Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze atuty: Wspaniałe dzieci – dziecko w szkole jest najważniejsze,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze atuty: Wspaniałe dzieci – dziecko w szkole jest najważniejsze,"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa w Konarach - podsumowanie pracy w I okresie roku szkolnego 2012/13

2 Nasze atuty: Wspaniałe dzieci – dziecko w szkole jest najważniejsze,
Zaangażowani rodzice – wspierają szkołę swoją pracą, poświęcają czas, doceniają inicjatywy i dobre działania, podpowiadają, co jeszcze można zmienić i wspomagają zmiany Nauczyciele w większości zmotywowani i chętni zmianom, gotowi rozwijać umiejętności zawodowe i kompetencje osobiste, kreatywni, pełni inicjatywy. Nasze atuty to także: baza szkoły (budynek, boiska, plac zabaw), położenie w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, „gardnerowska” idea działalności szkoły.

3 Dzieci: Chętnie się uczą, są zaangażowane,
Chętnie korzystają z propozycji zajęć dodatkowych, Są ciekawe świata, radosne, Są otwarte na propozycje i kreatywne, Wiedzą, jak się zachować w różnych sytuacjach, Pomagają sobie wzajemnie i dbają o siebie, Lubią się (bardzo mało jest konfliktów między dziećmi).

4 Kilka słów o wychowaniu w naszej szkole…
Człowiek, aby się rozwijać potrzebuje wolności (ale nie samowolki), mądrych dorosłych, którzy dają mu oparcie i pokazują dobrą drogę, a jednocześnie ufają i wierzą w dziecko; starają się zbudować motywację do nauki. Dzieci, które wychowane są w przesadnym rygorze nigdy nie będą ludźmi z inicjatywą, będą mieć większe niż inni trudności w odnalezieniu drogi życiowej, znalezieniu pracy, uczciwej konkurencji bez niszczenia innych; nie będą umiały decydować w ważnych sprawach, będzie ich pociągać to, co zakazane, łatwo mogą ulec złym wpływom rówieśników, bo nie mają własnego zdania.

5 Motywacja do uczenia się nie może wynikać ze strachu przed nauczycielem/rodzicem lub przed złą oceną. Być lepszym, to nie znaczy pokonać kogoś i cieszyć się z jego porażki. Miarą wielkości człowieka jest także to, że potrafi godnie przegrać i godnie wygrać. Nie ma wtedy mowy o tzw. wyścigu szczurów.

6 Rodzice Pomagają szkole, kiedy tylko zostaną poproszeni,
Sami zgłaszają chęć pomocy, Angażują się we wszystkie prace i inicjatywy na rzecz szkoły, Wspierają inicjatywy dyrektora i nauczycieli; podpowiadają, co jeszcze można zrobić i co zmienić.

7 Pracownicy administracji i obsługi
Służą dzieciom w każdej chwili pomocą, radą, opiekują się, dbają, jak o własne dzieci. Dziękujemy!!!

8 Nauczyciele Starają się prowadzić lekcje w taki sposób, aby były one ciekawe i atrakcyjne dla dzieci; Są cierpliwi, tłumaczą, pomagają indywidualnie każdemu, kto tego potrzebuje, dbają o dzieci; Starają się tworzyć atmosferę zaufania, radości z uczenia się, motywują do wysiłku; Uważają, że wychowanie człowieka nie polega na podporządkowaniu go sobie i wydawaniu mu poleceń, nie polega także na zmuszaniu, stosowaniu rygoru i egzekwowaniu nakazów. Idea humanizacji realizowana w naszej szkole: Pomagamy dziecku w tworzeniu samego siebie. 

9 Inwestycje i zmiany Budżet szkoły w części na pokrycie wydatków bieżących wystarcza na wszystkie opłaty, wyposażenie, o które trzeba dbać i wymieniać, gdy się zużywa, itd. W ramach środków budżetowych kupowane są wszelkie niezbędne rzeczy, ale dzięki wsparciu rodziców, którzy wykonują bardzo wiele napraw, przeróbek, udoskonalają naszą bazę szkoły udaje się oszczędzać pieniądze i przeznaczać je na inwestycje w środki dydaktyczne, urządzenia i zabawki służące edukacji dzieci.

10 Są też możliwości wykorzystania innych funduszy, poza budżetem przyznanym szkole przez gminę. Z takich funduszy korzystamy cały czas i szukamy wciąż nowych pomysłów i możliwości.

11 Remonty: Za pieniądze pozyskane z budżetu na remonty (od ZEAS) zakupiono materiał, pracę nieodpłatnie wykonał Pan Marcin Pitala i Jego pracownicy - mamy prysznic, wymienione spłuczki i … zaoszczędzone kilkaset, a może nawet i ponad tysiąc złotych złotych!!! również na rachunkach za wodę…

12 Ocieplenie wejść na strych
Z budżetu na remonty (Zeas) pozyskano styropian, ocieplone zostały wejścia na strych (wykonała firma BUK). Jest to dopiero wstępne ocieplenie, ale nie wieje od strychu i nie ucieka ciepło. To też oszczędności na opłatach za gaz. W budżecie gminy na rok 2013 zaplanowane jest ocieplenie strychu i dachu; prace rozpoczną się już w lutym 2013r.

13 Ogrzewanie Zmieniono system komputerowego sterowania ogrzewaniem.
W czasie dnia temperatura ustawiona jest na 21 stopni, a po godz , kiedy już nie ma dzieci, a także w weekendy, jest automatycznie zmniejszana. Taki system daje (już widać po wysokości rachunków) bardzo duże oszczędności. W wakacje będziemy remontować elementy systemu grzewczego (wymiana zaworów itp.), aby do przyszłej zimy lepiej się przygotować.

14 Oświetlenie zewnętrzne szkoły
Zakupiono z budżetu szkoły lampy zewnętrzne (działają na czujnik ruchu), prace bezpłatnie wykonał Pan Andrzej Opryszek – szkoła jest oświetlona z trzech stron! Dziękujemy! I mamy zaoszczędzone kolejne kilkaset złotych

15 Remont i zmiany w pracowni komputerowej
Pan Michał Depa wykonał prace modernizacyjne w pracowni komputerowej i sekretariacie, odłączył stary i często psujący się serwer, uprościł sposób korzystania z komputerów, zainstalował nowy sprzęt. Dziękujemy! Dzięki tym pracom zostało zaoszczędzone następne kilkaset złotych.

16 Rodzice wykonali szereg drobnych napraw i prac w szkole i ogródku przyszkolnym. Podarowali nam narzędzia i akcesoria np. do sprzątania (miotły) oraz inne: klamki, zawiasy, śruby, haczyki, nogi od stołu, drewniane podpórki do kwiatów, itp. oraz swój czas (bezcenny) i pracę. Dziękujemy bardzo: p. Annie Tylek, p. Marioli Kotaś, p. Krzysztofowi Kotarbie, p. Jerzemu Janiszowi, P. Józefowi Nowakowi !!!

17 Reklama i promocja szkoły
Mamy profesjonalną stronę internetową Ulotki promujące szkołę – wykonamy niebawem Ksiądz proboszcz ogłasza nasze akcje i prośby Biuletyn urzędu gminy Mogilany – w każdym numerze zamieszczamy informacje pt. Co słychać w Konarach ? Zapraszamy gości na imprezy i uroczystości środowiskowe, organizujemy zajęcia dla dzieci z innych szkół na temat patronki szkoły, goście z innych krajów zainteresowani zapoznaniem się z koncepcją funkcjonowania szkoły, odwiedzają nas władze gminy: Pan Krzysztof Musiał – Wójt gminy Mogilany, p. Wiesław Sapalski – z-ca Wójta gm. Mogilany, radni: P. Joanna Nowicka – przewodnicząca komisji oświatowej, P. Andrzej Chachlica – sołtys i radny z Konar

18 Kiermasz świąteczny Panie Agata Madejska, Katarzyna Pitala, Anna Czaplik nauczyły dzieci wykonywania pięknych ozdób świątecznych.

19 Akcje i dary serca na rzecz innych…
Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji: „Szlachetna paczka” – pomoc potrzebującej rodzinie Zbierania zakrętek na zakup wózka inwalidzkiego dla chłopca z Lusiny Przekazania karmy zwierzętom w Schronisku Sprzedaży cegiełek w postaci kalendarzyków i innych pomocy naukowych dla Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych - akcja Szkoło Pomóż i Ty.

20 Inwestycje, zakupy Nowe komputery – 10 zestawów otrzymaliśmy z gminy bezpłatnie, dostaniemy jeszcze niebawem Internet bezpłatny dla szkoły- z programu unijnego Projekt unijny Moja szansa na sukces – zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas I-III oraz środki dydaktyczne do tego projektu. W ramach środków z tego projektu udało się zaoszczędzić jeszcze ponad 2200,- zł, zostały zakupione kolejne pomoce dydaktyczne i zabawki, głównie będą służyć dzieciom do rozwijania zainteresowań i umiejętności współpracy

21 Wizyta gości z Hamburga
Goście reprezentujący sieć przedszkoli z Hamburga przyjechali się uczyć, jak powinna wyglądać i funkcjonować szkoła gardnerowska. Byli tak wdzięczni za wsparcie, że postanowili ofiarować na potrzeby szkoły pomoce i zabawki, jako darowiznę rzeczową.

22 Szkoła integrująca środowisko
Uroczystości niepodległościowe 11 listopada –wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych Jasełka – grudzień 2012 Kolędowanie – styczeń 2013 Dzień Babci i Dziadka - koniec stycznia 2013 Razem zakładamy ogród – wiosna lub jesień 2013 Dzień rodziny – wiosna 2013 Może coś jeszcze…

23 Tablica multimedialna
Dzięki wymienianym wcześniej oszczędnościom zakupiona została tzw. tablica multimedialna wraz z oprzyrządowaniem, montażem oprogramowaniem i szkoleniem dla nauczycieli. Jej wartość to prawie 6700,- zł Mamy nowoczesną szkołę na miarę XXI wieku !!!

24 Dodatkowe zajęcia bezpłatne dla dzieci:
J. angielski dla przedszkolaków – p. Renata Sagan Klub szalonych liczb p. Edyta Wróblewska Klub Młodego Odkrywcy p. Urszula Kulpińska Klub Poligloty (języki obce- angielski, włoski) p. Renata Sagan, p. Anita Malec Eksperymenty kuchenne p. Grażyna Białobrzeska Salon Gier p. Marta Pierzchała SKS dla chłopców p. Janusz Janik Laboratorium wiary ks. Grzegorz Durbas Zajęcia muzyczne p. Krystyna Kotarba Dekoratornia P. Małgorzata Boćko Teatr Szkolny Małe Dionizje p. Anita Malec, p. Małgorzata Boćko Zajęcia wyrównawcze (p. Anita Malec, p. Edyta Wróblewska) Zajęcia projektu Moja szansa – logopedia, gimnastyka korekcyjna, zajęcia dla zdolnych dzieci, zajęcia dla dzieci z trudnościami (matematyka, ryzyko dysleksji)

25 Zamierzenia na II półrocze
Zamiana sal lekcyjnych – całe piętro do dyspozycji najmłodszych dzieci, przyjazny dla dzieci system nauki bez dzwonków (zgodnie z zaleceniami pracy z dziećmi w klasach I- III) tablica multimedialna i zabawki na korytarzu Nowe pomysły na urządzenie sali dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz korytarzy szkolnych Nowe zajęcia pozalekcyjne –Klub Pytalskich, Pedagogika Cyrku, zajęcia muzyczne powiązane z działalnością teatru szkolnego Zakup suszarek do rąk (toalety) Ogród (jest już wstępny projekt), rozbudowa placu zabaw Szkolenia dla nauczycieli, aby „zadziałała” w pełni nowa koncepcja nauczania

26 Zamierzenia na II półrocze
Bardzo prosimy o przekazanie na rzecz szkoły 1% podatku rozliczanego w PIT- ach i zachęcenie swoich krewnych, znajomych, współpracowników Pieniądze przeznaczymy na urządzanie ogrodu szkolnego oraz placu zabaw dla dzieci

27 Szanowni Państwo! Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i pracę na rzecz szkoły Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w nasze działania. Przepraszam, jeśli kogoś pominęłam. W imieniu dzieci i nauczycieli dyrektor szkoły


Pobierz ppt "Nasze atuty: Wspaniałe dzieci – dziecko w szkole jest najważniejsze,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google