Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AMSTERDAM.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AMSTERDAM."— Zapis prezentacji:

1 AMSTERDAM

2 PANORAMA

3

4 Herb i flaga Największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.

5 Amsterdam jest jednym z wielkich małych miast świata
Amsterdam jest jednym z wielkich małych miast świata. Bo Amsterdam to atrakcyjna światowa metropolia, stolica Holandii, miasto sztuki, kultury i design, mody, a równocześnie atrakcyjne turystycznie, nie bardzo duże miasto. Atrakcyjność Amsterdamu oparta jest o jego piękno, historię oraz ilość atrakcji turystycznych: świetnych muzeów, rozrywek, wygodnych hoteli i dobrych restauracji, sprawną komunikację miejską.

6 Jest to względnie spokojne miasto, bo nie bardzo duże jak na metropolię i położone pośród setek kanałów, a całe jego centrum jest właściwie Starówką, więc ruch samochodów został w nim poważnie ograniczony.

7 Z czego slynie Amsterdam?

8 Chyba każdy o tym wie – z nieskrępowanej atmosfery i niekonwencjonalnego podejścia władz do problemu narkomanii – zezwolono na sprzedaż narkotyków miękkich, co miało być sposobem na zmniejszenie spożycia twardych. Dzięki temu w mieście roi się od tzw. coffeeshops, w których „kawę sprzedaje się tylko jako dodatek do marihuany i haszyszu”. Miasto jest tolerancyjne, ale wielu turystów do dziś zaskakują zalegalizowane miejsca prostytucji w dzielnicy Red Light District. Usługi reklamowane są bezpośrednio w przeszklonych witrynach, więc lepiej nie zapuszczać się tu z dziećmi.

9 Ponadto… Muzea, ponad pięćdziesiąt! Najslynniejsze: Rijksmuseum

10 Museum Van Gogha

11 Stedelijkmuseum

12 PIŁKA NOŻNA Fani piłki nożnej wiedzą, że w Amsterdamie działa prężnie klub Ajax, w którym grał Johan Cruijff. Pasjonatom footballu polecamy wizytę w Ajax Museum, poświęconemu 100-letniej historii tego słynnego amsterdamskiego klubu futbolowego Ajax, dziś jednego z najlepszych w Holandii, a jeszcze kilka lat temu jednego z najlepszych na świecie

13 Piwo Miłośników piwa ucieszy wizyta w Heineken Experience
Piwo Miłośników piwa ucieszy wizyta w Heineken Experience. Jest to wystawa, która pokazuje proces warzenia tego słynnego holenderskiego piwa, a którą znajdziemy w starym browarze w samym centrum miasta. Poznamy tu historię firmy, obejrzymy butelki, stare kapsle i najważniejsze możemy się tu skosztować trzech rodzajów piwa w jednym z dwóch barów (w cenie biletu!).

14 Kanały Amsterdam to także kanały. Jest tu ich ponad sześćset. Kiedyś służyły jako drogi komunikacyjne, a dziś nadają miastu uroku i ochładzają powietrze w upalne dni.

15 Wiatraki

16 Tulipany

17 Chodaki holenderskie

18 Rowery

19 Znajduje się tu Pałac Królewski w ratuszu oraz tak zwane "hofjesy" czyli słynne zabytkowe domy usytuowane w rozległych, zielonych ogrodach, pełniące kiedyś funkcję przyklasztornych domów zakonnych.

20 Holandia i jej gościnność ze strony jej mieszkańców to chyba najbardziej rozpoznawalna cecha tego kraju. Ich żywy temperament, gościnność i zamiłowanie do imprez i festiwali sprawiają iż każdy będzie czuł się tutaj jak w domu. Holendrzy miłują także to wszystko co piękne. Dlatego też w Holenderskich kolorowych i wystylizowanych kamieniczkach znajdziemy mnóstwo galerii, kameralnych teatrów, wystaw malarskich oraz lokali muzycznych, w których można napić się słynnej jałowcówki lub zimnego piwa.

21 Amsterdam znany jest również dzięki słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni (czyli zalegalizowanymi miejscami prostytucji), na terenie której znajduje się mnóstwo zabytków, w tym najstarszy kościół w mieście Oude Kerk, oraz galeria urządzona w domu Rembrandta.

22 Amsterdam jak Holandia słynna również z obróbki diamentów
Amsterdam jak Holandia słynna również z obróbki diamentów. Znajdują się tu jedne z najcenniejszych diamentów na świecie.

23 Bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów jest również Ogród Keukenhof założony został w 1949 z inicjatywy ówczesnego burmistrza Lejdy i przy współpracy bardziej znaczących hodowców i eksporterów cebulek, którzy w ten właśnie sposób, "na żywo", chcieli zaprezentować swój towar. Tereny dzisiejszego ogrodu stanowiły dawniej część posiadłości holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii, która właśnie w tej okolicy spędzała najwięcej swego czasu. Tutaj polowała, a przede wszystkim zbierała zioła do zamkowej kuchni. Stąd też nazwa Keukenhof – "ogród kuchenny".

24 Słynne na cały świat haskie miniaturowe miasteczko Madurodam to miejsce często odwiedzane przez turystów z Polski. Madurodam to znakomite miejsce, by poznać wszystkie atrakcje Holandii. Targ serowy w Alkmaar, Pałac Pokoju w Hadze, Pałac Królewski na placu Dam w Amsterdamie, wieża katedry w Utrechcie, imponujące zapory Planu Delta. Wszystko z czego słynie Holandia, można zobaczyć tu odtworzone w najdrobniejszych szczegółach w skali 1:25

25 Najwazniejsze swieta obchodzone w Amsterdamie i Holandii
30 kwietnia obchodzony jest Dzień Królowej. Holendrzy też mają swój długi weekend majowy: 4 maja świętują Dzień Pamięci Narodowej a 5 maja Dzień Wyzwolenia.

26 Amsterdam ma swój specyficzny charakter i urok, który sprawia, że jest to unikalne miasto nie tylko w Holandii ale i na świecie. Koniec

27 Jankowska Magdalena kl.IIId
Dziekuje


Pobierz ppt "AMSTERDAM."

Podobne prezentacje


Reklamy Google