Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Antysemityzm i asymilacja. Imię Nazwisko. ANTYSEMITYZM Antysemityzm jest to postawa niechęci bądź wrogości wobec Żydów lub osób pochodzenia żydowskiego,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Antysemityzm i asymilacja. Imię Nazwisko. ANTYSEMITYZM Antysemityzm jest to postawa niechęci bądź wrogości wobec Żydów lub osób pochodzenia żydowskiego,"— Zapis prezentacji:

1 Antysemityzm i asymilacja. Imię Nazwisko

2 ANTYSEMITYZM Antysemityzm jest to postawa niechęci bądź wrogości wobec Żydów lub osób pochodzenia żydowskiego, ich prześladowanie i dyskryminacja, poglądy uzasadniające takie działania.

3 ASYMILACJA Asymilacja - jest to proces określający całokształt zmian społecznych i psychicznych, jakim ulegają jednostki, odłączając się od swojej grupy i przystosowując się do życia w innej grupie o odmiennej kulturze.

4 Historia narodu wybranego na podstawie Biblii: wyprowadzenie Izraelitów z niewoli egipskiej, wędrówka do Ziemi Obiecanej, zawarcie przymierza na górze Synaj.

5 "Mojżesz wydobywający wodę ze skały"

6 Lalka Bolesława Prusa Pozytywistyczny obraz Żydów dążących do asymilacji w Lalce Bolesława Prusa.

7 Historia Mendla Gdańskiego w utworze Marii Konopnickiej. Narastające nastroje antysemickie w dobie pozytywizmu.

8 Nadzieje Elizy Orzeszkowej na akceptację i asymilację narodu żydowskiego.

9 Obraz antysemityzmu i asymilacji w filmie Romana Polańskiego. Pianista

10 WNIOSKI Żydzi jako wieczni tułacze, handlarze i lichwiarze, naród prześladowany i zniewolony. Piętno historii na obrazie i losie narodu. Jak powiedziała Hanna Krall: Zagłada pozostanie zagładą – będzie mroczna i okrutna.

11 DZIĘKUJĘ ZA WYSŁUCHANIE MOJEJ PREZENTACJI!


Pobierz ppt "Antysemityzm i asymilacja. Imię Nazwisko. ANTYSEMITYZM Antysemityzm jest to postawa niechęci bądź wrogości wobec Żydów lub osób pochodzenia żydowskiego,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google