Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor : Anita Rosińska i Kasia Majewska Masowy dostęp do internetu, oraz bardzo dynamiczny rozwój tej globalnej sieci, jak również brak praktycznie możliwości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor : Anita Rosińska i Kasia Majewska Masowy dostęp do internetu, oraz bardzo dynamiczny rozwój tej globalnej sieci, jak również brak praktycznie możliwości."— Zapis prezentacji:

1

2 Autor : Anita Rosińska i Kasia Majewska

3 Masowy dostęp do internetu, oraz bardzo dynamiczny rozwój tej globalnej sieci, jak również brak praktycznie możliwości jego kontroli sprawiło, że niesie on ze sobą wiele zagrożeń, z których najpoważniejsze z nich to hakerzy, wirusy komputerowe działające jak hakerzy, szerząca się pornografia, strony o charakterze nacjonalistycznym, a nawet nazistowskim, oraz wszechobecny spam (reklamy) rozsyłający się jak wirusy.

4 1. Zainstaluj program antywirusowy i regularnie uaktualniaj bazę sygnatur wirusów. 2. Zainstaluj firewall i utrzymuj go szczelnym, instalują wszystkie łaty do niego. 3. Sprawdź skanerem pobranym np. z http://www.grc.com/, jak bardzo podatny na atak włamywaczy jest Twój komputer. 4. W programach pocztowych wyłącz okienko podglądu wiadomości. 5. Nie wierz w oferty szybkiego i łatwego wzbogacenia się. 6. Sprawdź, czy nie masz zainstalowanego spyware`u, np. aplikacją Ad-aware pobraną z witryny www.lavasoftusa.com. 7. Nim prześlesz anonimowy e-mail, zastanów się czy jest on wart przeczytania. 8. Nie instaluj programów niepewnego pochodzenia. 9. Czytaj uważnie komunikaty przeglądarki, a nie akceptuj wszystkiego w ciemno.

5 Twórcy wirusów zawsze dopasowują je do ludzkich przyzwyczajeń. W latach osiemdziesiątych głównym kanałem przenoszenia danych były dyskietki i wtedy to dominowały wirusy sektorów startowych.

6

7 Siciaki ta strona jest bezpieczna i ucząca. Zapraszamy do logowania …

8 Pozytywne cechy ogólnoświatowej sieci sprawiły, że twórcy wirusów zaczęli wykorzystywać internet do własnych, niecnych celów. Przebojem w roku 2002 był wirus Klez, który w kilka dni stał się najszybciej rozprzestrzeniają cym się mikrobem wszech czasów.

9 Oto animowany wirus.

10 Wirusy komputerowe to małe programy, które mają na celu rozprzestrzenianie się z jednego komputera na drugi i zakłócanie działania komputera.

11


Pobierz ppt "Autor : Anita Rosińska i Kasia Majewska Masowy dostęp do internetu, oraz bardzo dynamiczny rozwój tej globalnej sieci, jak również brak praktycznie możliwości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google