Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wstrzel się w aktywność. Projekt skierowany dla 80 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obejmuje swoim zasięgiem: Powiat tczewski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wstrzel się w aktywność. Projekt skierowany dla 80 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obejmuje swoim zasięgiem: Powiat tczewski."— Zapis prezentacji:

1 Wstrzel się w aktywność

2 Projekt skierowany dla 80 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obejmuje swoim zasięgiem: Powiat tczewski Powiat malborski Powiat sztumski Powiat nowodworski

3 Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap I po ukonstytuowaniu się opracują i przeprowadzą inicjatywę/happening /małą akcję skierowaną do społeczności szkolnej i lokalnej, w odpowiedzi na wybrany przez klub temat przewodni. Każdy klub otrzyma materiały edukacyjne i 16 godzin warsztatów z kreatywności.

4 Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap II Członkowie i członkinie klubów wezmą udział w 3 ścieżkach aktywności 1. Miejskie gry obywatelskie – questy – polega to na tworzeniu szlaków o równej tematyce, którymi można wędrować, rozwiązując zagadki. Tworzone questy będą związane z tematyką klubów.

5 Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap II Członkowie i członkinie klubów wezmą udział w 3 ścieżkach aktywności 2. Audycje RadioAktywni na antenie Radia Fabryka – kluby odbędą 5h warsztatów radiowych oraz zostaną wyposażone w dyktafony niezbędne przy przygotowaniu materiału radiowego. Każdy klub stworzy 2 audycje związane ze swoją tematyką.

6 Działania w ramach projektu: Kluby obywatelskie etap II Członkowie i członkinie klubów wezmą udział w 3 ścieżkach aktywności 3. Partycypacja społeczna – kluby będą współtworzyć radę młodzieżową zarządzającą Programem Grantowym utworzonym przy Fundacji. Klub odbędzie 4h warsztatów i 4 godziny konsultacji eksperckich.

7 Działania w ramach projektu: Klub debatancki: Celem jest wzmocnienie umiejętności autoprezentacji i komunikacji. Otwarte warsztaty z debatowania w stylu oksfordzkim. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, organizowane będą wieczorki dyskusyjne i debaty pokazowe.

8 Działania w ramach projektu: Akademia Młodych Liderów Inicjatywa skierowana do 16 osób ( nabór otwarty) Uczestnicy AML objęci zostaną tutoringiem i nabędą dodatkowe umiejętności pracy w grupie, planowania projektów, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

9 Działania w ramach projektu: Żywa Biblioteka i Sejmik Młodzieżowy Wydarzenie organizowane przez kluby i uczestników AML w ramach zakończenia projektu. Zaprezentowane zostaną rezultaty edukacji obywatelskiej w szkołach.

10 Więcej informacji na stronie internetowej www.fundacjapokolenia.pl


Pobierz ppt "Wstrzel się w aktywność. Projekt skierowany dla 80 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obejmuje swoim zasięgiem: Powiat tczewski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google