Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻYJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻYJ"— Zapis prezentacji:

1 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻYJ
JAPONIA-日本 SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻYJ 3

2 POCZĄTKI CHRZEŚCIJAŃSTWA W JAPONII
Początki ewangelizacji datują się od czasów św. Franciszka Ksawerego 15 sierpnia 1549 roku. Nastąpił jednak okres 300-letniej izolacji państwa od wszelkich wpływów z zewnątrz.

3 MAME MAKI- czyli rzucanie fasoli.
Maski to symbol zła, które trzeba wyrzucić z domu i serca. Fasola ma przypominać o oczyszczeniu serca ze złych czynów, myśli i pragnień. Wieczorem dzieci razem z domownikami zakładają zrobione wcześniej maski a potem rzucają małą, parowaną fasolą.

4 SOBOTNIA SZKOŁA-土曜学校 Cieszy nas to, że jest sporo takich dzieci, które mimo iż skończyło przedszkole, przychodzą nadal na lekcje religii. Prosimy o modlitwę, aby w ich sercu obudziło się pragnienie poznania i umiłowanie Boga.

5 BUDDYZM-仏教 Buddyzm dotarł do Japonii w połowie 6 wieku i dostosował się do szyntoizmu, asymilując bóstwa japońskie. Życie duchowe, literatura, sztuka, zwyczaje japońskie są tak przesiągnięte buddyzmem, że nie można ich zrozumieć bez niego.

6 NOWY ROK-正月 Kadamatsu symbol  zdrowia i siły rodziny. Sosna oznacza moc, a bambus lekkość i piękno, życie długie, zdrowie i szczęście. Do stolu podaje się potrawy z tłuczonego parzonego ryżu w zupie z jarzyn lub przypiekanego na gorącym ogniu z cukrem albo z sosem z grochu.

7 SZYNTOIZM Szyntoizm (droga bogów) istniał jako religia narodowa, aż do końca drugiej wojny światowej. Religią tubylczą Japonii jest kult natury, antropololatria, idolatria, i fetyszyzm, ubóstwienie rzeczy i osob.

8 TRZĘSIENIA ZIEMIー地震 To co przeżywa naród japoński po trzęsieniu ziemi i tsunami jest trudne do wyrażenia w słowach. Japonia serdecznie dziękuje, wszystkim Polakom za wyrazy solidarności i wsparcia po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca 2011 roku.

9 NOWY ROK SZKOLNY-入園式 Rok szkolny w Japonii rozpoczyna się w kwietniu. To miesiąc, kiedy przepięknie kwitnie wiśnia. W dzień rozpoczęcia roku szkolnego mamy ubierają tradycyjny strój japoński – kimono i razem z dzieckiem idą do szkoły.

10 PARKI W JAPONII-お庭 Japończycy kochają przyrodę, widać to szczególnie w okolicznych parkach, które są atrakcyjne o każdej porze roku. Ukształtowanie i rożnorodność terenu z mostkami, górkami, jeziorami i strumieniami tworzą niezapomnianą atmosferę dawnej Japonii.


Pobierz ppt "SIOSTRY OPATRZNOŚCI BOŻYJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google