicami lub wychowawcami. Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "ROK JANUSZA KORCZAKA - w naszej szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google