Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROFILAKTYKA ANTYWIRUSOWA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROFILAKTYKA ANTYWIRUSOWA"— Zapis prezentacji:

1 PROFILAKTYKA ANTYWIRUSOWA

2 Programy darmowe Instrukcja obsługi:
avast! Home Edition bezpłatny, przeznaczony wyłącznie do użytku domowego program antywirusowy Instrukcja obsługi:

3 Comodo Firewall - darmowa zapora sieciowa chroniąca komputer przed różnymi atakami z sieci

4 a-squared Free - darmowy program przeznaczony do wyszukiwania i usuwania koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania

5

6 Podstawowe zasady: Wkładając nośniki danych (dyskietka, pendrive) do swojego komputera, należy je sprawdzić programem antywirusowym.

7 Aktualizować system i oprogramowanie.
Regularnie sprawdzać komputer programem antywirusowym. Skanować każdy załącznik w poczcie elektronicznej programem antywirusowym. Usuwać e z załącznikami w sytuacji, gdy otrzymamy je od nieznanych nadawców. Nie otwierać załącznika znajdującego się w liście, którego się nie spodziewamy lub który ma "podejrzaną" nazwę, nawet jeżeli list pochodzi od znanego nam nadawcy. Należy regularnie tworzyć kopie bezpieczeństwa najważniejszych danych (najlepiej na wyjmowanym nośniku danych, np. pendrive, dysk twardy lub na płytach CD). Nie wchodzić na podejrzane strony WWW (link przesłany przez GG) – niektóre wirusy mogą wykorzystywać błędy w przeglądarkach i w ten sposób zainfekować system. Nie instalować oprogramowania pochodzącego z niepewnego źródła oraz takiego, które chce się instalować, gdy wchodzimy na podejrzaną stronę. Aktualizować system i oprogramowanie.

8


Pobierz ppt "PROFILAKTYKA ANTYWIRUSOWA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google